Konfiguracja programu antywirusowego Norton 360/Security LiveLock

Domyślne ustawienia programu antywirusowego są skonfigurowane w taki sposób, by były one optymalne dla każdego urządzenia i użytkownika komputera. Nie mniej jednak programy pozostawiają otwartą furtkę do zmiany tych ustawień, które pozwolą zwiększyć zapewnianą przez ich algorytmy i skanery czułość wykrywania zagrożeń i blokowania ataków sieciowych. W tym poradniku pokażemy jak skonfigurować program Norton w taki spósób by zapewniał jak najlepszą ochronę.

UWAGA! Zmiany ustawień programu zwiększają czułość wykrywania szkodliwego oprogramowania oraz zwiększają aktywność skanerów antywirusowych. Jeśli posiadasz wolny komputer (4GB RAM oraz system zainstalowany na nośniku HDD), zalecamy nie modyfikować tych ustawień. Ich zmiana powoduje zwiększenie ochrony, kosztem wydajności. Ustawienia należy zmieniać wtedy gdy mamy pewność, że wiemy co robimy oraz posiadamy odpowiednio szybki sprzęt. Ponadto warto tutaj zaznaczyć, że po zmianie ustawień, ochrona antywirusowa będzie bardzo czuła, dlatego możesz być irytowany komunikatami fałszywego alarmu wykrycia wirusa.

Po zainstalowaniu programu Norton, upewnij się czy przełączyłeś się do trybu "starszego wyglądu", gdyż domyślnie Norton uruchamia nowy panel zawierający tylko skróty do funkcji programu Norton. Gdy już dostaniesz się do okna programu Norton Security, kliknij na przycisk "Ustawienia". Z listy dostępnych opcji wybierz opcję "Ochrona antywirusowa". Zmień poziom ochrony przy rozruchu oraz w czasie rzeczywistym na "Agresywny". Włącz ochroę dysku sieciowego, włącz skanowanie nośników wymiennych oraz zaznacz opcję automatycznego usuwania zagrożeń. Zjedź niżej, w dalszych ustawieniach - włączamy ochronę poczty e-mail oraz zmieniamy traktowanie plików o niskim zagrożeniu- zmieniamy opcję na "Usuń"- by zwiększyć wykrywalność wirusów. Wychodzimy z okna ustawień programu antywirusowego, cofając się do listy ustawień. Wybieramy- Ustawienia administracyjne- w których włączamy dodatkowe zabezpieczenie programu hasłem (po zaznaczeniu tej opcji - program automatycznie poprosi o podanie dwukrotnie hasła, po czym zatwierdzamy je). Wyłączamy również komunikaty o ofertach specjalnych. Wracamy do ustawień i wybieramy z listy ustawienie: "Zapora". Przechodzimy do zakładki "Zaawansowana kontrola programów". Z listy opcji zmieniamy opcję blokowania ruchu sieciowego na "Agresywny", zmieniamy ustawienie "Aplikacje stwarzające niskie zagrożenie"- na "Ostrzegaj zawsze". Zamykamy okna. Gotwowe, program Norton został skonfigurowany.