Tworzenie kopii ustawień zasad grupy i ich przywracanie.

Edytor lokalnych zasad grupy (gpedit.msc) to dodatek do konsoli Microsoft Management Console (MMC), który zapewnia interfejs użytkownika, za pomocą którego można zarządzać wszystkimi ustawieniami konfiguracji komputerów i konfiguracji użytkowników obiektów lokalnych zasad grupy. Dzięki ustawieniom możemy skonfigurować w jaki sposób ma działać nasz system lokalnie, w sieci, domenie lub organizacji. Przekładanie ustawień pomiędzy komputerami lub przywracanie ich po czystej instalacji systemu jest czasochłonne, w tym poradniku pokaże ci w jaki sposób utworzyć oraz przywrócić kopię zapasową ustawień zasad grupy.

Tworzenie kopii ustawień.

Na początku pobierz plik "backup_lgp" z tego linku. Odblokuj i uruchom go. Po jego uruchomieniu zaczekaj chwilę aż na pulpicie pojawi ci się folder z kopią zapasową ustawień zasad grupy o nazwie: "Local-Group-Policy-Backup". W tym folderze znajduje się kopia tych ustawień, możesz je przenieść na drugi komputer lub zachować na później, pamiętając by nie zmieniać nazwy folderu, to ważne!

Przywracanie kopii ustawień.

Jeżeli najdzie nas potrzeba przywórcenia ustawień uruchamiamy drugi plik o nazwie: "restore_lgp", który pobierzesz z tego linku. Po jego uruchomieniu czekamy aż pojawi się wiersz poleceń, jeśli pojawi się prośba o podniesienie uprawień, akceptujemy to i czekamy aż skrypt wprowadzi kopię zapasową ustawień zasad grupy do systemu. Gotowe.