Microsoft Windows Vista "Longhorn" (Beta)- lista kompilacji (Post-Reset)
#1
Reset prac nad projektem Longhorn (tzw: Development reset)- Lista kompilacji systemu Windows Vista (Beta)

Los projektu Windows Longhorn został przesądzony jeszcze przed skompilowaniem ostatniego znanego buildu 4093. Przez cały rok 2004 w systemie Windows XP oraz programie Internet Explorer wykryto wiele luk w zabezpieczeniach, które musiały zostać poprawione. Przy opracowywaniu pakietu Service Pack 2 dla Windows XP przeniesiono wielu programistów tworzących do tej pory Longhorna. Z tego powodu system rozwijał się znacznie wolniej, a cały projekt stał się trudny do opanowania i zawierał zbyt wiele błędów. We wrześniu 2004 roku podjęto decyzję, aby zacząć tworzyć system od nowa na bazie systemu Server 2003. Nowe kompilacje dla odróżnienia były oznaczone numerem od 5000 wzwyż i przez pewien czas nadal były nazywane Longhorn, choć były zupełnie inne pod względem technicznym. Przez następny rok przeniesiono część elementów ze "starego" do "nowego" Longhorna, choć wiele z nich, takich jak WinFS czy sidebar zintegrowany z eksploratorem, zostało porzuconych. Z tego powodu wiele osób uważa, że system Windows Vista, który w prostej linii wywodzi się ze zresetowanego projektu, nie jest tym, czym miał być w zamierzeniu. Wiele z porzuconych składników powróciło w systemie Windows 7, jednak w szczątkowej formie – jak np. Biblioteki.

Windows Longhorn (build 5000-5001)

[Obrazek: 5001-Desktop.png]

Ta kompilacja ma nową domyślną tapetę, która jest po prostu tapetą z Windows XP oraz teksańskim bykiem.  Panel sterowania zawiera opcję o nazwie "Portable Media Devices". Windows Media Player otrzymał aktualizację z serii 9 do 10, choć w menu Start brakuje ikony programu. W tej kompilacji został zaimplementowany User-Mode Driver Framework (nowy system instalacji sterowników). Tło opcji panelu sterowania zostało zmienione z niebieskiego na szare. Jest to ostatnia wersja systemu, która nie wymaga obsługi ACPI do pracy. W tej kompilacji też (5000-5001) zdecydowano się na użycie systemu Windows Server 2003 do budowy następnych wersji systemu. Zakończono pracę nad klasycznym Longhornem, z powodu przedłużających się prac i odwlekania projektu w czasie.

==========================
Faza Pre-Beta
==========================

Windows Longhorn build 5048

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5048-Desktop.png]

Menu Start otrzymało wiele nowych aktualizacji w tej budowie, w tym słynne pole wyszukiwania, które będzie później widoczne w Windows Vista i Windows 7, a zarys menu startowego stał się przejrzysty. Menu "Wszystkie programy" jest teraz połączone i nie otwiera się w osobnym menu kontekstowym. Menu startowe zawiera odnośniki do linków "Moje gry" i "Mój sprzęt".  Kompilacja zawiera trzy nowe tematy związane z Aero. Motyw Aero jest teraz motywem systemu, wraz z jego efektami wizualnymi i kreatorami. Ta wersja ma również nową tapetę i kilka nowych ulepszeń interfejsu. Ta konstrukcja zawiera ulepszoną kontrolę konta użytkownika. Dodano nowe paski nawigacyjne tj: Breadcrumb Bar i Command Bar. Dodano wskaźniki pojemności dysków oraz checkboxy do szybkiego wyboru plików w eksploratorze. Nagłówki kolumn są teraz widoczne w każdym trybie wyświetlania ikon. Dodano Możliwość grupowania i sortowania plików. Ikony są od teraz skalowalne. Usunięto motywy  Jade i Slate. Niektóre ikony systemowe zostały odświeżone graficznie. Ta kompilacja używa domyślnie starego sposobu logowania. System zawierał także ciekawy ekran błędu, a dokładnie rzecz ujmując- czerwony ekran śmierci (RSOD). Wersja ta jest pierwszą, która nie uruchamia się bez ACPI. Program Paint otrzymał aktualizację, która dodała suwak powiększenia. Dodano wyszukiwanie natychmiastowe. Widok kategorii panelu sterowania został przerobiony i dodano aplety dla zainstalowanych programów. Interfejs graficzny wyszukiwania został zaktualizowany w celu zarządzania specyfikacją kryteriów wyszukiwania. Dodano syntezator mowy- Microsoft Anna.

==========================
Faza Beta 1
==========================

Windows Longhorn build 5098

[Obrazek: 5098-Desktop.png]

Motyw graficzny Luna został usunięty w tej kompilacji. Motyw Aero Basic został zaktualizowany, pokazując teraz bardziej charakterystyczne przyciski, nieco inne kolory cieniowania i nieco inne kolory czcionki. Outlook Express otrzymał nowy pasek wyszukiwania. System otrzymał niekompletną przeglądarkę w wersji "beta"- Internet Explorer 7. Zawierała wiele nowych funkcji, główna zmianą było wprowadzenia kart przeglądarki na rzecz porzucenia oddzielnych okien. Eksplorator plików doświadczył znaczących zmian, m.in. wirtualnych folderów, nowego interfejsu wyszukiwania, przeprojektowanego paska narzędzi oraz dodania folderu "Gry". Ekran logowania został przeprojektowany.

Windows Longhorn build 5112

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5112-Desktop.png]

Motyw Aero zyskał nieznaczne zmiany graficzne, można tu głównie zauważyć wyraźniejsze obramowania i stały kolor tekstu w niektórych oknach. System otrzymał aplikację: BitLocker, Pomoc i obsługa techniczna. Na pulpicie zostały dodane dwie nowe ikony, zawierające narzędzia dla deweloperów. System otrzymał nowe funkcje tj: podłączenie projektora sieciowego, przeglądanie prezentacji czy jej strumieniowanie, opcje indeksowania i wyszukiwania, kreator rozwiązywania problemów, ulepszoną kontrolę rodzicielską , nowe ustawienia tabletu oraz inne nowe funkcje i ulepszenia.

==========================
Faza Beta 2
==========================

Windows Longhorn build 5212

[Obrazek: 5212winmain.png]

Dodano opcję która umożliwiała uruchomienia aplikacji jako użytkownik administracyjny z poziomu menu kontekstowego. Całkowicie przebudowany został program do obsługi multimediów: Windows Media Center. Dodano Kalendarz systemu Windows. Jest to pierwsza kompilacja, która wprowadziła coś, co było znane jako Flip3D. Pozwalała ona szybko przełączać się pomiędzy aplikacjami, stosując przy tym efekt 3D. W tej kompilacji dodany został również nowy Sidebar (pasek boczny). Pasek boczny ma teraz swój własny proces (zwany sidebar.exe), zamiast być zintegrowanym z Eksploratorem Windows. Proces ten nie jest jednak pokazywany podczas uruchamiania, a użytkownik musi uruchomić ten proces z menu startowego.

Windows Longhorn build 5219

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5219-Desktop.png]

Okienko ze szczegółami systemu (winver) zostało zaktualizowane o nowe logo oraz nazwę systemu. Przeprojektowano biblioteki i usunięto niektóre powiązania z wirtualnymi folderami. Wyszukiwarka została usprawniona. Przebudowano profil użytkownika, od teraz struktura jego folderów domyślnych przypomina tę która znana jest w systemie Windows Vista.  Wprowadzono nowe powiadomienia. Internet Explorer otrzymał kilka aktualizacji, takich jak bardziej uporządkowany układ i sekcja zakładek czy też niebiesko-fioletowy gradient. Do systemu dołączyły nowe aplikacje: Windows Photo Library (później znana jako Windows Photo Gallery), Windows Contacts (Mimo że istniała jako osobna aplikacja, otwierała ona folder użytkownika "Kontakty" w Eksploratorze Windows, z którym jest ściśle zintegrowana), Tablet PC, Sticky Notes oraz Windows Journal. Motyw Aero otrzymał aktualizację- domyślnie od tej kompilacji, pasek zadań w ramach możliwości jest teraz przezroczysty. Dodano podgląd aktualnie działających programów (miniaturki) na pasku zadań. Dodano nowe aplety w panelu sterowania. Zaktualizowano systemowe gry Windows. Dodano ulepszoną wersję programu do wykonywania kopii zapasowej systemu i plików. Dodano narzędzie do sprawdzania wydajności komputera, zwane jako: "Windows Experience Index". Kompilacja wprowadziła częściową obsługę nowego rodzaju oprogramowania układowego- EFI. Wkrótce została ona zarzucona z powodu niskiego zapotrzebowania ze strony producentów OEM. Usunięto całkowicie system plików WinFS. Dodano także funkcję: Super Fetch- rezerwowanie pamięci RAM na przyszłe procesy w celu ich szybszego uruchamiania, szczególnie na dysku HDD.

Windows Longhorn build 5231

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5231-Desktop.png]

Po uruchomieniu systemu Windows, domyślnie wyświetlany jest monit menedżera startowego, który daje możliwość uruchomienia systemu Vista lub starszego wydania systemu Windows. Dodano nową wersję programu Windows Media Player 11. System otrzymał monitor zasobów. Zmieniono okienko z umożliwiające kontrolę głośności. Wprowadzono aplet "Połączenia sieciowe". Jest to pierwsza kompilacja, która obsługuje protokół IPv6. Dodano narzędzie do diagnostyki pamięci RAM i diagnostyki dysku. Do Panelu sterowania dodano Centrum Mobilności systemu Windows. Opcje zarządzania energią zostały dodane do apletu panelu sterowania "Opcje Zasilania". Dodano pomoc i wsparcie techniczne w postaci zaktualizowanego wyglądu. Internet Explorer 7 otrzymał kilka drobnych poprawek. Niektóre wskaźniki myszy zostały zastąpione zielonym pierścieniem obracającym się wokół. Dodano nową zakładkę z certyfikatami, która jest widoczna podczas dostępu do stron z nieważnymi certyfikatami. Motyw Aero znowu został zaktualizowany- zmieniono wygląd przycisków.

Windows Longhorn build 5259

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5259-Desktop.png]

Aplikacje, które wymagają podwyższonych uprawień administratora, po uruchomieniu otworzą teraz dialog kontroli konta użytkownika. Dodano opcję przyspieszania rozruchu systemu poprzez zastosowanie nośnika USB- tzw: ReadyBoost. W tej wersji zostało wprowadzone całkiem sporo aplikacji. Jedną z nich jest Windows Antispyware- prototypowy program antyszpiegowski, później znany jako Windows Defender. Wprowadzono również Windows Mail, który zastąpił Outlook Express 7. Niektóre aplikacje, otrzymały zmieniony wygląd. Centrum pomocy i wsparcia technicznego również zostało zorganizowane w znacznie bardziej efektywny sposób. Ponownie przebudowano program Windows Media Center, teraz zawiera znacznie inny układ. W przeglądarce Internet Explorer 7 zrezygnowano  z niebiesko-fioletowego akcentu na rzecz bardziej szarego wyglądu. Zakładki mają teraz swój własny przycisk zamykania. Sam Eksplorator plików otrzymał kilka aktualizacji. Wiele ikon zostało zastąpionych, a kolory wstążki otrzymały kolor gradientu od niebieskiego do zielonego. Dodano również zupełnie nową stronę, nazwaną "System". Zastępuje on stary dialog właściwości komputera mniej zwartą stroną. Zawiera ona informacje o aktualnie zainstalowanej edycji systemu Windows, ocenę wydajności komputera, informacje o procesorze, aktualna posiadana ilość pamięci RAM, nazwę i opis komputera, grupę roboczą i status aktywacji. Na zielonym pasku bocznym dodano dodatkowe paski narzędzi, takie jak Menadżer urządzeń i Zabezpieczenia systemu. Dodano również kolejną nową stronę, nazwaną "Personalizacja". Tutaj można zmienić takie rzeczy jak aktualny motyw i tło pulpitu.  Pasek zadań i menu startowe zostały zaktualizowane, z paskiem zadań podobnym do tego, który znajduje się w finalnej kompilacji. Menu startowe jest teraz bardziej zbliżone do tego co w oryginalnej wersji, ale nadal ma kilka różnic. Istnieje również możliwość zmiany koloru szkła. Wreszcie, Flip3D również przypomina animacje i wygląd z ostatecznej kompilacji.

