Usuwanie aplikacji MetroUI

Jeśli nie używasz aplikacji MetroUI (takich jak: pogoda, kalendarz, Xbox, wiadomości, sport czy inne aplikacje), możesz je usunąć na dwa sposoby.

 

Pobierz aplikację Revo Uninstaller z bazy oprogramowania lub IObit Uninstaller (zalecane).

Po pobraniu aplikacji, zainstaluj je, następnie uruchom. W przypadku programu Revo, wystarczy kliknąć na zakładkę "Windows Apps". Kliknij dwukrotnie na nazwę aplikacji, którą chcesz usunąć.

 

 

 

 

 

Następnie naciśnij przycisk "Kontynuuj". Program uruchomi skrypt, który usunie naszą wybraną aplikację.

 

 

 

 

 

Na sam koniec, program poprosi nas o przeskanowanie komputera w poszukiwaniu pozostałości po usuniętej przez nas wcześniej wybranej aplikacji. Kliknij na przycisk "Skanuj" by kontynuować.

 

 

 

 

 

 

Zaznacz wszelkie pozostałości i kliknij przycisk "Usuń". Naciśnięcie klawisza "Zakończ" zakończy pracę usuwania aplikacji. Jeśli chcesz się pozbyć więcej aplikacji, po prostu wykonaj te kroki jeszcze raz.

 

 

 

 

 

 

W przypadku programu IObit Uninstaller wystarczy kliknąć na zakładkę "Aplikacje systemu Windows" i z listy aplikacji systemowych wybrać wszystkie nas interesujące aplikacje, które chcemy usunąć. Kliknij przycisk "Odinstaluj", po czym zaczekaj chwilę na wyświetlenie komunikatu z możliwością usunięcia pozostałych plików. Zaznacz je i kliknij przycisk "Usuń".