Aktywacja systemu Windows 10

Jeśli zakupiłeś klucz dla systemu Windows 10 by móc go aktywować, zobacz ten poradnik, jeśli nie wiesz jak to zrobić prawidłowo.

 

Kliknij na ikonkę "Centrum akcji". Z listy opcji wybierz "Wszystkie ustawienia". By przejść do  ustawień, możesz skorzystać z tego linku.

 

 

 

 

 

 

Następnie kliknij na przycisk "Aktualizacja i zabezpieczenia"

 

 

 

 

 

 

Z listy opcji po lewej stronie, kliknij na zakładkę "Aktywacja". Następnie kliknij łącze "Zmień klucz produktu"

 

 

 

 

 

 

Teraz wprowadz zakupiony przez ciebie klucz produktu w wyświetlonym oknie, po czym kliknij przycisk "Dalej". Zaczekaj na weryfikację klucza, po czym zamknij okno. Gotowe, system aktywowany.

 

 

 

 

 

 

Ważne informacje:

 

Aktywowanie systemu Windows za pomocą nielegalnych aktywatorów KMS, jest sprzeczne z regulaminami firmy Microsoft oraz prawami o ochronie praw autorskich i programów komputerowych. Ponadto nie wiadome jest czy owe aktywatory (udostępniane za darmo) są pewne i bezpieczne i czy przypadkiem nie zawierają ukrytych wirusów mogących narazić Twoje dane na ataki z Internetu. Ten poradnik nie ma na celu ukazania sposobu na darmową aktywację systemu Windows, bo naraża to na łamanie praw autorskich o kradzież oprogramowania. Pobieranie aktywatorów może wywołać niepożądane skutki, np: instalacja niechcianych programów lub uaktywnianie wszelkich wirusów. Bezpieczniej jest za to kupić ORYGINALNĄ licencję (kosztującą w okolicach 500-1000 zł) w dowolnym sklepie komputerowym, internetowym lub RTV/AGD. Jeżeli nie chcesz wydawać tak dużej kwoty, możesz kupić UŻYWANĄ licencję OEM, która z reguły jest nawet 10 razy tańsza ale pochodzi z odzysku. Nie polecam kupować kluczy, które nie zawierają żadnych dowodów autentyczności i oryginalności. Owszem, zadziałają, ale na jak długo i czy w ogóle zadziałają to jedna wielka loteria. Na takich aukcjach najczęściej oferowane są „certyfikaty autentyczności”, które opisywane są tak, jakby były całym systemem lub przynajmniej elementem, który determinuje legalność systemu operacyjnego. Niestety, wspomniany certyfikat nie jest licencją i posiadanie takowego nie sprawia, że dana kopia systemu staje się legalną.

 

Więcej informacji na temat oryginalności, znajdziesz tutaj oraz tutaj.

 

Oryginalne klucze Windows, kupisz bezpośrednio w sklepie Microsoft.

Możesz je także zakupić u innych dystrybutorów: