Dostępny jest nowy post w centrum wiadomości.

Panel użytkownikaUstawienia   Ukryj okna dialogowe
   Ukryj opis kategorii
   Ukryj galerię zdjęć
   Tryb dużej czcionki
   Wyłącz ikony listy

Language
   Ustawienia działają na wybrane elementy strony

Nie można wyświetlić tej strony na tym ekranie! Ma on zbyt małą rozdzielczość.

Strona nie została zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych. By zobaczyć zawartość tej strony, prosimy zmienić urządzenie na te z większym ekranem, lub włączyć tryb przeglądarki na komputery w twoim urządzeniu mobilnym.

Microsoft Windows ME (Millenium Edition)

Kategoria: Microsoft Windows (Edycje klienckie)- Porzucone (niewspierane) wersje

 Galeria zdjęć

Krótki opis systemu


Windows ME to system operacyjny zwany także jako "Millenium Edition", który rozszerzał swojego bezpośredniego poprzednika, system Windows 98, o funkcje multimedialne i internetowe. W Windows ME swoją premierę miała też funkcja Przywracanie systemu, pozwalająca użytkownikowi w przypadku błędnego działania systemu na cofanie zmian wprowadzonych w konfiguracji komputera aż do osiągnięcia znanego "dobrego punktu". Ta cecha została również wprowadzona w Windows XP. Innym większym dodatkiem do Windows Me był program Windows Movie Maker. W Windows Me po raz pierwszy wprowadzono aktualizacje automatyczne pozwalające aktualizować komputer. System Windows ME cechował się także innymi nowościami, głowne z nich to: odświeżony odtwarzacz multimediów: Windows Media Player 7, nowy odtwarzacz płyt DVD: Windows DVD Player, prosty, okrojony edytor wideo: Windows Movie Maker, liczne kompozycje pulpitu oraz pakiet gier przeniesione z pakietu Plus! podgląd zdjęć w eksploratorze, zintegrowany z folderem "Moje zdjęcia", klawiatura ekranowa, lupa oraz ulepszone narzędzia ułatwienia dostępu, ulepszona architektura sieciowa TCP/IP, kreator połączenia z siecią (przeniesiony z Windows 2000), udostępnianie połączenia internetowego oraz plików w sieci LAN, obsługa plików skompresowanych (.zip), narzędzia do ochrony plików systemowych: Scandisk, System file protection, System file checker, System restore (przywracanie systemu), ulepszony model instalacji sterowników (UPnP), dodano obsługę nowych urządzeń (drukarek, skanerów, USB, Firewire), dodano interfejs API służący do skanowania dokumentów czy zdjęć ze skanera. W systemie usunięto możliwość powrotu do podsystemu DOS z poziomu Windowsa, przyśpieszono uruchamianie systemu, poprzez drobne modyfikacje plików startowych i rejestru, oraz ulepszono zarządzanie energią i dodano obsługę hibernacji w trybie ACPI.


Windows ME powstał jako szybki, jednoroczny projekt wypełniający przestrzeń między Windows 98 a Windows XP. Konsekwencją tych działań były częste słowa krytyki za kwestie stabilności pracy oraz za brak obsługi programów DOS-owych działających w trybie rzeczywistym. Krytyka przybrała nawet formę nadania przez społeczność systemowi tabliczki "Mistake Edition" (błędne wydanie). Millenium Edition to ostatni system operacyjny Microsoftu oparty na jednolitym jądrze serii 9x oraz technologii MS-DOS. Millennium Edition to także ostatni system operacyjny Microsoftu nie wymagający aktywacji. Był też najkrócej wspieranym systemem w historii.

Windows ME to system operacyjny zwany także jako "Millenium Edition", który rozszerzał swojego bezpośredniego poprzednika, system Windows 98, o funkcje multimedialne i internetowe. W Windows ME swoją premierę miała też funkcja Przywracanie systemu, pozwalająca użytkownikowi w przypadku błędnego działania systemu na cofanie zmian wprowadzonych w konfiguracji komputera aż do osiągnięcia znanego "dobrego punktu". Ta cecha została również wprowadzona w Windows XP. Innym większym dodatkiem do Windows Me był program Windows Movie Maker. W Windows Me po raz pierwszy wprowadzono aktualizacje automatyczne pozwalające aktualizować komputer. System Windows ME cechował się także innymi nowościami, głowne z nich to: odświeżony odtwarzacz multimediów: Windows Media Player 7, nowy odtwarzacz płyt DVD: Windows DVD Player, prosty, okrojony edytor wideo: Windows Movie Maker, liczne kompozycje pulpitu oraz pakiet gier przeniesione z pakietu Plus! podgląd zdjęć w eksploratorze, zintegrowany z folderem "Moje zdjęcia", klawiatura ekranowa, lupa oraz ulepszone narzędzia ułatwienia dostępu, ulepszona architektura sieciowa TCP/IP, kreator połączenia z siecią (przeniesiony z Windows 2000), udostępnianie połączenia internetowego oraz plików w sieci LAN, obsługa plików skompresowanych (.zip), narzędzia do ochrony plików systemowych: Scandisk, System file protection, System file checker, System restore (przywracanie systemu), ulepszony model instalacji sterowników (UPnP), dodano obsługę nowych urządzeń (drukarek, skanerów, USB, Firewire), dodano interfejs API służący do skanowania dokumentów czy zdjęć ze skanera. W systemie usunięto możliwość powrotu do podsystemu DOS z poziomu Windowsa, przyśpieszono uruchamianie systemu, poprzez drobne modyfikacje plików startowych i rejestru, oraz ulepszono zarządzanie energią i dodano obsługę hibernacji w trybie ACPI (częściowo przeniesione z Windows 2000). Windows ME powstał jako szybki, jednoroczny projekt wypełniający przestrzeń między Windows 98 a Windows XP. Konsekwencją tych działań były częste słowa krytyki za kwestie stabilności pracy oraz za brak obsługi programów DOS-owych działających w trybie rzeczywistym. Krytyka przybrała nawet formę nadania przez społeczność systemowi tabliczki "Mistake Edition" (błędne wydanie). Millenium Edition to ostatni system operacyjny Microsoftu oparty na jednolitym jądrze serii 9x oraz technologii MS-DOS. Millennium Edition to także ostatni system operacyjny Microsoftu nie wymagający aktywacji. Był też najkrócej wspieranym systemem w historii.

Źródło: WikipediaKatalog dostępnych obrazów

X

Dziękujemy za pobranie pliku z naszego serwisu.


Cieszymy się, że znalazłeś to czego szukałeś. Nasza baza wciąż się rozwija i jest ciągle uzupełniana o nowe pozycje do pobrania. Mamy nadzieję, że liczba obrazów dostępnych w naszej bazie Ciebie zadowala, i bezproblemowo udaje Ci się pobrać poszukiwane przez Ciebie pozycje. Jeśli jednak szukasz innego pliku do pobrania, możesz wykorzystać naszą wyszukiwarkę linków, dzięki której łatwiej odnajdziesz szukany przez Ciebie plik i upewnisz się, czy jest on dostępny w naszej bazie.

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w bazie wiedzy, lub w dziale FAQ. Pobieranie nie działa, link jest uszkodzony? Zgłoś ten problem administratorom strony w wiadomości prywatnej.

Jeśli nasz serwis okazał się pomocny, możesz pomóc w jego dalszym rozwoju. Wsparcie możesz okazać w dowolny sposób, na przykład poprzez udostępnienie linku do naszej strony, wysłanie drobnej kwoty pieniężnej, bądź udostępnienie unikalnego obrazu do pobrania, którego nie ma tutaj w bazie. Z góry gorąco dziękujemy za każdą okazaną nam pomoc.

  Wesprzyj

Dostępne edycje systemu:

Filtruj wyniki

 W tej kategorii nie są dostępne wydzielone sekcje z edycjami systemu... Linki zostały wyświetlone w jednej kategorii.


(0) pasujących linków w bazie użytkowników

 X  

 Filtrowanie listy

 Edycje konsumenckie
 Edycje biznesowe
 Wersje 32-bitowe
 Wersje 64-bitowe
 Język Polski
 Język Angielski (US/UK)
Microsoft Windows Millenium Edition [Wszystkie dostępne]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
 • Minimalne wymagania systemowe
 •    Procesor: taktowany zegarem 150 MHz lub szybszym
 •    Pamięć RAM: 32 MB
 •    Miejsce na dysku: co najmniej 320 MB
 •    Karta graficzna: obsługująca DirectX 7.0 lub wyższy
 •    Wyświetlacz: o rozdzielczości 640x480 pikseli
 • Zalecane wymagania systemowe:
 • By komfortowo korzystać z tego systemu zalecamy użyć 64 MB pamięci RAM, co najmniej 2 GB wolnego miejsca na dysku oraz monitora obsługującego rozdzielczość co najmniej 800x600 pikseli. Zalecane jest posiadanie napędu CD-ROM. By uzyskać dostęp do internetu, należy przygotować modem i łącze telefoniczne lub skonfigurować system pod dostęp do sieci LAN.

 • Informacje o systemie:
 • Typ produktu:
  OS (System Operacyjny)
 • Firma:
  Microsoft Corporation
 • Licencja:
  Zamknięte oprogramowanie. Wymaga klucza licencyjnego do korzystnia z produktu.
 • Data pierszego wydania:
  14 września 2000r.
 • Data zakończenia wsparcia:
  11 lipca 2006r.
 • Typ interfejsu:
  GUI (graficzny)

Więcej informacji (strona w jęz. ang.)

Potrzebujesz pomocy z pobraniem pliku?

Powiązane kategorie: