Dostępny jest nowy post w centrum wiadomości.

Panel użytkownika



Ustawienia



   Ukryj okna dialogowe
   Ukryj opis kategorii
   Ukryj galerię zdjęć
   Tryb dużej czcionki
   Wyłącz ikony listy

Language




   Ustawienia działają na wybrane elementy strony

Nie można wyświetlić tej strony na tym ekranie! Ma on zbyt małą rozdzielczość.

Strona nie została zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych. By zobaczyć zawartość tej strony, prosimy zmienić urządzenie na te z większym ekranem, lub włączyć tryb przeglądarki na komputery w twoim urządzeniu mobilnym.

Linux openSUSE

Kategoria: Systemy operacyjne GNU/Linux

 Galeria zdjęć

Krótki opis systemu


OpenSUSE, wcześniej SUSE Linux i SuSE Linux Professional, to dystrybucja Linuksa sponsorowana przez SUSE Software Solutions Germany GmbH (dawniej SUSE Linux GmbH) i inne firmy. Jego wariant „Leap” ma wspólną podstawę kodu i jest bezpośrednią możliwością aktualizacji dla komercyjnie produkowanego SUSE Linux Enterprise, skutecznie czyniąc openSUSE Leap niekomercyjną wersją produktu dla przedsiębiorstw. Jest szeroko stosowany na całym świecie. Celem jego rozwoju jest stworzenie użytecznych narzędzi typu open source dla programistów i administratorów systemów, zapewniając jednocześnie przyjazne dla użytkownika środowisko pulpitu i bogate w funkcje środowisko serwerowe. Pierwszą wersją projektu społeczności była wersja beta SUSE Linux 10.0. Obecne stabilne stałe wydanie to openSUSE Leap 15.1. Projekt społecznościowy oferuje aktualizowaną wersję o nazwie openSUSE Tumbleweed. Jest to oparte na kroczącej bazie kodu programistycznego o nazwie „Factory”. Inne narzędzia i aplikacje związane z projektem openSUSE to YaST, Open Build Service, openQA, Snapper, Machinery, Portus i KIWI. Ta stabilna i wszechstronna dystrybucja przeznaczona jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Jej zaletą jest kilkadziesiąt graficznych modułów umożliwiających konfigurację systemu. Koncentruje się nie tylko na łatwości użytkowania, ale również na bezpieczeństwie.

Dystrybucja korzysta z menedżera pakietów YAST i pakietów RPM. Płyta instalacyjna zawiera m.in. Firefox, LibreOffice i wiele innych programów. Użytkownik ma do wyboru kolekcję pakietów, które może zainstalować za pomocą przyjaznego kreatora.


OpenSUSE, wcześniej SUSE Linux i SuSE Linux Professional, to dystrybucja Linuksa sponsorowana przez SUSE Software Solutions Germany GmbH (dawniej SUSE Linux GmbH) i inne firmy. Jego wariant „Leap” ma wspólną podstawę kodu i jest bezpośrednią możliwością aktualizacji dla komercyjnie produkowanego SUSE Linux Enterprise, skutecznie czyniąc openSUSE Leap niekomercyjną wersją produktu dla przedsiębiorstw. Jest szeroko stosowany na całym świecie. Celem jego rozwoju jest stworzenie użytecznych narzędzi typu open source dla programistów i administratorów systemów, zapewniając jednocześnie przyjazne dla użytkownika środowisko pulpitu i bogate w funkcje środowisko serwerowe. Pierwszą wersją projektu społeczności była wersja beta SUSE Linux 10.0. Obecne stabilne stałe wydanie to openSUSE Leap 15.1. Projekt społecznościowy oferuje aktualizowaną wersję o nazwie openSUSE Tumbleweed. Jest to oparte na kroczącej bazie kodu programistycznego o nazwie „Factory”. Inne narzędzia i aplikacje związane z projektem openSUSE to YaST, Open Build Service, openQA, Snapper, Machinery, Portus i KIWI.Ta stabilna i wszechstronna dystrybucja przeznaczona jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Jej zaletą jest kilkadziesiąt graficznych modułów umożliwiających konfigurację systemu. Koncentruje się nie tylko na łatwości użytkowania, ale również na bezpieczeństwie. Dystrybucja korzysta z menedżera pakietów YAST i pakietów RPM. Płyta instalacyjna zawiera m.in. Firefox, LibreOffice i wiele innych programów. Użytkownik ma do wyboru kolekcję pakietów, które może zainstalować za pomocą przyjaznego kreatora.

Źródło: Wikipedia



Katalog dostępnych obrazów

X

Dziękujemy za pobranie pliku z naszego serwisu.


Cieszymy się, że znalazłeś to czego szukałeś. Nasza baza wciąż się rozwija i jest ciągle uzupełniana o nowe pozycje do pobrania. Mamy nadzieję, że liczba obrazów dostępnych w naszej bazie Ciebie zadowala, i bezproblemowo udaje Ci się pobrać poszukiwane przez Ciebie pozycje. Jeśli jednak szukasz innego pliku do pobrania, możesz wykorzystać naszą wyszukiwarkę linków, dzięki której łatwiej odnajdziesz szukany przez Ciebie plik i upewnisz się, czy jest on dostępny w naszej bazie.

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w bazie wiedzy, lub w dziale FAQ. Pobieranie nie działa, link jest uszkodzony? Zgłoś ten problem administratorom strony w wiadomości prywatnej.

Jeśli nasz serwis okazał się pomocny, możesz pomóc w jego dalszym rozwoju. Wsparcie możesz okazać w dowolny sposób, na przykład poprzez udostępnienie linku do naszej strony, wysłanie drobnej kwoty pieniężnej, bądź udostępnienie unikalnego obrazu do pobrania, którego nie ma tutaj w bazie. Z góry gorąco dziękujemy za każdą okazaną nam pomoc.

  Wesprzyj

Dostępne edycje systemu:

Filtruj wyniki

 W tej kategorii nie są dostępne wydzielone sekcje z edycjami systemu... Linki zostały wyświetlone w jednej kategorii.


(0) pasujących linków w bazie użytkowników

 X  

 Filtrowanie listy

 Edycje konsumenckie
 Edycje biznesowe
 Wersje 32-bitowe
 Wersje 64-bitowe
 Język Polski
 Język Angielski (US/UK)
Linux OpenSUSE [Wszystkie wersje]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
  • Minimalne wymagania systemowe
  •    Procesor: taktowany zegarem 1.6 GHz lub szybszym (co najmniej Pentium 4)
  •    Pamięć RAM: 1-2 GB RAM (w zależności od wersji)
  •    Miejsce na dysku: 16-40 GB (w zależności od wersji)
  •    Wyświetlacz: o rozdzielczości 1024x768 pikseli
  • Informacje o systemie:
  • Typ produktu:
    OS (System Operacyjny)
  • Firma:
    openSUSE Project
  • Licencja:
    Otwarte oprogramowanie (GNU). Produkt jest całkowicie darmowy i rozwijany przez społeczność.
  • Data pierszego wydania:
    6 października 2005r.
  • Data zakończenia wsparcia:
    Zależny od wersji, najnowsza wersja będzie wspierana do listopada 2022r. Więcej informacji pod tym linkiem.
  • Typ interfejsu:
    GUI (graficzny)

Potrzebujesz pomocy z pobraniem pliku?

Powiązane kategorie: