Microsoft Office XP
Kategoria: Porzucone wersje pakietu biurowego Microsoft Office

XP Microsoft Office System, znany także jako Microsoft Office XP - wersja pakietu biurowego Microsoft Office, przygotowywana jako następca pakietu Microsoft Office 2000. Pakiet Office XP składał się z aż 7 edycji.

Nowe funkcje pakietu Office XP obejmują inteligentne tagi - funkcję wyszukiwania opartą na zaznaczeniu, która rozpoznaje różne typy tekstu w dokumencie, dzięki czemu użytkownicy mogą wykonywać dodatkowe czynności; interfejs okienka zadań, który konsoliduje popularne polecenia paska menu po prawej stronie ekranu, aby ułatwić szybki dostęp do nich; nowe możliwości współpracy przy dokumentach, obsługa grup MSN i SharePoint; oraz zintegrowane funkcje rozpoznawania pisma ręcznego i mowy. W pakiecie Office XP firma Microsoft wprowadziła kilka funkcji w celu rozwiązania problemów z niezawodnością zaobserwowanych w poprzednich wersjach pakietu Office. Pakiet Office XP wprowadza także osobne aplikacje do przetwarzania obrazu, skanowania dokumentów i Clip Organizer. Office Assistant (powszechnie znany jako „Clippy”), który został wprowadzony w pakiecie Office 97 i powszechnie oczerniany przez użytkowników, jest domyślnie wyłączony w pakiecie Office XP; ta zmiana była kluczowym elementem kampanii promocyjnej Microsoftu dla pakietu Office XP.

Office XP jest niezgodny z systemem Windows 95, oraz jest ostatnim pakietem, który wspiera system Windows 98/98 SE oraz Windows ME

Office XP otrzymał głównie pozytywne recenzje po wydaniu, a krytycy chwalili jego funkcje współpracy, ochronę dokumentów i funkcje odzyskiwania oraz inteligentne tagi; jednak funkcje rozpoznawania pisma odręcznego i rozpoznawania mowy zostały skrytykowane i były w większości postrzegane jako gorsze od podobnych ofert konkurencji.

Dodatkowe informacje:
Typ produktu:

Software (program)

Firma:

Microsoft

Data wydania:

05.03.2001r.

Data zakończenia wsparcia:

12.07.2011r.

Minimalne wymagania systemowe:

System: Windows 98/ Windows ME/ Windows 2000/
Windows XP

Wolne miejsce na dysku: od 325 do 565 MB

CPU: 133-400 MHz

RAM: od 32 MB do 128 MB

Typ interfejsu:

GUI (graficzny)


DZIAŁ POBIERANIA
⦁ Informacje o obrazach:
Kolorem szarym oznaczono wersje BETA (rozwojowe, niestabilne),
Kolorem niebieskim- oficjalne edycje systemu,
Kolorem zielonym zaś- modyfikacje i dodatki (o ile istnieją)

Jeżeli masz problem z wybraniem odpowiedniej wersji systemu do pobrania, zapoznaj się z poniższymi oznaczeniami:

⦁ OEM- wersja zgodna z zakupionymi wcześniej urządzeniami/ preinstalowany system na nowym komputerze, przypisany do płyty głównej PC. Po uszkodzeniu lub wymianie części komputera, licencja jest tracona

⦁ SP- Obraz systemu zawiera pakiet poprawek i aktualizacji. Im większa liczba, tym więcej poprawek i aktualizacji zawartych w systemie. Poprawki nazwane są "Service Pack-ami".

⦁ RTM- wersja systemu wydana w dniu premiery, prosto z linii produkcyjnej. Nie wnosi nic do działania licencji.

⦁ Retail- sprzedażowa wersja programu.

⦁ [Polski]- polska wersja językowa; [English]- angielska wersja językowa

⦁ x86 lub 32-bit - system zgodny z 32-bitową architekturą procesora. Nie obsługują 64-bitowej architektury. Potrafią użyć maksymalnie 4 GB pamięci RAM.

⦁ x64 lub 64-bit -system zgodny z 64-bitową architekturą procesora. Niektóre systemy (starsze niż Vista/7) nie obsługują 32-bitowych systemów

⦁ x86-64- Wieloarchitekturowa edycja programu. Możesz ją wybrać gdy nie wiesz jaką architekturę procesora posiada twój komputer.

⦁ VL/VolumeLicense- System preinstalowany na komputerach firmowych, licencja ta pozwala na instalowaniu tego samego systemu na wielu komputerach i używaniu go jednocześnie.

⦁ E- Wersja systemu pozbawiona przeglądarki internetowej Internet Explorer.

⦁ N- Wersja systemu pozbawiona programów do obsługi multimediów (Windows Media Center, Media Player)

⦁ Obrazy nazwane: "Home/Ultimate" to tak naprawdę obrazy, które zawierają wszystkie edycje: Home Basic, Home Premium, Business, Enterprise, Ultimate

⦁ Multi-SKU: obraz systemu zawierający wiele edycji do wyboru podczas instalacji. System multiplatformowy

⦁ (chk): obraz systemu sprawdzony pod kątem występujących błędów podczas kompilacji (debug)

⦁ (alt): alternatywny obraz systemu do pobrania, nie różni się niczym od oryginału, jest to kopia/reupload

⦁ DMF: obraz systemu zapisany w formacie przeznaczonym dla dyskietek

⦁ CD/DVD: obraz systemu zapisany w formacie przeznaczonym dla płyt kompaktowych i DVD.

⦁ ESD- plik pochodzący z dystrybucji cyfrowej lub komercyjnej. By go użyć, należy przekonwertować go na plik ISO.

⦁ Piktogramy:
                    Obraz dyskietki IMG- obraz dyskietki. Możesz go użyć w maszynie wirtualnej, lub skorzystać z specjalnego programu, by wypakować pliki.

             Obraz dysku ISO/MDF- gotowy do wypalenia na płycie, utworzenia nośnika bootowalnego lub użycia w maszynie wirtualnej. Można go także użyć w programie do emulowania wirtualnych napędów i płyt.

      Archiwa 7Z, ZIP, RAR- skompresowane archiwum. By uzyskać dostęp do pliku wykorzystaj program do kompresji plików, np: WinRAR, 7-ZIP.

By szybko znalezć obraz, naciśnij klawisze [Ctrl+F] na klawiaturze i wpisz w polu wyszukiwania słowo kluczowe. W ten sposób, zostaną podkreślone obrazy, które zawierają wpisane słowo kluczowe.

Informacja
Jeśli chcesz szybko przełączyć się pomiędzy kategoriami w bazie, skorzystaj z poniższych linków. W ten sposób szybko przejdziesz do innego systemu w bazie bez konieczności powracania do listy wyboru.