Windows Longhorn build 5270

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5270-Desktop.png]

W ekranie logowania zostało zmienione tło. Kontrola Konta Użytkownika (UAC) również przeszła delikatne zmiany kosmetyczne. Usunięto stary kreator instalacji sterowników. Zmieniono nazwę programu Windows Antispyware na Windows Defender. Windows Media Center posiada nową ikonę, a także otrzymał kilka innych drobnych zmian. Internet Explorer 7 otrzymał kilka aktualizacji. Przede wszystkim dodano nowy pasek narzędzi pod sekcją kart, zaś same są nieco mniejsze. W zasobniku na pasku zadań znajduje się również nowa ikona sieci, która może teraz pokazywać aktualny stan połączeń i dostępnych w pobliżu sieci WiFi. Motyw Aero Basic otrzymał drobne zmiany kosmetyczne.

Windows Longhorn build 5284

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5284-Desktop.png]

Ta kompilacja dodała do systemu kilka nowych ikon. Eksplorator Windows został zorganizowany w bardziej przejrzystej formie i posiada nowe ikony. Menu startowe otrzymało kilka drobnych podciągnięć. Zmieniono ikonę przycisku hibernacji, a także jego kolor. Ikona zdjęcia profilu użytkownika znajduje się teraz w samym zakresie menu startowego, a nie wyskakuje. Z tego właśnie powodu menu startowe jest domyślnie nieco większe niż wyżej wymienione kompilacje. Został dodany nowy przycisk obok gwiazdy przed sekcją zakładek, który przypomina symbol +. Jest to dodatek do istniejącego wcześniej przycisku gwiazdki, który jeszcze bardziej zarządza ulubionymi stronami. Usunięto również pasek narzędzi pod kartami w przeglądarce Internet Explorer 7.

Windows Longhorn build 5308.6

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5308.6-Desktop.png]

Dodano nową animację wyświetlająca animowane logo Windows zaraz po jego uruchomieniu. Niektóre aplikacje zmieniły nazwę, np. Windows Transfer (obecnie znany jako Windows Easy Transfer). Dodano jeszcze więcej nowych ikon. Na pasku zadań, ikona "głośnika" będzie teraz pokazywać czerwony znak X, jeśli dźwięk jest wyciszony lub nie ma działających/zainstalowanych sterowników.  W menu kontekstowym dodano ustawienie o nazwie: "Personalizuj". Menu startowe otrzymało kolejną aktualizację. Przycisk hibernacji jest teraz umieszczony po lewej stronie zamiast po prawej stronie i jest teraz połączony z przyciskiem innych opcji. Ma on również inny odcień. Samo menu stat jest również nieco szersze. Po uruchomieniu systemu zostaniesz powitany przez zupełnie nowy ekran logowania. Nazwa konta, obrazek profilu konta, hasło i przycisk logowania będą znajdować się na środku ekranu, podczas gdy w prawym dolnym rogu znajdują się dodatkowe opcje. Przycisk "przełącz użytkownika" po prostu przechodzi do okna wyboru użytkownika, które będzie również pokazywać, czy istnieje więcej niż jedno konto użytkownika. Dodany został nowy przycisk Łatwy dostęp, który posiada wiele opcji, w tym uruchomienie wielu programów lub włączenie motywu o wysokim kontraście. Dodano także odświeżony przycisk wyłączania zasilania, ze strzałką po prawej stronie, która daje inne opcje. Ta kompilacja wprowadza nową aplikację, która jest nazwana "Welcome Center". Pojawia się ona przy pierwszym uruchomieniu i może być skonfigurowana tak, aby pokazywała się przy każdym logowaniu. Okno- Kontrola konta użytkownika (UAC) został zaktualizowany po raz kolejny.

Windows Longhorn build 5310

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5310-Desktop.png]

Ta kompilacja zmienia tekst na ekranie startowym na "Uruchamianie Windows Vista™". Opcja konfiguracji urządzeń została usunięta. Foldery Sample Music i Sample Pictures w katalogach Pictures i Music zawierają teraz nową zawartość. Centrum Windows Media Center otrzymało kilka aktualizacji, przede wszystkim zmieniono tapetę,  pasek tytułowy oraz pasek głośności otrzymały bardziej nowoczesny styl.

Windows Longhorn build 5329

[Obrazek: 5329_eHomeDesktop.png]

Wprowadzono jeszcze więcej ikon oraz zmieniono ich zachowanie na pasku zadań. UAC wyświetlał teraz pomarańczową wstążkę zamiast niebieskiej. Ekran logowania został zorganizowany w znacznie bardziej schludny sposób. Przywrócono opcję konfiguracji urządzeń. Czcionki zostały zaktualizowane. Zmieniono nazwę sterownika adaptera wideo na: "Standardowa grafika VGA", jeśli nie są zainstalowane żadne sterowniki.

Windows Longhorn build 5337

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5337-Desktop.png]

Przeprojektowano program Paint. Drobne zmiany w aplikacji: "winver". Poprawki kodu.

Windows Longhorn build 5342

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5342-Desktop.png]

Windows Defender ma nową ikonę. Windows Media Player ma nieco bardziej srebrny kolor niż poprzedni, który był bardziej czarny. Pasek boczny Windows zawiera kilka nowych elementów, takich jak Kalkulator, Galeria zdjęć, układanki z liczbami i obrazami oraz Zegar. Układ panelu sterowania został nieznacznie przeprojektowany.

Windows Longhorn build 5355

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5355-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5356

[Obrazek: 5356-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5360

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5360-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5365.8

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5365-Desktop.png]

Od teraz po zakończeniu instalacji w kreatorze OOBE, możesz dostosować tapetę pulpitu. Pasek boczny jest teraz domyślnie włączony. Zaktualizowano niektóre elementy interfejsu UI. Dodano kolejną porcję nowych ikon. Po pojawieniu się okna UAC pulpit zostaje przyciemniony. Dodano nowe i zaktualizowane gadżety: Kalkulator, Zegar, Miernik procesora, Przelicznik walut, Notatki, Pogoda. Kolejne aktualizacje otrzymały aplikacje: Windows Mail, Windows Media Player oraz systemowy menadżer sterowników.

Windows Longhorn build 5371

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5371-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5378

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5378-Desktop.png]

Zmiana wyglądu paska bocznego na przezroczysty gradient (taki jaki jest obecny w finalnej wersji)

Windows Longhorn build 5381

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5381-Desktop.png]

Program Windows Mail przeszedł gruntowną przebudowę w tej kompilacji, jest ona podobna do wersji finalnej.

Windows Longhorn build 5382

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5382-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5384

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5384.3-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

==========================
Faza Release Candidate 1
==========================

Windows Longhorn build 5435

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5435-Desktop.png]

Wprowadzono nieznaczne modyfikacje panelu Sterowania oraz programu Windows Media Center. Niektóre aplikacje otrzymały również nowe ikony, tj: Pulpit i Poczta systemu Windows.

Windows Longhorn build 5456

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5456-Desktop.png]

Ta konstrukcja zawiera nowe kursory myszki, ale nie są domyślnie włączone. Motyw Aero został zaktualizowany. Aplet sieciowy w panelu sterowania: "Centrum sieci" zostało przebudowane i nazywa się teraz: "Centrum sieci i udostępniania". Instalator otrzymał funkcję sprawdzającą system po zainstalowaniu, w którym sprawdza wydajność sterowników, adapterów graficznych pod względem kompatybilności DirectX, dając w ten sposób wynik indeksu wydajności. Program Windows Movie Maker otrzymuje zmianę interfejsu w tej kompilacji. Program Windows DVD Maker nie kończy pracy, jeśli nie zostanie włożona pusta płyta DVD. Pasek narzędzi Galerii Zdjęć systemu Windows został przeprojektowany. Integracja usługi Windows Update z dodatkami Windows Ultimate Extras.

Windows Longhorn build 5461

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5461-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5466

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5466-Desktop.png]

Ta kompilacja dodaje kursor informujący o pracy systemu, tak zwany status: "Zajęty". Poprawiono mechanizmy testowania sprzętu po zakończonej instalacji. Aktualizacja motywu Aero Basic.

Windows Longhorn build 5469

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5469-Desktop.png]

Kompilacja zmieniła domyślny dźwięk uruchamiania, czcionka na ekranie logowania została zmieniona na większą. Kursory myszki motywu Aero są teraz domyślnie włączone.

Windows Longhorn build 5471

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5471-Desktop.png]

Wersja ta dodaje wiadomość logowania "Przygotowanie pulpitu..." podczas pierwszego uruchomienia systemu. Drobne poprawki instalatora systemu.

Windows Longhorn build 5472

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5472-Desktop.png]

Niektóre aplikacje otrzymały kilka aktualizacji interfejsu użytkownika, takich jak Windows Media Center.

Windows Longhorn build 5477

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5477-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5487

[Obrazek: 5487-desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5491

[Obrazek: 800px-WindowsVista-6.0.5491-Desktop.png]

W kompilacji tej zaktualizowano ekran startowy. Zmieniono nazwę gadżetu RSS Feeds na "Feed Headlines". Pasek ładowania na ekranie startowym otrzymał nowy wygląd, zastępując ten znany ekran ładowania z Windows XP.

Windows Longhorn build 5492

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5492-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5505

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5505-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5520

[Obrazek: 5520-desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5536

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5536-Desktop.png]

Drobne szlify graficzne w interfejsie systemu.

Windows Longhorn build 5552.16384

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5552.16384-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5568

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5568-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5584

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5584-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5600

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5600-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

==========================
Faza Release Candidate 2
==========================

Windows Longhorn build 5718

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5718-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5723

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5723-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5728

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5728-Desktop.png]

Dodano opcję wyłączenia dźwięku startowego Windows, zmieniono wygląd ekranu powitalnego, poprawki wyglądu niektórych ikon.

Windows Longhorn build 5738

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5738-Desktop.png]

Aktualizacja gadżetów na pasku bocznym.

Windows Longhorn build 5744

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5744-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

==========================
Faza Pre-RTM
==========================

Windows Longhorn build 5752

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5752-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5754

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5754-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5758

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5758-Desktop.png]

Brak zauważalnych zmian w funkcjonalności systemu, prawdopodobne poprawki kodu źródłowego.

Windows Longhorn build 5808

[Obrazek: 800px-WindowsVista-6.0.5808-Desktop.png]

W tej kompilacji pojawiła się możliwość instalacji innych pakietów językowych. Po za tym drobne poprawki kodu.

Windows Longhorn build 5824

[Obrazek: WindowsVista-6.0.5824-Desktop.png]

Kompilacja ta nie zawiera bomby czasowej i może być aktywowana normalnym kluczem licencyjnym. Można także zainstalować dowolny pakiet językowy. Drobne poprawki kodu.

Windows Longhorn build 5840.16384

[Obrazek: Windows_vista_build_5840_EmptyDesktop.png]

Usunięto znak wodny, znajdujący się w rogu ekranu. Również w tej wersji usunięto bombę czasową. Możliwe jest zainstalowanie dowolnego pakietu językowego. Drobne poprawki kodu.

Windows Longhorn build 5920.16387

[Obrazek: WindowsVista-RTM-DesktopAero.png]

Ta konstrukcja nie zawiera bomby czasowej i może być aktywowana, dzięki czemu pakiety językowe mogą być instalowane normalnie. Ta kompilacja zawiera wszystkie tapety, ikony i dźwięki pochodzące z wersji RTM.

==========================
Faza RTM
==========================

Windows Longhorn build 6000

[Obrazek: WindowsVista-RTM-DesktopAero.png]

Ostateczna wersja systemu, gotowa do sprzedaży na rynku. Została skompilowana 01 listopada 2006 roku tym samym trafiając jako gotowy system dla klientów biznesowych i finalnej produkcji. System na oficjalną premierę Microsoftu czekał miesiąc, natomiast jego zakup był możliwy dopiero od 30 stycznia 2007 roku.
Prawdziwy informatyk wiesza się z komputerem...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości