O stronie...
W tej zakładce dowiesz się więcej na temat tej strony internetowej oraz uzyskasz niezbędne informacje dotyczące kontaku z administracją.

 

Strona windowsbase.pl to tworzona z pasji strona internetowa, której głównym celem jest kolekcjonowanie wszelkiego rodzaju obrazów instalacyjnych, związanych z systemem Microsoft Windows, Linux, a także programów i wszelkich dodatków przeznaczonych dla owych systemów. Strona powstała dokładnie 20 września 2019 roku. Od tego czasu przeszła wiele zmian kosmetycznych i funkcjonalnych.

 

Strona posiada dużą bibliotekę obrazów, sama w sobie może poszczycić się wynikiem ponad 4000 plików, o łącznej wartości ponad 5 TB danych. Sami użytkownicy wspomogli rozwój strony przez dodanie ponad 200 obrazów do bazy. Baza jest otwarta, co oznacza, iż każdy może mieć wpływ na jej całokształt. Jeśli chciałbyś się zapytać, czy pobieranie obrazów z tej strony jest bezpieczne, to zapewniam cię, iż jest. Każdy plik jest zweryfikowany i przeskanowany pod kątem wirusów i innych ukrytych zagrożeń, przez co z góry masz zapewnioną pewność bezpieczeństwa.

 

Strona wciąż się rozwija, w wolnym czasie dodawane są nowe obrazy, naprawiane linki, czy też dodawane artykuły pomocy technicznej. To wszystko pochłania cenny czas, jednak pasją trzeba się dzielić.

 

W swoim imieniu jako administrator tej strony pragnę podziękować wszystkim podmiotom, oraz osobom, które dodały coś od siebie na rzecz rozwoju tej strony. Każda pomoc, jest tutaj mile widziana. Lista tych osób została wymieniona poniżej:

 

 • winiso.pl [Link do kontaktu] - za wsparcie, dostęp do niektórych plików, miłe słowa i dobrowolne zareklamowanie tej strony. Wielkie dzięki :)

 • Stronom: betaarchive.com [Link do kontaktu]; winworldpc.com [Link do kontaktu] oraz archive.org [Link do kontaktu] za dostęp do plików oraz ich użyczenie ich do stworzenia tej strony.

 • basewin.pl [Link do kontaku] - za możliwość zareklamowania tej strony, oraz skorzystania z niektórych plików. Ogromne dzięki :)

 • betawiki.net- za użycie niektórych zrzutów ekranu i zdjęć, oraz niektórych opisów systemów operacyjnych.

 • Użytkownikom: KKXX1000 [Link do kanału] oraz Coleslav [Link do kanału]  (z kanałów na youtube) za użyczenie fragmentu ich niektórych filmów,

 • flaticon.com- użyczenie darmowego pakietu ikon, wykorzystanych w projekcie tej strony

 

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tej strony, chciałbyś coś zmienić (w wyglądzie, funkcjonalności) zapraszam do kontaktu. Jeśli chcesz wesprzeć naszą stronę, możesz przekazać  dobrowolną dotację na rzecz rozwoju strony. Z góry dziękujemy :)

 

 

 OSOBY WSPIERAJĄCE PROJEKT


 • AsmirGamerHD [pomoc w rozbudowie strony, linki do obrazów]

 • Leniwiecdziki [pomoc w rozbudowie strony, linki do obrazów]

 • michalkichal [pomoc w rozbudowie strony, linki do obrazów]

 • krzysztof [donate] [wsparcie, pomoc w rozbudowie strony]

 • teo32 [donate]

 • hugowina [donate]

 • rubinot42 [donate] [wsparcie techniczne, pomoc w rozbudowie strony, linki do obrazów]

 • oliwier [donate]

 • kubasinski13 [wygląd strony i wyświetlanie, linki do obrazów]

 • oskipiec [wygląd strony i wyświetlanie]

 • jaro1999 [pomoc w rozbudowie strony, linki do obrazów]

 • winspace7 [wygląd strony i wyświetlanie, linki do obrazów]

 • Michał ([email protected]) [pomoc w rozbudowie strony, linki do obrazów]

 

Kolorem czerwonym oznaczono moderatorów tej strony, zielonym zaś osoby które wsparły pieniężnie te stronę.LEGALNOŚĆ I PRAWO AUTORSKIE


Zgodnie z większością interpretacji międzynarodowego prawa autorskiego, dystrybucja kopii obrazów instalacyjnych programów i systemów operacyjnych znajduje się w szarej strefie legalności. Prawa autorskie są zachowywane przez oryginalnego wydawcę lub licencjonowanego dystrybutora, chyba że zostało to wyraźnie określone. Strona nie udostępnia i nie publikuje żadnych obrazów, a jedynie linki do pobierania plików, które zostały znalezione w Internecie we wszelkich dostępnych i sprawdzonych źródłach. Obrazy pochodzą z legalnej dystrybucji (MSDN- Microsoft Developer Network), oraz z katalogów FTP, stron i wszelkich archiwów dystrybujących obrazy nadesłane przez wielu użytkowników. Strona nie publikuje także żadnych kluczy licencyjnych mogących naruszyć prawa dot. Ochrony praw autorskich, a jedynie kopie oryginalnych obrazów. Użytkownik może pobrać obraz, zainstalować go lub przetestować w celach edukacyjnych lub testowych przez 30 dni, po tym czasie musi zakupić oryginalny klucz licencyjny (który potwierdza legalność zainstalowanego produktu). Związku z tą tezą, strona nie udziela żadnych gwarancji dotyczących oprogramowania uzyskanego z biblioteki tej strony, ponieważ sama nie jest związana z dystrybucją tych obrazów, jest jedynie stroną zbudowaną w celach edukacyjnych, archiwalnych, hobbystycznych oraz informacjnych. Sama w sobie nie narusza żadnych praw oraz nie ma podstawy do tego by posądzać ją o prawa autorskie.

 

Nie mniej jednak, strona WindowsBASE.pl szanuje prawa własności intelektualnej innych osób, dlatego też zastosowana tutaj polityka strony obejmuje szybkie rozpatrywanie i kierowanie zawiadomień o domniemanym naruszeniu, a także podejmowanie odpowiednich działań zgodnie z ustawą DMCA i innymi odpowiednimi przepisami dotyczącymi własności intelektualnej. Jeśli jesteś właścicielem praw autorskich lub ich pośrednikiem i uważasz, że jakiekolwiek treści umieszczone na tej stronie naruszają Twoje prawa autorskie, możesz złożyć powiadomienie zgodnie z ustawą Digital Millennium Copyright Act (DMCA), przekazując informacje w wiadomości prywatnej na ten adres e-mail. Wiadomość nie może zostać wysłana z domen : Outlook, Gmail, Yahoo, WP, Onet i wszelkich innych dostawców, lecz w prywatnego adresu/firmy. Powinna ona także posiadać informacje na temat przedstawiciela lub firmy zgłaszającej roszczenie prawne, oraz dowód potwierdzający jego dzieło. W przeciwnym razie wniosek zostanie odrzucony.KONTAKT/WSPARCIE


Jeśli chciałbyś się skontaktować z administracją strony z powodu chęci zgłoszenia nie działającego linku w bazie obrazów, chciałbyś napisać wiadomość prywatną lub przekazać opinię dotyczącą tej strony, prosimy o skorzystanie odpowiedniej opcji w panelu użytkownika (wymagane założenie konta). Możesz też napisać wiadomość e-mail całkowicie anonimowo. Zastrzegam sobie prawo do odpowiedzenia na wiadomość w ciągu kilku dni, dlatego też proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.


Jeśli ta strona okazała się przydatna lub jesteś zainteresowany jej dalszym rozwojem, możesz okazać nam wsparcie. Wspierając stronę dowolną kwotą powodujesz, iż część ponoszonych przeze mnie opłat na utrzymanie serwisu w sieci oraz poprawne funkcjonowanie serwerów hostingowych, jest pokrywana z otrzymanych darowizn. Wpłacając dowolną kwotę pomagasz w rozwoju strony internetowej, a także pomagasz innym niezależnym podmiotom, które zdecydowały się wesprzeć ten projekt. Tym samym motywujesz mnie do dalszej pracy nad tym projektem. Wpłata jest oczywiście dobrowolna i nie namawiam do niej nikogo. Zatem, jeśli chciałbyś/chciałabyś wesprzeć rozwój strony, proszę kliknij tutaj, lub dokonaj przelewu bezpośredniego na rachunek bankowy podany poniżej.


Dane do przelewu:Numer kontaNazwa przelewu
Jakub Michalski87 1140 2004 0000 3802 7806 9081np: dotacja na rozwój strony


Możesz też wesprzeć naszą stronę za darmo. Wystarczy udostępnić tę stronę swoim znajomym, w Internecie lub umieścić link na swojej stronie. Dzięki temu zbudujemy większą społeczność na tej stronie.