Przywracanie klasycznego menu "Start" w Windows 8
Windows 8 i 8.1 są mało znanymi i zarazem mało używanymi systemami na całym świecie. Wynika to z pochopnej decyzji usunięcia klasycznego menu "Start" dla stworzenia interfejsu graficznie intuicyjnego dla urządzeń dotykowych i tabletów. Skutkowało to falą krytyki oraz downgrade'm do systemu Windows 7. Nie wiele użytkowników jednak wie, że menu Start można przywrócić za pomocą specjalnej aplikacji. W tym poradniku pokażę ci jak to zrobić.

 

 

 

Na początku pobierz i zainstaluj aplikację Classic shell z bazy oprogramowania

Podczas instalacji programu, kliknij na elementy, które chciałbyś przywrócić z klasycznego wyglądu. Możesz przywrócić wygląd eksploratora oraz Internet Explorer'a. Jeśli jednak nie chcesz tego robić, wystarczy że odznaczysz wszystkie komponenty instalatora na czerwony krzyżyk (patrz poniżej) zostawiając przy tym opcję: "Classic Start Menu"

 

 

 

 

 

 

Po zakończeniu instalacji, kliknij menu start. Teraz możesz dostosować menu Start do swoich potrzeb, np: wygląd skórki, widoczne katalogi czy rodzaj wyświetlania menu i jego zachowanie.

Jeśli chciałbyś ekspresowo zmienić wygląd na taki jak w Windows 7, pobierz paczkę z tego linku i wypakuj w dowlnym miejscu. Za pomocą przycisku "Kopia zapasowa" wybierz opcję "Przywróć..." i wskaż plik, który wypakowałeś wcześniej. Jeśli chcesz zmienić ikonę na taką jak w Windows 7, użyj pliku dołączonego do archiwum, zaznaczając opcję: "Zastąp przycisk Start", następnie wybierz opcję: "Niestandardowy" i wskaż miejsce pliku z ikoną. Gotowe!