Usuwanie sterowników od kart graficznych

Gdy występują u nas błędy BSOD dotyczące wadliwych sterowników graficznych, lub chcemy je bezpiecznie usunąć, zobacz w tym poradniku jak to zrobić.

 

Na początku pobierz aplikację- Display Driver Uninstaller z bazy oprogramowania. Pobrany plik rozpakuj do dowolnego miejsca (np: na pulpicie). Następnie uruchom tryb awaryjny i uruchom pobraną wcześniej aplikację.

 

 

 

 

 

 

 

 

W kolejnym oknie, które ci wyskoczy po uruchomieniu aplikacji, skonfiguruj program tak by usunął wszystkie pliki. W tym celu zaznacz wszystkie opcje w sekcjach "Opcje dla kart NVIDIA i AMD" (tak jak poniżej):

 

 

 

 

 

 

Po skonfigurowaniu opcji, zamknij okno. Teraz z listy "Wybierz typ urządzenia" wybierz "GPU".

 

 

 

 

 

 

Z kolejnej listy "Wybierz urządzenie" wybierz producenta graficzengo twojego układu graficznego "Intel/AMD/NVIDIA".

 

 

 

 

 

 

Teraz by usunąć sterowniki (jeśli masz dwa układy graficzne, np: Intel i AMD, lub 2x AMD) kliknij na drugą opcję "Usuń wszystkie sterowniki bez ponownego uruchamiania". Kliknij i zaczekaj na zakończenie operacji. Następnie wybierz drugi układ graficzny z listy i powtórz tę samą czynność. W przypadku posiadania tylko jednego układu graficznego, kliknij na pierwszy przycisk "Usuń wszystkie sterowniki i uruchom ponownie". Opcję trzecią użyj wtedy gdy instalujesz nową kartę graficzną w komputerze.

 

 

 

 

 

 

Dodatkowo jeśli posiadasz kartę graficzną firmy AMD, możesz użyć narzędzia "AMD Cleanup Utility", który usunie wszystkie sterowniki urządzeń firmy AMD z twojego komputera. Plik możesz pobrać z bazy oprogramowania.

 

 

 

 

 

 

Po pobraniu pliku, uruchom go. Pojawi ci się takowy komunikat:

 

 

 

 

 

 

Program zapyta ciebie czy chcesz uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Włączenie tego trybu pozwoli na uzyskanie lepszych rezultatów podczas usuwania sterowników AMD. By to zrobić, po prostu kliknij przycisk "Yes"

 

 

 

 

 

 

Następnie program poinformuje nas o tym iż zostaną usunięte wszystkie sterowniki należące do oprogramowania Radeon (sterowniki graficzne AMD). By kontynuować usuwanie, po prostu kliknij "OK" i zaczekaj aż program usunie sterowniki z komputera.

 

 

 

 

 

 

Proces usuwania sterowników firmy AMD zakończy się powodzeniem, gdy zostanie wyświetlony takowy komunikat.