Instalacja systemu Windows Vista/7

Proces instalacji systemu Windows jest na tyle banalny, że każdy mniej zaawansowany użytkownik powinien bezproblemowo zainstalować system Windows na swoim sprzęcie komputerowym. Są też jednak osoby, które mogą mieć problem z instalacją, i dlatego też w tym poradniku, postaram się wytłumaczyć proces instalacji systemu Windows 7.

Wraz z wydaniem systemu Windows Vista, początkowy kreator instalacyjny systemu Windows nie zmienił się znacząco pod względem intuicji i obsługi instalatora. Jeżeli miałeś jakąkolwiek styczność z instalacją systemu Windows 7, to będziesz też potrafił zainstalować system Windows Vista, 8.1 czy 10, z tego względu, że instalatory działają tak samo.

Zapoznaj się z poradnikiem dotyczącym instalacji systemu Windows 10, tam został dokładnie opisany proces instalacji systemu. Jako iż Windows 7 i 8.1 nie różnią się mechanikami, instalacja nie powinna być problematyczna. Po zainstalowaniu systemu zostaniesz przeniesiony na etap konfiguracji systemu do pierwszego użycia. Na początku wpisz nazwę użytkownika systemu, jaką chcesz używać. Podaj swoje hasło do konta, powtórz je oraz podaj wskazówkę dotyczącą hasła, na wypadek gdybyś go zapomniał. Teraz możesz zdecydować, czy chciałbyś pobierać i instalować wszystkie dostępne aktualizacje dla systemu Windows, oraz zgadzasz się na dzieleniem danymi telemetrycznymi z firmą Microsoft. Jeśli tak wybierz pierwszą opcję. Jeśli chcesz instalować tylko ważne poprawki, wybierz drugą opcję. Zaś gdy chcesz je kompletnie wyłączyć, wybierz opcję trzecią. Teraz przejdziesz do wyboru strefy czasowej i ustawień daty i zegara systemowego. Wybierz dogodną dla ciebie strefę lub zaznacz opcję: "Automatycznie dostosuj strefę czasową" Na sam koniec konfiguracji wybierz rodzaj sieci jaką posiadasz. Jeżeli korzystasz z Internetu w domu i chcesz by twój komputer był widoczny w sieci lokalnej oraz chcesz udostępniać swoje zasoby w sieci i grupie domowej, wybierz pierwszą opcję. W przypadku chęci skorzystania z komputera jako administrator małej sieci lokalnej, lub chęci dołączenia komputera do grupy domowej lub firmowej, wybierz opcję drugą. Z kolei jeśli chcesz czuć się bardziej prywatnie i anonimowo w sieci lokalnej (tzn: chcesz by twój komputer był ukryty i niewidoczny dla innych), skorzystaj z opcji trzeciej. Po wybraniu opcji, system rozpocznie finalizację ustawień, utworzy konto oraz skonfiguruje wymagane ustawienia systemu. Gotowe!