Informacje dodatkowe o systemach w wersji rozwojowej (beta):
Klucze CD-KEY oraz inne informacje

Po kliknięciu w link przejdziesz do strony, w której znajdziesz wszelkie informacje dotyczące wersji rozwojowych systemu Windows. Po wybraniu systemu, przejdziesz do odpowiedniej strony (patrz poniżej). Następnie wybierz interesującą ciebie kompilacje systemu, którą chcesz zainstalować z listy "Buildlist"

 

 

 

 

 

Teraz w sekcji "Install information" przygotuj swoją maszynę wirtualną na wymagają datę "BIOS date" tak by nie przekroczyć daty "Timebomb". Wtedy instalacja lub uruchomienie testowej kompilacji rozwojowej systemu nie powiedzie się. To ważne. Podaj też klucz taki jaki widnieje po tymi informacjami podczas instalacji wybranej przez ciebie kompilacji systemu.

 

 

 

 

 

 

W zakładce "Gallery" uzyskasz dostęp do zdjęć. Dzięki nim możesz podejrzeć, jak wyglądała instalowana przez ciebie kompilacja.

 

 

 

Zmiana ustawień BIOS Date w maszynie wirtualnej
 • W przypadku programu VMWare Workstation/Player:

 

W VMWare, aby zmienić datę, wystarczy ją zmienić i zapisać. Pamiętaj też, że po zainstalowaniu dodatków VMWare Tools później zsynchronizuje się z bieżącym czasem komputera.

 

Otwórz plik konfiguracyjny twojej maszyny wirtualnej. Wpisz tekst w pliku .VMX, który został podany poniżej. Zawsze należy wpisać podany tutaj tekst w pliku .VMX, w przeciwnym razie program albo nie uruchomi maszyny wirtualnej z niewłaściwym plikiem .VMX, albo czas BIOS nie zostanie zapisany. Aby zapobiec synchronizacji VMWare ustawionego czasu z bieżącym czasem komputera, wpisz następujące polecenie w pliku .VMX:

 

 • tools.syncTime = "FALSE" (usuń to polecenie, jeśli znajduje się już w pliku, inaczej maszyna nie wystartuje)

 • rtc.startTime = "Twoja wartość UTC". Użyj daty jakiej chcesz, by zmienić ją na wartość, którą  program odczyta, użyj kalkulatora z tego linku.

 • time.synchronize.continue = "FALSE"

 • time.synchronize.restore = "FALSE"

 • time.synchronize.resume.disk = "FALSE"

 • time.synchronize.shrink = "FALSE"

 

VMWare nadal przesuwa czas do przodu w czasie rzeczywistym, jeśli zamknąłeś maszynę wirtualną, ale nie datę (przesunie ona datę, jeśli jest ona po północy po północy).

 

Pliki konfiguracyjne maszyny (.VMX) znajdziesz w folderze, w którym maszyna została utworzona.

 

 

 

 

Efekt prac powinien być następujący. Data została zmieniona i nie jest synchronizowana z dodatkami VMWare Tools.

 

 

 

 

 

 

 • W przypadku programu Oracle VirtualBox:

 

Uruchom wiersz poleceń (cmd.exe) jako administrator i przejdz do lokalizacji "C:\Program Files\Oracle\VirtualBox". By to zrobić, wpisz komendę: cd "C:\Program Files\Oracle\VirtualBox 

 

 

 

 

Następnie wpisz:

 • VBoxManage setextradata "Nazwa twojej maszyny"

 • "VBoxInternal/Devices/VMMDev/0/Config/GetHostTimeDisabled" 1

 

Następnie musisz policzyć czas wstecz. Otwórz powershella i wpisz komendę: ([datetime]"06/06/2003" - [datetime]::Now)- w polu daty wpisujesz taką jaką chcesz, po czym skopiuj wartość "totalmiliseconds"

 

 

 

 

 

 

Na sam koniec wpisujesz poniższą komendę:

 

 • VBoxManage modifyvm "Nazwa twojej maszyny" --biossystemtimeoffset <tutaj wpisujesz wartość totalmiliseconds>

 

Gotowe, czas został ustawiony.