Ostatnie wiadomości
Aktualizacja serwerów DNS i hostingu
Friday, July 17, 2020


Strona dalej działa i się rozwija. Udało mi się odświeżyć domenę oraz przenieść hosting do innego operatora, z powodu wysokich kosztów i problemów z funkcjonalnościami. Teraz działa wszystko dobrze, a powiedziałbym, że lepiej. Dlaczego? Otóż strona otrzymała w końcu dawno wyczekiwany certyfikat SSL, dzięki któremu strona działa bezpiecznie za pomocą szyfrowania HTTPS. W międzyczasie odświeżyłem tło strony i dodałem nowe obrazy w kategorii- Windows Server 2012 Beta. Wciąż pracuję nad naprawą linków w kategoriach- „Wirtualne maszyny”; „Porzucone programy” oraz „Aktualizacje Windows". Pliki będą na bieżąco naprawiane, dlatego też prosiłbym o cierpliwość i wyrozumiałość. Wolny internet nie jest w stanie przetworzyć ogromnej ilości danych, jaką wysyłam na serwery. Stąd też odpowiedź na często zadawane pytania związane z datą przywrócenia plików na stronę. Nie zrażajmy się tym faktem i dlatego zachęcam was teraz do zapoznania się z nowościami na stronie.

Napisano: 13.09.2020r.

Informacje dot. strony
Friday, July 17, 2020


Awaria mająca miejsce miesiąc temu została naprawiona po szybkim czasie, niestety kolejna usterka serwera okazała się ostatnią, przez co pliki przechowywane na tym serwerze przepadły. Na szczęście prawie wszystkie pliki zostały przeniesione na inny serwer hostingowy i od teraz wszystko powinno działać bez problemu. Dlaczego "prawie wszystkie"? Cóż, niektóre pliki nie miały utworzonej kopii zapasowej przez co, ich odzyskanie może zająć trochę czasu. Szczególnie ucierpiały obrazy zawierające aktualizacje systemów Windows, programy i maszyny wirtualne.

Na stronę przy okazji wylądowało dawno wyczekiwane obrazy "Windows Server 2016 (w wersji beta)". W międzyczasie, strona została delikatnie zmodyfikowana (obrazy znajdujące się pod opisami systemów, zostały przeniesione na samą górę strony, tworząc galerię). W kolejnych aktualizacjach postaram się dodać nowe obrazy w kategori :Windows [Beta] oraz sukcesywnie naprawiał luki związane z uszkodzonymi linkami w powyżej wymienionych kategoriach.

Napisano: 15.08.2020r.

Trzymam rękę na pulsie...
Friday, July 17, 2020


Uff... Serwer hostingowy odzyskał sprawność. Awaria trwała ponad 2 tygodnie, przez co ograniczony był dostęp do pobieranych plików. Aktualnie wszystko powinno działać prawidłowo. Nie mniej jednak bacznie obserwuję jego działanie oraz w między czasie tworzę kopię zapasową na innym serwerze, by móc uniknąć problemów z dalszym pobieraniem plików. Nie chciałbym by problem się powtórzył, który miał właśnie miejsce. Będę informować na bieżąco o statusie działanie serwera. Niestety, z tego też powodu zawiesiłem dodawanie nowości na stronę w celu uzyskiwania stabilności dla pobieranych plików. Tworzenie kopii zapasowej zajmuje mnóstwo czasu, zwłaszcza przy tak dużej ilości danych do przesłania. Bardzo przepraszam za powstałe komplikacje z działaniem strony, lecz nie jest to zależne od mojej strony.

Napisano: 17.07.2020r.

Awaria serwera hostingowego
Friday, February 07, 2020


8 lipca tego roku miała miejsce awaria, która do dziś nie została naprawiona. Z tego też powodu, pliki które znajdowały się na tym serwerze są już niedostępne. Rozpocząłem także proces odzyskiwania części plików i przenoszenia ich na inny serwer hostingowy. Niestety, plików w bazie jest dosyć dużo, a w planach są jeszcze dodanie innych obrazów, przez co praca nad bazą została zwiększona. Jeśli wszystko zostanie naprawione, zostaniecie o tym poinformowani w kolejnych wiadomościach.

Napisano: 16.07.2020r.

Archiwum wiadomości:
1 2 3 4 5