Dodawanie urządzeń USB do maszyny wirtualnej

Jeśli chcemy skorzystać z wymiennego urządzenia USB w maszynie wirtualnej, należy ją skonfigurować w taki sposób, by je obsługiwała. W tym poradniku pokażę ci jak to zrobić.

 

 

 

 

Zanim rozpoczniesz, upewnij się czy:

 

 

 

Po poprawnym zainstalowaniu programu, utworzeniu maszyny oraz zainstalowaniu na niej systemu i dodatków gościa, przejdź do ustawień maszyny. W sekcji: "USB" wybierz opcję: "Włącz kontroler USB". Następnie kliknij ikonkę USB z plusem, znajdującej się po prawej stronie kolumny okna programu i wskaż urządzenie, którego chcesz użyć w wirtualnej maszynie. Pamiętaj, że prędkość interfejsu zostanie ograniczona do USB 1.1 lub 2.0 (w starszych wersjach programu). By móc zlikwidować tę niedogodność, należy pobrać paczkę dodatków do programu VirtualBOX z tej strony.

 

 

 

 

 

 

Po przejściu na stronę, pobierz paczkę dodatków, tzw: "Extension Pack", która jest zgodna z twoją zainstalowaną wersją programu. Po pobraniu pakietu należy go uruchomić.

 

 

 

 

 

 

Gdy wyświetli ci się komunikat, zatwierdź go przyciskiem "Zainstaluj" by rozpocząć instalację dodatków.

 

 

 

 

 

 

Następnie w oknie licencyjnym zjedź na sam dół strony i ponownie zaakceptuj okno dialogowe przyciskiem: "Zgadzam się"

 

 

 

 

 

 

Po zainstalowaniu dodatków, będziesz mógł używać urządzeń USB w wyższej wersji, np.: USB 2.0 lub 3.0

 

 

 

 

 

 

W przypadku programu VMware, wystarczy z menu opcji "VM" wybrać zakładkę: "Removable Devices", wybrać urządzenie USB z listy i wybrać opcję: "Connect (Disconnect from Host)". Spowoduje to przełączenie urządzenia USB do maszyny wirtualnej.