Dostępny jest nowy post w centrum wiadomości.

Panel użytkownikaUstawienia   Ukryj okna dialogowe
   Ukryj opis kategorii
   Ukryj galerię zdjęć
   Tryb dużej czcionki
   Wyłącz ikony listy

Language
   Ustawienia działają na wybrane elementy strony

Nie można wyświetlić tej strony na tym ekranie! Ma on zbyt małą rozdzielczość.

Strona nie została zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych. By zobaczyć zawartość tej strony, prosimy zmienić urządzenie na te z większym ekranem, lub włączyć tryb przeglądarki na komputery w twoim urządzeniu mobilnym.

Microsoft Windows 8.1

Kategoria: Microsoft Windows (Edycje klienckie)- Porzucone (niewspierane wersje)

 Galeria zdjęć

Krótki opis systemu


Windows 8.1 jest aktualizacją (Service Packiem) do Windowsa 8, ale też można go nabyć w sprzedaży detalicznej. System Windows 8.1 jako darmowa aktualizacja, była odpowiedzią na falę krytyki użytkowników używających systemu Windows 8. Aktualizacja wprowadziła szczególne zmiany w intuicyjności, interfejsie użytkownika czy aplikacjach MetroUI. Ekran startowy w wersji 8.1 otrzymał wiele rozszerzeń funkcjonalności. Między innymi użytkownik klikając w strzałkę w dolnej części ekranu ma możliwość przejścia do wszystkich zainstalowanych aplikacji podzielonych alfabetycznie. Nowa wersja systemu umożliwia większą personalizację ekranu startowego poprzez np. różne rozmiary kafelków, większą kolorystykę, jak również możliwość użycia tapety jako tła ekranu startowego. Dodatkowo, ekran blokowania daje możliwość użycia pokazu zdjęć. Wyszukiwarka aplikacji zainstalowanych na komputerze również uległa zmianom. Do tej pory wyniki wyszukiwania były wyświetlane na całej powierzchni ekranu, teraz powierzchnia ta została ograniczona, pozostawiając część ekranu startowego widoczną przez cały czas. W celu ułatwienia korzystania z systemu, w pasku zadań pojawił się widoczny przycisk startu i menu kontekstowe (dostępne pod prawym przyciskiem myszki na ikonie startu). W ekranie startowym pojawiła się również ikona umożliwiająca szybkie wyłączenie, ponowne uruchomienie lub uśpienie komputera. Funkcjonalność w ustawieniach komputera została rozszerzona o funkcje, które były do tej pory jedynie dostępne z panelu sterowania.


Sklep Windows został zmieniony poprzez ulepszony interfejs użytkownika do wyszukiwania aplikacji i automatycznych aktualizacji. Windows 8.1 wprowadził jeszcze większą integrację z kilkoma serwisami Microsoftu. Przykładowo OneDrive jest zintegrowany z systemem do synchronizowania ustawień jak i plików. Pliki są automatycznie pobierane w tle w momencie gdy użytkownik próbuje uzyskać do nich dostęp. Wyjątkiem są pliki oznaczone jako dostępne tylko w trybie offline. OneDrive zastosowany w Windows 8.1 wymaga, aby konto użytkownika systemu było połączone z kontem Microsoft. W dniu premiery nowszej wersji okienek, użytkownicy tego systemu otrzymali możliwość darmowej aktualizacji do systemu Windows 10 przez rok czasu.

Windows 8.1 jest aktualizacją (Service Packiem) do Windowsa 8, ale też można go nabyć w sprzedaży detalicznej. System Windows 8.1 jako darmowa aktualizacja, była odpowiedzią na falę krytyki użytkowników używających systemu Windows 8. Aktualizacja wprowadziła szczególne zmiany w intuicyjności, interfejsie użytkownika czy aplikacjach MetroUI. Ekran startowy w wersji 8.1 otrzymał wiele rozszerzeń funkcjonalności. Między innymi użytkownik klikając w strzałkę w dolnej części ekranu ma możliwość przejścia do wszystkich zainstalowanych aplikacji podzielonych alfabetycznie. Nowa wersja systemu umożliwia większą personalizację ekranu startowego poprzez np. różne rozmiary kafelków, większą kolorystykę, jak również możliwość użycia tapety jako tła ekranu startowego. Dodatkowo, ekran blokowania daje możliwość użycia pokazu zdjęć. Wyszukiwarka aplikacji zainstalowanych na komputerze również uległa zmianom. Do tej pory wyniki wyszukiwania były wyświetlane na całej powierzchni ekranu, teraz powierzchnia ta została ograniczona, pozostawiając część ekranu startowego widoczną przez cały czas. W celu ułatwienia korzystania z systemu, w pasku zadań pojawił się widoczny przycisk startu i menu kontekstowe (dostępne pod prawym przyciskiem myszki na ikonie startu). W ekranie startowym pojawiła się również ikona umożliwiająca szybkie wyłączenie, ponowne uruchomienie lub uśpienie komputera. Funkcjonalność w ustawieniach komputera została rozszerzona o funkcje, które były do tej pory jedynie dostępne z panelu sterowania. Sklep Windows został zmieniony poprzez ulepszony interfejs użytkownika do wyszukiwania aplikacji i automatycznych aktualizacji. Windows 8.1 wprowadził jeszcze większą integrację z kilkoma serwisami Microsoftu. Przykładowo OneDrive jest zintegrowany z systemem do synchronizowania ustawień jak i plików. Pliki są automatycznie pobierane w tle w momencie gdy użytkownik próbuje uzyskać do nich dostęp. Wyjątkiem są pliki oznaczone jako dostępne tylko w trybie offline. OneDrive zastosowany w Windows 8.1 wymaga, aby konto użytkownika systemu było połączone z kontem Microsoft. W dniu premiery nowszej wersji okienek, użytkownicy tego systemu otrzymali możliwość darmowej aktualizacji do systemu Windows 10 przez rok czasu.

Źródło: WikipediaKatalog dostępnych obrazów

X

Dziękujemy za pobranie pliku z naszego serwisu.


Cieszymy się, że znalazłeś to czego szukałeś. Nasza baza wciąż się rozwija i jest ciągle uzupełniana o nowe pozycje do pobrania. Mamy nadzieję, że liczba obrazów dostępnych w naszej bazie Ciebie zadowala, i bezproblemowo udaje Ci się pobrać poszukiwane przez Ciebie pozycje. Jeśli jednak szukasz innego pliku do pobrania, możesz wykorzystać naszą wyszukiwarkę linków, dzięki której łatwiej odnajdziesz szukany przez Ciebie plik i upewnisz się, czy jest on dostępny w naszej bazie.

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w bazie wiedzy, lub w dziale FAQ. Pobieranie nie działa, link jest uszkodzony? Zgłoś ten problem administratorom strony w wiadomości prywatnej.

Jeśli nasz serwis okazał się pomocny, możesz pomóc w jego dalszym rozwoju. Wsparcie możesz okazać w dowolny sposób, na przykład poprzez udostępnienie linku do naszej strony, wysłanie drobnej kwoty pieniężnej, bądź udostępnienie unikalnego obrazu do pobrania, którego nie ma tutaj w bazie. Z góry gorąco dziękujemy za każdą okazaną nam pomoc.

  Wesprzyj

Dostępne edycje systemu:

Update Rollup 3

Update Rollup 1

RTM


Pokaż wszystko

Filtruj wyniki


(5) pasujących linków w bazie użytkowników

 X  

 Filtrowanie listy

 Edycje konsumenckie
 Edycje biznesowe
 Wersje 32-bitowe
 Wersje 64-bitowe
 Język Polski
 Język Angielski (US/UK)
Microsoft Windows 8.1 [Wszystkie dostępne]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Microsoft Windows 8.1 [Update Rollup 3]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Microsoft Windows 8.1 [Update Rollup 1]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Microsoft Windows 8.1 [RTM]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
 • Minimalne wymagania systemowe
 •    Procesor: taktowany zegarem 1 GHz lub szybszym z instrukcjami PAE/NX/SSE2
 •    Pamięć RAM: 1 GB (32-bit) lub 2 GB (64-bit)
 •    Miejsce na dysku: 16 GB (32-bit) lub 20 GB (64-bit)
 •    Karta graficzna: obsługująca DirectX 9.0 obsługująca model sterowników WDDM 1.0 lub wyższy
 •    Wyświetlacz: o rozdzielczości 800 x 600 pikseli
 • Zalecane wymagania systemowe:
 • Polecamy użyć procesora co najmniej dwurdzeniowego taktowanego zegarem 1 GHz lub wyższym z instrukcjami PAE/NX/SSE2, oraz płytę główną wykorzystująca technologię UEFI i SecureBoot. Dla optymalnej pracy polecamy użyć 4 GB pamięci RAM w przypadku 32-bitowego systemu, oraz 8 GB w przypadku wersji 64-bitowej. Chociaż Windows 8.1 jest system bardzo dobrze zoptymalizowanym pod kątem działania na dyskach talerzowych HDD, proponujemy rozważyć instalację systemu na dysku SSD, najlepiej o pojemności większej niż 32 GB. W przypadku karty graficznej, warto wybrać taką, która obsługuje biblioteki graficzne na poziomie DirectX 11, natomiast sterownik do tej karty korzysta z modelu WDDM 1.2. Wyświetlacz należy dostosować do swojego komfortu, nie zalecamy używania rozdzielczości mniejszej niż 1360x720 (720p) pikseli. By uzyskać dostęp do internetu, należy skonfigurować system pod dostęp do sieci LAN lub WiFi.

 • Informacje o systemie:
 • Typ produktu:
  OS (System Operacyjny)
 • Firma:
  Microsoft Corporation
 • Licencja:
  Zamknięte oprogramowanie. Wymaga klucza licencyjnego do korzystnia z produktu.
 • Data pierszego wydania:
  27 sierpnia 2013r.
 • Data zakończenia wsparcia:
  10 stycznia 2023r.
 • Typ interfejsu:
  GUI (graficzny)

Więcej informacji (strona w jęz. ang.)

Kup klucz licencyjny

Instrukcja instalacji

Potrzebujesz pomocy z pobraniem pliku?

Powiązane kategorie: