Dostępny jest nowy post w centrum wiadomości.

Panel użytkownikaUstawienia   Ukryj okna dialogowe
   Ukryj opis kategorii
   Ukryj galerię zdjęć
   Tryb dużej czcionki
   Wyłącz ikony listy

Language
   Ustawienia działają na wybrane elementy strony

Nie można wyświetlić tej strony na tym ekranie! Ma on zbyt małą rozdzielczość.

Strona nie została zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych. By zobaczyć zawartość tej strony, prosimy zmienić urządzenie na te z większym ekranem, lub włączyć tryb przeglądarki na komputery w twoim urządzeniu mobilnym.

Linux Mint

Kategoria: Systemy operacyjne GNU/Linux

 Galeria zdjęć

Krótki opis systemu


Linux Mint dystrybucja systemu GNU/Linux oparta na Ubuntu oraz Debianie, skierowana do początkujących użytkowników. Dystrybucja kładzie nacisk na prostotę użytkowania, przydatne aplikacje i pełne ich wsparcie zaraz po instalacji. Twórcy zadbali o dodanie wielu graficznych nakładek. Na standardowej płycie instalacyjnej znajduje się większość popularnego własnościowego oprogramowania – wtyczka Flash, Java oraz duży zbiór kodeków audio i wideo pozwalających odtworzyć wszystkie popularne pliki muzyczne i filmowe, nawet korzystając z wersji Live CD (w Ubuntu takie oprogramowanie trzeba zainstalować samodzielnie). Pomimo faktu, iż dystrybucja jest oparta głównie na Ubuntu, twórcy Minta odcinają się od jego ideologii. Krytykują Ubuntu przede wszystkim za konserwatywne, według nich, trzymanie się idei wolnego oprogramowania, przez co większość popularnych formatów audio, wideo oraz zamknięte technologie są w Ubuntu domyślnie niedostępne. Mint jako dystrybucja oparta również na Debianie jest bardzo solidna i daje użytkownikom dostęp do dużego zbioru pakietów oprogramowania. Aktualnie repozytorium Minta zawiera ponad 100 tys. pakietów. Choć Mint bazuje również na kodzie i repozytorium Ubuntu, idzie swoją własną drogą rozwoju. Jej największymi zaletami jest prostota użytkowania, dostęp do dużego pakietu oprogramowania oraz pełne wsparcie dostępne zaraz po instalacji. Dodatkowym atutem jest przyjazny interfejs oraz możliwość zmiany wielu graficznych nakładek.


Linux Mint dystrybucja systemu GNU/Linux oparta na Ubuntu oraz Debianie, skierowana do początkujących użytkowników. Dystrybucja kładzie nacisk na prostotę użytkowania, przydatne aplikacje i pełne ich wsparcie zaraz po instalacji. Twórcy zadbali o dodanie wielu graficznych nakładek. Na standardowej płycie instalacyjnej znajduje się większość popularnego własnościowego oprogramowania – wtyczka Adobe Flash Player, Java oraz duży zbiór kodeków audio i wideo pozwalających odtworzyć wszystkie popularne pliki muzyczne i filmowe, nawet korzystając z wersji Live CD (w Ubuntu takie oprogramowanie trzeba zainstalować samodzielnie). Pomimo faktu, iż dystrybucja jest oparta głównie na Ubuntu, twórcy Minta odcinają się od jego ideologii. Krytykują Ubuntu przede wszystkim za konserwatywne, według nich, trzymanie się idei wolnego oprogramowania, przez co większość popularnych formatów audio, wideo oraz zamknięte technologie są w Ubuntu domyślnie niedostępne. Mint jako dystrybucja oparta również na Debianie jest bardzo solidna i daje użytkownikom dostęp do dużego zbioru pakietów oprogramowania. Aktualnie repozytorium Minta zawiera ponad 100 tys. pakietów. Choć Mint bazuje również na kodzie i repozytorium Ubuntu, idzie swoją własną drogą rozwoju. Jej największymi zaletami jest prostota użytkowania, dostęp do dużego pakietu oprogramowania oraz pełne wsparcie dostępne zaraz po instalacji. Dodatkowym atutem jest przyjazny interfejs oraz możliwość zmiany wielu graficznych nakładek.

Źródło: WikipediaKatalog dostępnych obrazów

X

Dziękujemy za pobranie pliku z naszego serwisu.


Cieszymy się, że znalazłeś to czego szukałeś. Nasza baza wciąż się rozwija i jest ciągle uzupełniana o nowe pozycje do pobrania. Mamy nadzieję, że liczba obrazów dostępnych w naszej bazie Ciebie zadowala, i bezproblemowo udaje Ci się pobrać poszukiwane przez Ciebie pozycje. Jeśli jednak szukasz innego pliku do pobrania, możesz wykorzystać naszą wyszukiwarkę linków, dzięki której łatwiej odnajdziesz szukany przez Ciebie plik i upewnisz się, czy jest on dostępny w naszej bazie.

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w bazie wiedzy, lub w dziale FAQ. Pobieranie nie działa, link jest uszkodzony? Zgłoś ten problem administratorom strony w wiadomości prywatnej.

Jeśli nasz serwis okazał się pomocny, możesz pomóc w jego dalszym rozwoju. Wsparcie możesz okazać w dowolny sposób, na przykład poprzez udostępnienie linku do naszej strony, wysłanie drobnej kwoty pieniężnej, bądź udostępnienie unikalnego obrazu do pobrania, którego nie ma tutaj w bazie. Z góry gorąco dziękujemy za każdą okazaną nam pomoc.

  Wesprzyj

Dostępne edycje systemu:

8.x

9.x

10.x

11.x

12.x

13.x

14.x

15.x

16.x

17.x

18.x

19.x

20.x


Pokaż wszystko

Filtruj wyniki


(0) pasujących linków w bazie użytkowników

 X  

 Filtrowanie listy

 Edycje konsumenckie
 Edycje biznesowe
 Wersje 32-bitowe
 Wersje 64-bitowe
 Język Polski
 Język Angielski (US/UK)
Linux Mint [Wszystkie wersje]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 8.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 9.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 10.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 11.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 12.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 13.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 14.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 15.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 16.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 17.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 18.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 19.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
Linux Mint [Wersja 20.X]
 Link do pobrania
 Nazwa pliku
 Rozmiar pliku
 • Minimalne wymagania systemowe
 •    Procesor: dwurdzeniowy taktowany zegarem 1-2 GHz lub szybszym
 •    Pamięć RAM: 1-2 GB RAM (w zależności od wersji)
 •    Miejsce na dysku: 15-20 GB (w zależności od wersji)
 •    Wyświetlacz: o rozdzielczości 1024x768 pikseli
  • Informacje o systemie:
  • Typ produktu:
   OS (System Operacyjny)
  • Firma:
   Clem Lefebvre
  • Licencja:
   Otwarte oprogramowanie (GNU). Produkt jest całkowicie darmowy i rozwijany przez społeczność.
  • Data pierszego wydania:
   ~ 2006r.
  • Data zakończenia wsparcia:
   Zależny od wersji, domyślnie każda nowa wersja systemu jest wspierana przez "prawie" rok czasu od momentu jego wydania. Więcej informacji pod tym linkiem.
  • Typ interfejsu:
   GUI (graficzny)

Powiązane kategorie: