Wyłączanie aktualizacji sterowników

Czasami zdarza się, że usługa Windows Update niefortunnie

 

Na początku uruchom okno "Uruchamianie" [Klawisze: Windows+R] i wpisz komendę "sysdm.cpl". W oknie "Właściwości systemu" wybierz zakładkę "Sprzęt" i klinij na przycisk "Ustawienia instalacji urządzeń". Następnie wybierz opcję "Nie (urządzenie może nie działać w oczekiwany sposób)" w oknie dialogowym i zapisz zmiany przyciskiem znajdującym się na samym dole okna.

 

 

 

 

 

Teraz kliknij kolejno na pozycje: "Konfiguracja komputera">>"Szablony administracyjne">>"Składniki systemu Windows">>"Usługa Windows Update". W folderze tym kliknij na opcję "Nie uzwględniaj sterowników w aktualizacjach systemu Windows" i zmień wartość na "Włączone".

 

 

 

 

 

 

Następnie kliknij na pozycje: "Szablony administracyjne">>"System">>"Zarządzanie komunikacją internetową">>"Internetowe ustawienia komunikacyjne". W folderze tym kliknij na opcję "Wyłącz wyszukiwanie sterowników urządzeń w usłudze Windows Update" i zmień wartość na "Włączone". Zastosuj zmiany i zamknij wszystkie okna.

 

 

 

 

 

 

Na samym końcu wprowadz klucz do rejestru, który spowoduje zablokowanie wyszukiwania sterowników, w przypadku gdy korzystamy z domowej edycji Windowsa 10. Klucz rejestru pobierzesz z tego linku. Wystarczy na niego kliknąć, potwierdzić komuniukat i cieszyć się zablokowaną opcją wyszukiwania sterowników.