Instalacja pakietów redystrybucyjnych

Jeśli uruchamiasz programy lub gry które wymagają dodatkowych składników uruchomieniowych, a nie masz ich zainstalowanych w systemie, podczas uruchamiania aplikacji powinny pojawiać się błędy. By naprawić ten błąd należy zainstalować pakiety redystrybucyjne. Pobierzesz je z bazy oprogramowania dodatków. Składniki możesz pobrać z bazy programów, by móc je zainstalować ręcznie.

Brak składników Visual C++

  • Błąd MSVCP80.DLL, wksazuje na brak zainstalowanego Visual C++ Redistrutable 2005
  • Błąd MSVCP90.DLL, wksazuje na brak zainstalowanego Visual C++ Redistrutable 2008/2008 SP1
  • Błąd MSVCP100.DLL, wksazuje na brak zainstalowanego Visual C++ Redistrutable 2010
  • Błąd MSVCP110.DLL, wksazuje na brak zainstalowanego Visual C++ Redistrutable 2012
  • Błąd MSVCP120.DLL, wksazuje na brak zainstalowanego Visual C++ Redistrutable 2013
  • Błąd MSVCP140.DLL, wksazuje na brak zainstalowanego Visual C++ Redistrutable 2015 i nowszej (2017/2019)
  • Gdy te błędy bedą wyświetlane, po prostu zainstaluj odpowiedni składnik by zniknął. Skorzystaj z powyższej legendy.

    Brak składników Java

    By usunąć ten błąd, pobierz środowisko uruchomieniowe Java oraz je zainstaluj.

    Brak składników .NET Framework

    Takowy błąd może pojawić się gdy brakuje składników .NET Framework. By rozwiązać ten problem należy zainstalować składniki .NET Framework (system powiadomi nas o konieczności instalacji tych składników przed uruchomieniem aplikacji, tak jak na poniższym zdjęciu) Składniki Net Framework można pobrać z bazy dodatków i zainstalować je manualnie, lub zezwolić systemowi na automatyczną instalację. Można też to zrobić z poziomu "instalacji dodatkowych funkcji systemu Windows" za pomocą Panelu Sterowania.

    Brak składników DirectX

    Czasami nowsze wersje Windowsa mają problem z uruchomieniem starszych gier, które np: działały bezproblemowo na wiekowym już systemie Windows XP lub starszym. By system Windows mógł prawidłowo uruchomić starsze gry, koniecznie należy zainstalować starsze biblioteki uruchomieniowe DirectX. Najczęściej jest to wersja 9 (Ostatnia wspierana przez Windows XP), rzadko też werjsa 10 (gdy chcemy uruchomić grę, która była wspierana tylko pod systemem Windows Vista). Jeżeli gramy w gry obsługujące DirectX11 lub 12 nie ma konieczności instalacji dodatkowych bibliotek. Starsze biblioteki DirectX są instalowane przez instalator gry automatycznie (gdy są wymagane). Możesz to zrobić też manualnie, instalując je ręcznie.