Microsoft Windows ME | "Millenium" [Beta]
Kategoria: Niewspierane systemy klienckie- Windows

Krótka historia rozwoju systemu:

 

W 1998 roku firma Microsoft oświadczyła, że po systemie Windows 98 nie będzie żadnej wersji systemu Windows 9x. W maju 1999 roku Microsoft wydał jednak Windows 98 Second Edition, a następnie zapowiedział nową wersję Windows 9x, która, jak się później okazało, nosiła nazwę kodową Millennium. Wywodzący się z zorientowanego na przedsiębiorstwa systemu Windows 2000, Microsoft pierwotnie planował, że Windows Neptune będzie pierwszą konsumencką wersją systemu Windows opartą na jądrze NT, jednak wydanie Neptune zostało odłożone na korzyść ukończenia projektu Millennium, który został wydany jako Windows Me. Duża część pracy włożonej w rozwój Neptune została włączona do następnego wydania konsumenckiego Microsoftu, pierwszego opartego na NT, Windows XP.

 

W lutym 2000 roku Paul Thurrott ujawnił, że Microsoft planował wykluczyć Windows Me, jak również nowe wydania Windows NT 4.0, z dostaw CD dla subskrybentów MSDN. Powodem podanym w przypadku Me było to, że system operacyjny został zaprojektowany dla konsumentów. Thurrott twierdził jednak, że prawdziwą motywacją obu zmian było zmuszenie twórców oprogramowania do przejścia na Windows 2000. Trzy dni później, w wyniku akcji pisania i dzwonienia do setek czytelników, Microsoft ogłosił, że Windows Me (łącznie z wersjami rozwojowymi) będzie mimo wszystko dostarczany subskrybentom MSDN. Microsoft przeprosił również osobiście Thurrotta, twierdząc, że otrzymał błędne informacje, choć w kolejnym artykule stwierdził, że było "jasne, że decyzja [...] faktycznie uległa zmianie".

 

Ogólna data dostępności Windows Millennium Edition to 14 września 2000 roku. W czasie premiery Microsoft ogłosił ograniczoną czasowo promocję od września 2000 do stycznia 2001, która uprawniała użytkowników Windows 95 lub Windows 98 do uaktualnienia do Windows Me za 59,95 dolarów zamiast regularnej ceny detalicznej uaktualnienia wynoszącej 109 dolarów. Wkrótce po wprowadzeniu systemu Windows Me do produkcji, 19 czerwca 2000 roku, firma Microsoft rozpoczęła kampanię-inicjatywę mającą na celu promocję systemu Windows Me w Stanach Zjednoczonych, którą nazwała Meet Me Tour. Ogólnokrajowy partnerski program promocyjny prezentował system Windows Me, producentów OEM i innych partnerów w interaktywnej atrakcji multimedialnej w 25 miastach w całych Stanach Zjednoczonych. Został on uruchomiony 14 września 2000 roku. W odniesieniu do systemu operacyjnego używane są zarówno nazwy "Windows Me", jak i "Windows ME", przy czym "Windows Me" jest oficjalną nazwą używaną przez firmę Microsoft.

 

W porównaniu z innymi wydaniami systemu Windows, Windows Me miał krótki okres przydatności do użycia, wynoszący nieco ponad rok. Windows Me, wraz z Windows 2000, został ostatecznie zastąpiony przez oparty na NT system Windows XP, który został wprowadzony na rynek 24 sierpnia 2001 roku.

 

źródło: Wikipedia (link do artykułu)

 


DZIAŁ POBIERANIA
⦁ Informacje o obrazach:

By szybko znalezć obraz, naciśnij klawisze [Ctrl+F] na klawiaturze i wpisz w polu wyszukiwania słowo kluczowe. W ten sposób, zostaną podkreślone obrazy, które zawierają wpisane słowo kluczowe. Jeżeli masz problem z wybraniem odpowiedniej wersji systemu do pobrania, zapoznaj się z poniższymi oznaczeniami:

 • OEM- Wersja zgodna z zakupionymi wcześniej urządzeniami/ preinstalowany system na nowym komputerze, przypisany do płyty głównej PC. Po uszkodzeniu lub wymianie części komputera, licencja jest tracona

 • SP/Service Pack- Obraz systemu lub odzielny pakiet zawierający zestaw poprawek i aktualizacji zabezpieczeń i ulepszeń systemu. Zestaw takich poprawek zwane są "Service Pack-ami" W celu identyfikacji, przypisano im także numery tych pakietów. Im większa cyfra, tym nowszy pakiet i więcej zintegrowanych aktualizacji.

 • RTM- Wersja systemu wydana w dniu premiery, prosto z linii produkcyjnej i prekazana producentom sprzętu komputerowego. Nie wnosi nic do działania licencji.

 • Retail- Wersja programu/systemu, która została już wydana (Retail) i została udostępniona w sprzedaży detalicznej. Nie wnosi nic do działania licencji.

 • [Polski]- polska wersja językowa; [English]- angielska wersja językowa

 • x86- System zgodny z 32-bitową architekturą procesora. Nie obsługują 64-bitowej architektury. Potrafią użyć maksymalnie 4 GB pamięci RAM.

 • x64- System zgodny z 64-bitową architekturą procesora. Niektóre systemy (starsze niż Vista/7) nie obsługują 32-bitowych procesorów.

 • x86-64- Wieloarchitekturowa edycja programu. Możesz ją wybrać gdy nie wiesz jaką architekturę procesora posiada twój komputer.

 • ARM/ARM64- Specjalny obraz systemu przeznaczony na urządzenie z wbudowanym procesorem scalonym ARM.

 • (Intel-x64)- Specjalny obraz systemu specjalnie przygotowany pod procesory Intel z architekturą 64-bit. Nie zadziała na procesorach AMD z architekturą 64-bitową i nie obsługują 32-bitowej wersji.

 • VL/VolumeLicense- System preinstalowany na komputerach firmowych, licencja ta pozwala na instalowaniu tego samego systemu na wielu komputerach i używaniu go jednocześnie.

 • E- Wersja systemu pozbawiona przeglądarki internetowej Internet Explorer.

 • N- Wersja systemu pozbawiona programów do obsługi multimediów (Windows Media Center, Media Player)

 • Obrazy nazywane jako: "Home/Ultimate" to tak naprawdę obrazy, które zawierają wszystkie edycje: Home Basic, Home Premium, Business, Enterprise, Ultimate

 • Multi-SKU- Obraz systemu zawierający wiele edycji do wyboru podczas instalacji. System multiplatformowy

 • (chk)- Obraz systemu sprawdzony pod kątem występujących błędów podczas kompilacji (debug)

 • (alt)- Alternatywny obraz systemu do pobrania, nie różni się niczym od oryginału, jest to kopia/reupload

 • DMF- Obraz systemu zapisany w formacie przeznaczonym dla dyskietek

 • CD/DVD- Obraz systemu zapisany w formacie przeznaczonym dla płyt kompaktowych i DVD.

 • ESD- Plik pochodzący z dystrybucji cyfrowej lub komercyjnej. By go użyć, należy przekonwertować go na plik ISO, np: za pomocą programu DISM++.

 • WIM- Skompresowany plik instalacyjny systemu Windows. By go użyć, należy przekonwertować go na plik ISO, np: za pomocą programu PowerISO.

 • Multilangual/Wielojęzykowy- Wielojęzyczny obraz instalacyjny systemu lub programu. Zawiera polską i angielską wersję językową.


⦁ Piktogramy:

rodzaj pliku
Obraz dysku/dyskietki (IMG). Możesz go użyć w maszynie wirtualnej, lub skorzystać z specjalnego programu, by wypakować pliki.
Obraz dysku (ISO/MDF)- gotowy do wypalenia na płycie, utworzenia nośnika bootowalnego lub użycia w maszynie wirtualnej. Można go także użyć w programie do emulowania wirtualnych napędów i płyt, tj: DAEMON Tools Lite lub PowerISO.
Archiwa (7Z, ZIP, RAR)- skompresowane archiwa, zawierające inne pliki, takie jak pliki ISO, MDF, IMG czy inne. By uzyskać dostęp do plików, wykorzystaj program do dekompresji plików, tj: WinRAR, 7-ZIP lub WinZIP.
Pliki wykonywalne (EXE), aplikacja, która może zostać uruchomiona na dowolnym 32 lub 64-bitowym systemie operacyjnym Microsoft Windows.
Inny, nieokreślony rodzaj pliku, np: WIM, ESD lub DMG. Ikona symbolizuje także rodzaj architektury obrazu instalacyjnego, który nie został wymieniony na liście.
architekutra
Architektura 16-bit- ikona symbolizująca 16-bitowy obraz instalacyjny systemu
Architektura 32-bit- ikona symbolizująca 32-bitowy obraz instalacyjny systemu
Architektura 64-bit- ikona symbolizująca 64-bitowy obraz instalacyjny systemu
Architektura 32/64-bit- ikona symbolizująca mulit-architekturowe obrazy instalacyjne systemu
Architektura ARM64- ikona symbolizująca obraz instalacyjny systemu dla procesora ARM64
Architektura ARM- ikona symbolizująca obraz instalacyjny systemu dla procesora ARM
Architektura IA-64- ikona symbolizująca obraz instalacyjny systemu dla procesora IA-64
wersja językowa
Polska wersja językowa- ikona symbolizująca obraz instalacyjny systemu, zawierającej polską wersję językową.
Angielska wersja językowa- Stany Zjednoczone (US)- ikona symbolizująca obraz instalacyjny systemu, zawierającej angielską wersję językową z regionem Stanów Zjednoczonych.
Angielska wersja językowa- Wielka Brytania (UK)- ikona symbolizująca obraz instalacyjny systemu, zawierającej angielską wersję językową z regionem Wielkiej Brytanii lub przystosowany do krajów europejskich.
Uwaga!
Instalacja tych obrazów jest przeznaczona dla użytkowników zaawansowanych. Poniższe systemy zostały opublikowane w wersji BETA (testowej). Instalacja może być problematyczna, system może działać nieprawidłowo. Ponadto wersje BETA mogą być niestabilne z sterownikami, programami i działaniem. Mogą mieć niedokończone funkcje systemu. Zalecane jest testowanie wersji BETA na maszynie VM. Jeżeli masz problemy z instalacją zalecam zasięgnięcie rad na forum Beta Archive

Jeśli szukasz kluczy aktywacyjnych dla obrazów instalacyjnych Windows [Beta], kliknij tutaj, lub skorzystaj z tego poradnika

Informacja
Jeśli chcesz szybko przełączyć się pomiędzy kategoriami w bazie, skorzystaj z poniższych linków. W ten sposób szybko przejdziesz do innego systemu w bazie bez konieczności powracania do listy wyboru.

Sekcja komentarzy