Windows 11 wyciekł do sieci.
Właśnie przeglądałem wiadomości i zauważyłem pewnego news'a. Mianowicie wyciekła "planowana" data wydania systemu Windows 11. Wynika to z dokumentacji technicznej sterowników Intela, w której pisze, że aktualizacją (21H2) będzie Windows 11, który zostanie wydany w okolicach października (o dziwo). Wrzucam screen poniżej oraz link do artykułu:

[Obrazek: image?url=https%3A%2F%2Focs-pl.oktawave....=1080&q=75]

https://spidersweb.pl/2021/07/windows-11...miera.html
Odpowiedz
Zauważyłem dokładnie to samo przeglądając serwer Discord BetaWiki. 
Zastanawiam się czy nie miała tam być przypadkiem dziesiątka zamiast jedenastki, ponieważ Windows 10 również dostanie aktualizacje do wersji 21H2. BetaWiki również podała, że 20 października tego roku Windows 11 ma być dostępny do pobrania, ale jako darmowa aktualizacja poprzez Windows Update.

Jeszcze będąc w kwestii Windowsa 10 21H2, to Microsoft wydał już pierwszą oficjalną kompilację aktualizacji 21H2 dla osób, które nie mogą zainstalować Windowsa 11 z powodu niewspieranego sprzętu. Prawdopodobnie aktualizacja 21H2 również zostanie wydana w październiku, ale nie jestem co do tego pewny.
Microsoft prawdopodobnie już w tym tygodniu (chyba w czwartek lub piątek) wyda kolejną kompilację Windowsa 11.
Procesor : Intel® Celeron N3350 | 1.1GHz
RAM : 4GB
Dyski : 32GB eMMC / 500GB HDD

#Windows11
Odpowiedz
Microsoft niedawno wydał nową kompilacje Windowsa 11 mającą numer 22000.100

Macie link na UUP dump, ponieważ nie ma jeszcze linku do pliku ISO.

Edit: Jest link do wersji angielskiej kompilacji 22000.100.
Drugi edit : Tu jest link do polskiej wersji

#Windows11
Odpowiedz
O super, już pobieram i testuję. Dzięki za link.
A tak swoją drogą co to ten cały UUP dump bo przewinął się już tutaj kilka razy i nie za bardzo wiem o co z nim chodzi?
Odpowiedz
UUP dump to strona oparta na kodzie open-source, która pozwala utworzyć plik ISO kompilacji Windows Insider, pobierając jej pliki z serwerów Windows Update, za pomocą ich skryptu.

Jeśli ktoś chcę utworzyć sobie plik ISO używając skryptu z ich strony a nie wie jak to zrobić, to ja chętnie wyjaśnie:
1. Wchodzimy na uupdump.net i klikamy na przycisk Downloads
2. Wybieramy kompilacje, która nas najbardziej interesuje
3. Wybieramy język kompilacji, którą wybraliśmy
4. Wybieramy edycję kompilacji, którą wybraliśmy
5. Wybieramy opcje pobierania (wyjaśnie jak to wygląda):
- Download UUP set (pobiera tylko pliki UUP kompilacji którą wybraliśmy)
- Download and convert to ISO (pobiera pliki UUP oraz tworzy z nich plik ISO kompilacji którą wybraliśmy)
- Download, add additional editions and convert to ISO (pobiera pliki UUP, dodaje wszystkie edycje systemu do pliku install.wim oraz tworzy plik ISO)
- Include updates (dodaje aktualizacje do obrazów WIM)
- Run component cleanup (nie jestem do końca pewny, bo nigdy nie użyłem tej opcji, ale myśle, że chodzi o oczyszczenie plików po skrypcie po utworzeniu pliku ISO)
- Integrate .NET Framework 3.5 (dodaje do obrazu install.wim .NET Framework'a 3.5)
- Use solid (ESD) compression (używa rozszerzenia .esd zamiast .wim)
6. Pobieramy plik .zip, który zawiera skrypt
7. Wchodzimy do folderu gdzie został pobrany plik .zip i wypakowujemy owy plik (trzeba pamiętać, by wypakować plik .zip do osobnego folderu)
8. Wchodzimy do folderu ze skryptem i uruchamiamy go (należy pamiętać, by uruchomić skrypt jako administrator)
9. Czekamy, aż skrypt zakończy pobieranie plików UUP oraz utworzy plik ISO.

Pliki ZIP posiadają screeny, które są do tej instrukcji. Mam nadzieje, że pomogłem.

Załączone pliki
.zip   dl-uup.zip (Rozmiar: 911.68 KB / Pobrań: 9)
.zip   dl-uup1.zip (Rozmiar: 593.07 KB / Pobrań: 6)

#Windows11
Odpowiedz
aaa... to o to chodzi, bo ja myślałem na początku że ta strona to jedynie jakiś taki weryfikator czy coś takiego, gdzie można podejrzeć sumę kontrolną pobieranego pliku, no ale dzięki za wyjaśnienie Smile
Odpowiedz
Nie ma sprawy Smile

#Windows11
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości