O stronie...

Strona windowsbase.pl to tworzona z pasji strona internetowa, której głównym celem jest kolekcjonowanie wszelkiego rodzaju obrazów instalacyjnych, związanych z systemem Microsoft Windows, Linux, a także programów i wszelkich dodatków przeznaczonych dla owych systemów. Strona powstała dokładnie 20 września 2019 roku. Od tego czasu przeszła wiele zmian kosmetycznych i funkcjonalnych, zdobywając tym samym ponad 20 tysięcy wyświetleń. Nie jest to może jakiś rekord, ale na pewno satysfakcjonujący wynik jak na początek rozwoju strony.

STATYSTYKI:
(aktualizowane co miesiąc)

 

Baza zawiera: 3,16 TB danych + dane ulokowane na zewnętrznych serwerach

 

Pliki w bazie: 2427 obrazów

 

Strona została wyświetlona: 30,1 tys. razy (cały okres)- 5,16 tys. razy (wrzesień 2020r.)

 

 

 

Strona posiada dużą bibliotekę obrazów, sama w sobie może poszczycić się wynikiem ponad 1900 plików, o łącznej wartości około 3 TB danych. Sami użytkownicy wspomogli rozwój strony przez dodanie ponad 100 obrazów do bazy. Baza jest otwarta, co oznacza, iż każdy może mieć wpływ na jej całokształt. Jeśli chciałbyś się zapytać, czy pobieranie obrazów z tej strony jest bezpieczne, to zapewniam cię, iż jest. Każdy plik jest zweryfikowany i przeskanowany pod kątem wirusów i innych ukrytych zagrożeń, przez co z góry masz zapewnioną pewność bezpieczeństwa.

 

Strona wciąż się rozwija, w wolnym czasie dodawane są nowe obrazy, naprawiane linki, czy też dodawane artykuły pomocy technicznej. To wszystko pochłania cenny czas, jednak pasją trzeba się dzielić.

 

Pragnę też tutaj jako administrator podziękować wszystkim podmiotom, oraz osobom, które dodały coś od siebie na rzecz rozwoju tej strony. Każda pomoc, jest tutaj mile widziana. Pragnę też podziękować osobom i podmiotom, które zgodziły się na na pomoc w rozwoju tej strony:

 

 • winiso.pl [Link do kontaktu z tym podmiotem] - za wsparcie, dostęp do niektórych plików, miłe słowa i dobrowolne zareklamowanie tej strony. Wielkie dzięki :)

 • Stronom: betaarchive.com [Link do kontaktu z tym podmiotem]; winworldpc.com [Link do kontaktu z tym podmiotem] oraz archive.org [Link do kontaku z tym podmiotem] za dostęp do plików oraz ich użyczenie ich do stworzenia tej strony.

 • basewin.pl- za możliwość zareklamowania tej strony, oraz skorzystania z niektórych plików.

 • betawiki.net- za użycie niektórych zrzutów ekranu i zdjęć, oraz niektórych opisów systemów operacyjnych.

 • Użytkownikom: KKXX1000 oraz Coleslav  (z kanałów na youtube) za użyczenie fragmentu ich niektórych filmów,

 

https://www.youtube.com/user/kkxx1000

https://www.youtube.com/channel/UCKzmaEb2FnVCJ-6KN9nVdRw

 

 • flaticon.com- użyczenie darmowego pakietu ikon, wykorzystanych w projekcie tej strony, zgodnie z zachowaniem darmowych praw, zamieszczone są poniżej użyte zbiory:

 

https://www.flaticon.com/authors/those-icons

https://www.flaticon.com/authors/pixel-perfect

https://www.flaticon.com/authors/freepik

 

Lista osób, które pomagają lub w jakikolwiek sposób pomogły, znajduje się poniżej:

 

OSOBY KTÓRE PRZYCZYNIŁY SIĘ DO WSPARCIA STRONY:
(jeśli chciałbyś znalezć się na tej liście wystarczy wesprzeć autora strony lub wysłać wsparcie w zakładce "kontakt")

 

 • krzysztof [donate] [wsparcie, pomoc w rozbudowie strony]

 • teo32 [donate]

 • hugowina [donate]

 • rubinot42 [donate] [wsparcie techniczne, pomoc w rozbudowie strony, linki do obrazów]

 • oliwier [donate]

 • kubasinski13 [wygląd strony i wyświetlanie]

 • oskipiec [wygląd strony i wyświetlanie]

 • jaro1999 [pomoc w rozbudowie strony, linki do obrazów]

 • winspace7 [wygląd strony i wyświetlanie, linki do obrazów]

 • dawid.bielix3911 (AsmirGamerHD) [pomoc w rozbudowie strony, linki do obrazów]

 To był świetnie spędzony rok na wspólnej rozbudowie strony internetowej. Mam nadzięję, że wspólnie uda nam się kontynnuować jej rozwój jeszcze na długie lata. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tej strony, chciałbyś coś zmienić (w wyglądzie, funkcjonalności) zapraszam do kontaktu. Jeśli chcesz mnie wesprzeć, możesz przekazać mi dobrowolną dotację na rzecz rozwoju strony.

Legalność i prawo autorskie:

 

Zgodnie z większością interpretacji międzynarodowego prawa autorskiego, dystrybucja kopii obrazów instalacyjnych programów i systemów operacyjnych znajduje się w szarej strefie legalności. Prawa autorskie są zachowywane przez oryginalnego wydawcę lub licencjonowanego dystrybutora, chyba że zostało to wyraźnie określone. STRONA WINDOWSBASE.PL NIE UDOSTĘPNIA I NIE PUBLIKUJE ŻADNYCH OBRAZÓW, A JEDYNIE LINKI DO POBIERANIA PLIKÓW, KTÓRE ZOSTAŁY ZNALEZIONE W INTERNECIE WE WSZELKICH ŹRÓDŁACH. Obrazy pochodzą z legalnej dystrybucji (MSDN- Microsoft Developer Network), oraz z katalogów FTP, stron i wszelkich archiwów dystrybujących obrazy nadesłane przez wielu użytkowników. Strona nie publikuje także żadnych kluczy licencyjnych mogących naruszyć prawa dot. ochrony praw autorskich, a jedynie kopie oryginalnych obrazów. Użytkownik może pobrać obraz, zainstalować go lub przetestować w celach edukacyjnych lub testowych przez 30 dni, po tym czasie musi zakupić oryginalny klucz licencyjny (który potwierdza legalność zainstalowanego produktu). Związku z tą tezą, strona nie udziela żadnych gwarancji dotyczących oprogramowania uzyskanego z biblioteki tej strony, ponieważ sama nie jest związana z dystrybucją tych obrazów, jest jedynie stroną zbudowaną w celach edukacyjnych, archiwalnych, hobbystycznych oraz informacjnych. Sama w sobie nie narusza żadnych praw oraz nie ma podstawy do tego by posądzać ją o prawa autorskie.

 

Dla zainteresowanych osób odnośnie prawa przysługującego w Polsce (ze względu na to, iż strona podlega prawu Polskiemu, zachęcam do lektury aktu prawnego pod tym linkiem) przywołuję najważniejsze artykuły prawne, które determinują legalne działanie tej strony:

 

Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83- Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych:

 

Art.23

1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. (...)

 

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

 

Art. 33

1. Wolno korzystać z już rozpowszechnionych utworów dla dobra osób niepełnosprawnych, jeżeli to korzystanie odnosi się bezpośrednio do ich upośledzenia, nie ma zarobkowego charakteru i jest podejmowane w rozmiarze wynikającym z natury upośledzenia.

 

Art. 35c.

1. Upoważniony podmiot udostępnia na swojej stronie internetowej i na bieżąco aktualizuje:

 

1) wykaz utworów, których kopie w dostępnych formatach posiada, oraz informacje o rodzajach tych formatów;

 

2) nazwy i dane kontaktowe upoważnionych podmiotów, z którymi prowadzi wymianę kopii utworów w dostępnych formatach;

 

3) informacje o sposobie realizacji obowiązków, (...)

 

Art. 35d.

1. Na żądanie beneficjenta, upoważnionego podmiotu lub uprawnionego, któremu przysługują autorskie prawa majątkowe, upoważniony podmiot przekazuje mu wykaz, informacje, nazwy i dane, (...)

 

Art. 74

4. Autorskie prawa majątkowe do programu komputerowego, z zastrzeżeniem przepisów art. 75 ust. 2 i 3, obejmują prawo do:

 

1) trwałego lub czasowego zwielokrotnienia programu komputerowego w całości lub w części jakimikolwiek środkami i w jakiejkolwiek formie; w zakresie, w którym dla wprowadzania, wyświetlania, stosowania, przekazywania i przechowywania programu komputerowego niezbędne jest jego zwielokrotnienie, czynności te wymagają zgody uprawnionego;(...)

 

3) rozpowszechniania, w tym użyczenia lub najmu, programu komputerowego lub jego kopii.

 

Art. 75.

Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, czynności wymienione w art. 74 ust. 4 pkt 1 i 2 nie wymagają zgody uprawnionego, jeżeli są niezbędne do korzystania z programu komputerowego zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym do poprawiania błędów przez osobę, która legalnie weszła w jego posiadanie.

 

2. Nie wymaga zezwolenia uprawnionego:

 

1) sporządzenie kopii zapasowej, jeżeli jest to niezbędne do korzystania z programu komputerowego. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, kopia ta nie może być używana równocześnie z programem komputerowym;

 

2) obserwowanie, badanie i testowanie funkcjonowania programu komputerowego w celu poznania jego idei i zasad przez osobę posiadającą prawo korzystania z egzemplarza programu komputerowego, jeżeli, będąc do tych czynności upoważniona, dokonuje ona tego w trakcie wprowadzania, wyświetlania, stosowania, przekazywania lub przechowywania programu komputerowego;

 

 

Jeśli jesteś prawnym właścicielem praw autorskich do tytułu przechowywanego w bibliotece i chcesz, aby obraz (zewnętrzny link do pobrania) został usunięty, proszę o kontakt za pomocą formularza kontaktowego poniżej, lub mailowo na adres: [email protected]

 

Kontakt:


Napisz wiadomość

Masz dodatkowe pytania? Chcesz porozmawiać z autorem tej strony? Jeśli tak, to zapraszam do kontaktu.

Wybieram
Prześlij opinię na temat strony

Chcesz zdać opinię na temat tej strony? Chcesz mieć wpływ na jej rozwój? Jeśli tak, to śmiało zapraszam do wypełnienia ankiety

Wybieram
Zadaj pytanie na forum

Jeżeli szukasz odpowiedzi na temat rozwiązania danego problemu lub szukasz rad i wskazówek, kliknij tutaj by uzyskać wsparcie.Wsparcie rozwoju strony:Jak zapewne wiesz, utrzymanie strony internetowej kosztuje. Płatności za użytkowanie domeny, hostingu na dane i pliki strony oraz transfer sieciowy, za pomocą którego udostępniam dla was obrazy w bibliotece, kostzuje prawdziwe pieniądze. Koszty są ponoszone z własnej kieszeni, lecz ty możesz pomóc. Wspierając stronę dowolną kwotą powodujesz, iż część opłat jest pokrywana z otrzymanych darowizn. Wpłacając dowolną kwotę pomagasz w rozwoju i utrzymaniu strony internetowej w sieci. Wpłata jest dobrowolna i nie jest ona przekazywana na cele osobiste autora. Nie zarabiam na stronie, lecz rozwijam hobby i pasję w wolnym czasie od pracy. Jeśli chcesz wesprzeć rozwój strony, kliknij na poniższy przycisk*. Możesz też mnie wesprzeć za darmo. Wystarczy udostępnić tę stronę swoim znajomym, w Internecie lub umieścić link na swojej stronie. Dzięki temu zbudujemy większą społeczność na tej stronie.