• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja autorska modyfikacja
Witam.
Chciałem zaprezentować wam moją autorską modyfikacje Windowsa 7, pod nazwą : Mini7.

- System oparty na wersji 64-bitowej Windowsa 7 Home Premium. 
- Z systemu zostały usunięte programy, które uznałem za niepotrzebne (plik ISO posiada plik NTLite.log gdzie można zobaczyć co zostało usunięte z systemu).
- Instalator jest całkowicie zautomatyzowany (jedyne co trzeba zrobić to wybrać dysk / partycje na której ma być zainstalowany system). Jedyna rzecz, którą trzeba zrobić, to zainstalować Firefox'a, którego instalator uruchomi się podczas ekranu "Instalator przygotowuje komputer do pierwszego uruchomienia", ponieważ system nie posiada Internet Explorera.

Rozmiar pliku ISO : 1.1GB
Rozmiar systemu po instalacji : ok. 4.7GB
System instalował się na wirtualnej maszynie ok.10 minut na dysku HDD.

Link do pliku ISO

Procesor : Intel® Celeron N3350 | 1.1GHz
RAM : 4GB
Dyski : 32GB eMMC / 500GB HDD

#Windows11
  Odpowiedz
Ostatnio szukałem właśnie odchudzonej wersji siódemki, ale większość modów była bardzo przestarzała, albo po prostu spatchowana bez zmian. Dzięki, właśnie sobie pobieram i będę testować.
Wciąż mam starego kompa z XP-kiem na pokładzie, gdzieś na strychu...

Moje spece: Intel Core i3-4170, 8 GB RAM, NVIDIA GTX 750 TI, SSD 256 GB Crucial
  Odpowiedz
Próbowałem również zmniejszyć dziesiątke do granic możliwości, jednakże wszystkie moje próby konczyły się tym, że instalator wywalał błąd że nie może zaktualizować plików lub tym, że po restarcie gdy znikał ekran uruchamiania, to ten pozostawał czarny bez jakichkolwiek oznak życia, więc postanowiłem, że nie będę pracował nad Mini10 (choć kto wie... może kiedyś).

#Windows11
  Odpowiedz
A możesz powiedzieć czy ta wersja zmodyfikowanej siódemki jest zintegrowana z Service Packiem? Bo próbowałem zainstalować sterowniki VMware Tools na maszynie i wyskakuje błąd o podpisaniu sterowników cyfrowo, gdzie normalnie na siódemce z najnowszymi aktualizacjami tego błędu nie ma. Po prostu jest to sam system bez niczego, tak? U mnie po wyłączeniu pliku wirtualnej pamięci zjada jeszcze mniej, bo dokładnie 3,5 GB. Świetna modyfikacja swoją drogą, zobaczę jeszcze czy da się zainstalować programy i aktualizacje, bo czasami niektóre mody były tak wykastrowane, że sam system działał tak sobie.

Wciąż mam starego kompa z XP-kiem na pokładzie, gdzieś na strychu...

Moje spece: Intel Core i3-4170, 8 GB RAM, NVIDIA GTX 750 TI, SSD 256 GB Crucial
  Odpowiedz
Tak, system posiada Service Pack'a 1. Polecam użyć starszej wersji VMware Tools'a, ponieważ w najnowszej wersji nie da się go zainstalować na Windowsie 7 właśnie z powodu podpisów / certyfikatów sterowników. Wiem, że im nowsza wersja VMware Tools, tym gorzej ona działa na siódemce.

Polecam użyć tej wersji Tools'a
Lub pobrać inną wersje z serwerów VMware (jeśli ten pierwszy nie działa)
Lub też użyć starszej wersji VMware Workstation (każdej poniżej wersji 16.x)

#Windows11
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości