Linux: Instalacja sterowników VMware Tools na maszynie wirtualnej.

By móc skorzystać z opcji dynamicznego dostosowania się erkanu względem zmiany pozycji okna programu VMware, należy posiadać zainstalowane dodatki VMware Tools. W systemie Windows, wystarczy zainstalować je za pomocą instalatora uruchamianego automatycznie, w linuksie należy skorzystać z komendy. Dla celów tego poradnika skorzystamy z Debiana, na początku upewniamy się czy nasz użytkownik należy do grupy "sudo", następnie uruchamiamy terminal i wpisujemy komendę:
sudo su
Wtedy będziemy mogli zainstalować powyżej wspomniane dodatki. Po wpisaniu tego polecenia zostaniemy zalogowani jako użytkownik root z uprawnieniami sudo. Następnie wpisujemy polecenie.
apt-get update
Zatwierdzamy i czekamy aż system upewni się czy posiada zainstalowane wszystkie aktualizacje, jeśli będą dostępne, wpisz "y" i zatwierdź Enterem by pozwolić systemowi na dokończenie operacji aktualizacji. Następnie wpisujemy:
sudo apt-get install open-vm-tools
Zatwierdzamy instalację i czekamy aż system zainstaluje oprogramowanie. Na sam koniec ponownie uruchamiamy system by zmiany odniosły skutek.