Dostępny jest nowy post w centrum wiadomości.

Panel użytkownika



Ustawienia



   Ukryj okna dialogowe
   Ukryj opis kategorii
   Ukryj galerię zdjęć
   Tryb dużej czcionki
   Wyłącz ikony listy

Language




   Ustawienia działają na wybrane elementy strony

Nie można wyświetlić tej strony na tym ekranie! Ma on zbyt małą rozdzielczość.

Strona nie została zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych. By zobaczyć zawartość tej strony, prosimy zmienić urządzenie na te z większym ekranem, lub włączyć tryb przeglądarki na komputery w twoim urządzeniu mobilnym.

Microsoft Windows NT 3.x

Kategoria: Microsoft Windows (Edycje klienckie)- Porzucone (niewspierane) wersje

 Galeria zdjęć

Krótki opis systemu


Windows NT 3.x to pierwszy system z nowoczesnym, hybrydowym jądrem. Bolączką tego systemu NT były sterowniki, trudne do zaprogramowania ze względu na zastosowany w systemie zaawansowany model abstrakcji sprzętowej. Problem udało się rozwiązać dopiero w następcy linii NT, systemie Windows 2000. Programiści narzekali na trudności w tworzeniu sterowników dla Windows NT, zaś producenci sprzętu twierdzili, że tworzenie sterowników dla własnych urządzeń nie jest opłacalne dla tak małej części rynku komputerowego. Dodatkowo, mimo lepszych osiągów systemu i pełniejszego wykorzystania zasobów sprzętowych, system działał opornie na słabszych maszynach, żądając większości oferowanych przez nie zasobów. Windows NT był więc przeznaczony do pracy na szybszych komputerach, co nie predestynowało go do roli środowiska dla użytkowników domowych. Dodatkowym faktem przemawiającym przeciwko sugerowaniu takim użytkownikom zakupu środowiska Windows NT był jego interfejs użytkownika skopiowany z wersji 3.1 i znacznie uboższy od Workplace Shell zastosowanego w OS/2. Te same cechy sprawiły jednak, że Windows NT doskonale sprawdzał się w sieciach lokalnych typu LAN, które w roku 1993 stawały się powoli standardowym wyposażeniem biur. Zaawansowane opcje połączeń sieciowych oraz wydajny system plików NTFS sprawiły, że Windows NT 3.51 stał się przyczółkiem zdobytym przez Microsoft na rynku systemów biurowych i stopniowo powiększanym na niekorzyść Novella przez kilka następnych lat. System Windows NT 3.1 był sporym krokiem naprzód w stosunku do Windowsa 3.x i poprzednich. Przede wszystkim nie był ograniczony w żaden sposób DOS'em, bo po prostu nie miał z nim nic wspólnego. Jądro NT było w pełni 32 bitowe i potrafiło należycie wykorzystać zalety takiego procesora. Plikami na dysku zarządzał nowoczesny system plików NTFS, o wiele bardziej zaawansowany niż stosowany w wersjach domowych FAT.


Nie posiadał aż takich limitów, był znacznie bardziej odporny na awarie oraz miał więcej funkcji. Wspierał też aplikacje z domowych wersji Windows, a także aplikacje DOS, za pomocą NTVDM (NT Virtual DOS Machine). Kolejna wersja systemu to Windows NT 3.5, która posiadała identyczny interfejs jak poprzednik. Windows NT 3.5 posiadał pełną implementacje Winsock oraz obsługiwał protokół sieciowy TCP/IP, pozwalał także dzielić pliki poprzez FTP i drukarki przez LPR. Dodatek Windows NT 3.5 Resource Kit zawierał pierwszą implementacje Microsoft DNS. Był także szybszy i mniej pamięciożerny niż jego poprzednik. Ostatnim Windowsem NT z linii 3.x był NT 3.51, wydany w 1995 roku. Systemy Windows NT z linii 3.x były wspierane do końca XX wieku.

Windows NT 3.x to pierwszy system z nowoczesnym, hybrydowym jądrem. Bolączką tego systemu NT były sterowniki, trudne do zaprogramowania ze względu na zastosowany w systemie zaawansowany model abstrakcji sprzętowej. Problem udało się rozwiązać dopiero w następcy linii NT, systemie Windows 2000. Programiści narzekali na trudności w tworzeniu sterowników dla Windows NT, zaś producenci sprzętu twierdzili, że tworzenie sterowników dla własnych urządzeń nie jest opłacalne dla tak małej części rynku komputerowego. Dodatkowo, mimo lepszych osiągów systemu i pełniejszego wykorzystania zasobów sprzętowych, system działał opornie na słabszych maszynach, żądając większości oferowanych przez nie zasobów. Windows NT był więc przeznaczony do pracy na szybszych komputerach, co nie predestynowało go do roli środowiska dla użytkowników domowych. Dodatkowym faktem przemawiającym przeciwko sugerowaniu takim użytkownikom zakupu środowiska Windows NT był jego interfejs użytkownika skopiowany z wersji 3.1 i znacznie uboższy od Workplace Shell zastosowanego w OS/2. Te same cechy sprawiły jednak, że Windows NT doskonale sprawdzał się w sieciach lokalnych typu LAN, które w roku 1993 stawały się powoli standardowym wyposażeniem biur. Zaawansowane opcje połączeń sieciowych oraz wydajny system plików NTFS sprawiły, że Windows NT 3.51 stał się przyczółkiem zdobytym przez Microsoft na rynku systemów biurowych i stopniowo powiększanym na niekorzyść Novella przez kilka następnych lat. System Windows NT 3.1 był sporym krokiem naprzód w stosunku do Windowsa 3.x i poprzednich. Przede wszystkim nie był ograniczony w żaden sposób DOS'em, bo po prostu nie miał z nim nic wspólnego. Jądro NT było w pełni 32 bitowe i potrafiło należycie wykorzystać zalety takiego procesora. Plikami na dysku zarządzał nowoczesny system plików NTFS, o wiele bardziej zaawansowany niż stosowany w wersjach domowych FAT. Nie posiadał aż takich limitów, był znacznie bardziej odporny na awarie oraz miał więcej funkcji. Wspierał też aplikacje z domowych wersji Windows, a także aplikacje DOS, za pomocą NTVDM (NT Virtual DOS Machine). Kolejna wersja systemu to Windows NT 3.5, która posiadała identyczny interfejs jak poprzednik. Windows NT 3.5 posiadał pełną implementacje Winsock oraz obsługiwał protokół sieciowy TCP/IP, pozwalał także dzielić pliki poprzez FTP i drukarki przez LPR. Dodatek Windows NT 3.5 Resource Kit zawierał pierwszą implementacje Microsoft DNS. Był także szybszy i mniej pamięciożerny niż jego poprzednik. Ostatnim Windowsem NT z linii 3.x był NT 3.51, wydany w 1995 roku. Systemy Windows NT z linii 3.x były wspierane do końca XX wieku.

Źródło: Wikipedia



Katalog dostępnych obrazów

X

Dziękujemy za pobranie pliku z naszego serwisu.


Cieszymy się, że znalazłeś to czego szukałeś. Nasza baza wciąż się rozwija i jest ciągle uzupełniana o nowe pozycje do pobrania. Mamy nadzieję, że liczba obrazów dostępnych w naszej bazie Ciebie zadowala, i bezproblemowo udaje Ci się pobrać poszukiwane przez Ciebie pozycje. Jeśli jednak szukasz innego pliku do pobrania, możesz wykorzystać naszą wyszukiwarkę linków, dzięki której łatwiej odnajdziesz szukany przez Ciebie plik i upewnisz się, czy jest on dostępny w naszej bazie.

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w bazie wiedzy, lub w dziale FAQ. Pobieranie nie działa, link jest uszkodzony? Zgłoś ten problem administratorom strony w wiadomości prywatnej.

Jeśli nasz serwis okazał się pomocny, możesz pomóc w jego dalszym rozwoju. Wsparcie możesz okazać w dowolny sposób, na przykład poprzez udostępnienie linku do naszej strony, wysłanie drobnej kwoty pieniężnej, bądź udostępnienie unikalnego obrazu do pobrania, którego nie ma tutaj w bazie. Z góry gorąco dziękujemy za każdą okazaną nam pomoc.

  Wesprzyj

Dostępne edycje systemu:

Windows NT 3.51

Windows NT 3.5

Windows NT 3.1


Pokaż wszystko

Filtruj wyniki


(1) pasujących linków w bazie użytkowników

 X  

 Filtrowanie listy

 Edycje konsumenckie
 Edycje biznesowe
 Wersje 32-bitowe
 Wersje 64-bitowe
 Język Polski
 Język Angielski (US/UK)
Microsoft Windows NT 3.X [Wersja 3.51]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Microsoft Windows NT 3.X [Wersja 3.5]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Microsoft Windows NT 3.X [Wersja 3.1]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Microsoft Windows NT 3.X [Wszystkie dostępne]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
  • Minimalne wymagania systemowe
  •    Procesor: taktowany zegarem 25 MHz lub szybszym
  •    Pamięć RAM: 16 MB
  •    Miejsce na dysku: około 75 MB
  •    Karta graficzna: obsługująca 256-bitową paletę kolorów oraz rozdzielczość VGA.
  •    Wyświetlacz: o rozdzielczości 640x480 pikseli
  • Zalecane wymagania systemowe:
  • Systemy z rodziny Windows NT 3.x będą działać responsywnie przy 32 MB pamięci RAM, 1 GB wolnej pamięci dyskowej, procesorze o mocy 66 MHz. Monitor jaki jest zalecany powinien wyświetlać obraz w rodzielczości VGA (640x480). Zalecane jest posiadanie napędu dyskietek oraz CD-ROM. By uzyskać dostęp do internetu, należy przygotować modem i łącze telefoniczne lub skonfigurować system pod dostęp do sieci LAN.

  • Informacje o systemie:
  • Typ produktu:
    OS (System Operacyjny)
  • Firma:
    Microsoft Corporation
  • Licencja:
    Zamknięte oprogramowanie. Wymaga klucza licencyjnego do korzystnia z produktu.
  • Data pierszego wydania:
    27 licpa 1993r. (Windows NT 3.1),  20 września 1994r. (Windows NT 3.5),  29 Maja 1995r. (Windows NT 3.51)
  • Data zakończenia wsparcia:
    30 grudnia 2001r.
  • Typ interfejsu:
    GUI (graficzny)

Więcej informacji (strona w jęz. ang.)

Potrzebujesz pomocy z pobraniem pliku?

Powiązane kategorie: