Ostatnie wiadomości
Legalność
Sunday, October 18, 2020


Otrzymałem informację od firmy Google (która zarządza ich autorską wyszukiwarką) z prośbą o usunięcie z niej linku prowadzącego do otworzenia strony- Windows 10. Na jego prośbę, link z wyszukiwarki został usunięty, przez co nie będzie można wyszukać w wyszukiwarce Google strony- Windows 10 powiązanej z tą stroną internetową. Prawdopodobnie zgloszony problem dotyczył podejrzenia piractwa przez firmę DMCA AnitPiracy. My jednak od tego faktu się odwołujemy, ponieważ strona nie udostępnia żadnego oprogramowania w formie kopii, a jedynie w formie linków. Więcej szczegółów na temat legalności znajdziecie w zakładce: "O stronie".

Napisano: 18.10.2020r.

Kolejne zmiany
Sunday, October 18, 2020


Kolejne aktualizacje zostały dodane na stronę. Wśród nowości znajduje się m.in: długo wyczekiwana obsługa języka angielskiego jako drugi język strony. Przy okazji pragnę dopowiedzieć, że strona otrzymała ciekawą funkcję, która polega na automatycznym przekierowaniu przeglądarki do tej wersji językowej strony. Przy okazji, chciałbym też wspomnieć o dodanych zabezpieczeniach na stronie. Certyfikat SSL został ulepszony, a minimalna wspierana wersja protokołu bezpieczeństwa została zmieniona na wersję TTL 1.2. To oczywiście ma zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, a wszystko zostało skonfigurowane przy pomocy serwerów DNS Cloudflare. Dodałem także opcję tworzenia konta, dzięki któremu można będzie wykonywać bardziej zaawansowane działania na stronie (mieć wpływ na rozwój bazy obrazów czy też szybciej zgłaszać niedziałające linki). Więcej opcji pojawi się w najbliższej przyszłości. Na koniec pragnąłbym też powiedzieć o nowej funkcji komentarzy Disqus. Dzięki tej platformie, każdy internauta, może komunikować się między innymi użytkownikami oraz komentować zamieszczone treści.

Napisano: 18.10.2020r.

Aktualizacja serwerów DNS i hostingu
Friday, July 17, 2020


Strona dalej działa i się rozwija. Udało mi się odświeżyć domenę oraz przenieść hosting do innego operatora, z powodu wysokich kosztów i problemów z funkcjonalnościami. Teraz działa wszystko dobrze, a powiedziałbym, że lepiej. Dlaczego? Otóż strona otrzymała w końcu dawno wyczekiwany certyfikat SSL, dzięki któremu strona działa bezpiecznie za pomocą szyfrowania HTTPS. W międzyczasie odświeżyłem tło strony i dodałem nowe obrazy w kategorii- Windows Server 2012 Beta. Wciąż pracuję nad naprawą linków w kategoriach- „Wirtualne maszyny”; „Porzucone programy” oraz „Aktualizacje Windows". Pliki będą na bieżąco naprawiane, dlatego też prosiłbym o cierpliwość i wyrozumiałość. Wolny internet nie jest w stanie przetworzyć ogromnej ilości danych, jaką wysyłam na serwery. Stąd też odpowiedź na często zadawane pytania związane z datą przywrócenia plików na stronę. Nie zrażajmy się tym faktem i dlatego zachęcam was teraz do zapoznania się z nowościami na stronie.

Napisano: 13.09.2020r.

Informacje dot. strony
Friday, July 17, 2020


Awaria mająca miejsce miesiąc temu została naprawiona po szybkim czasie, niestety kolejna usterka serwera okazała się ostatnią, przez co pliki przechowywane na tym serwerze przepadły. Na szczęście prawie wszystkie pliki zostały przeniesione na inny serwer hostingowy i od teraz wszystko powinno działać bez problemu. Dlaczego "prawie wszystkie"? Cóż, niektóre pliki nie miały utworzonej kopii zapasowej przez co, ich odzyskanie może zająć trochę czasu. Szczególnie ucierpiały obrazy zawierające aktualizacje systemów Windows, programy i maszyny wirtualne.

Na stronę przy okazji wylądowało dawno wyczekiwane obrazy "Windows Server 2016 (w wersji beta)". W międzyczasie, strona została delikatnie zmodyfikowana (obrazy znajdujące się pod opisami systemów, zostały przeniesione na samą górę strony, tworząc galerię). W kolejnych aktualizacjach postaram się dodać nowe obrazy w kategori :Windows [Beta] oraz sukcesywnie naprawiał luki związane z uszkodzonymi linkami w powyżej wymienionych kategoriach.

Napisano: 15.08.2020r.

Archiwum wiadomości:
1 2