Forum internetowe WindowsBASE.pl
Instrukcja poruszania się po serwisie - Wersja do druku

+- Forum internetowe WindowsBASE.pl (http://windowsbase.pl/forum)
+-- Dział: Start (http://windowsbase.pl/forum/forumdisplay.php?fid=154)
+--- Dział: Pierwsze wrażenia (http://windowsbase.pl/forum/forumdisplay.php?fid=177)
+--- Wątek: Instrukcja poruszania się po serwisie (/showthread.php?tid=407)Instrukcja poruszania się po serwisie - KrzyGRU - 26-09-2021

Szybki tutorial wprowadzający po serwisie.Witaj użytkowniku. Jeśli czytasz ten post, to znaczy, że jesteś zainteresowany korzystaniem z naszego serwisu internetowego. By móc korzystać w pełni z naszej bazy, zgłaszać niedziałające linki, mieć dostęp do priorytetowego kontaktu z administracją, czy też kontaktu ze społecznością, w tym celu musisz utworzyć swoje nowe konto, lub zalogować się do obecnie posiadanego. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, prosimy zapoznać się z tym poradnikiem, który tłumaczy wszystko krok po kroku. Zapraszamy do lektury!


➡️ Nie posiadam konta w serwisie WindowsBASE.pl. Co zrobić?

Konto możesz utworzyć w łatwy i szybki sposób. Ponieważ jest to konto internetowe w serwisie internetowym, jego założenie jest całkowicie darmowe i służy tylko do logowania się na naszej stronie. By je założyć przejdź do naszej strony głównej https://windowsbase.pl i kliknij "ikonkę użytkownika" (tak jak na zdjęciu poniżej). Następnie z rozwijanego menu wybierz opcję "Utwórz konto"   Zostaniesz przekierowany pod adres forum internetowego WindowsBASE.pl z formularzem rejestracyjnym. By założyć konto, zaakceptuj regulamin forum, który dotyczy po krótce zasad netykiety.   W kolejnym kroku przeniesiesz się do formularza rejestracyjnego. Masz dwie opcje na założenie konta, albo za pomocą konta społecznościowego takiego jak: Facebook, Google, Reddit... itp. (Patrz na zdjęcie poniżej- cyfra 1), albo za pomocą danych, które podasz.    Jeśli wybierzesz opcję pierwszą (z numerem 1) wystarczy kliknąć na ikonkę serwisu za pomocą którego chcemy utworzyć konto. Dla przykładu wybraliśmy serwis Facebook. Po kliknięciu zaloguj się do niego i zezwól na połączenie danych (pobranie ich z serwisu Facebook- takie jak: imię/nick/login). Po poprawnym zalogowaniu do serwisu społecznościowego, zostaniesz ponownie przekierowany na stronę główną forum jako nowy użytkownik serwisu.   Jeśli wybierzesz opcję drugą (z numerem 2), wtedy należy w puste pola formularza wpisać dane, takie jak: adres e-mail, nazwa twojego wymyślonego nicku (krótkiej nazwy użytkownika), oraz dwukrotnego podania hasła wraz z zatwierdzeniem okna zabezpieczającego przed botami. Po prawej stronie formularza znajdują się ustawienia preferencyjne konta, które możesz, ale nie musisz uzupełniać. Pamiętaj, że po wpisaniu danych, należy upewnić się, że proces rejestracji konta przebiegł w czasie nie krótszym niż pół minuty, inaczej próba założenia konta zostanie odrzucona.Po założeniu konta, zostanie wyświetlony komunikat z informacją o tym, że na twój podany w formularzu adres e-mail, został wysłany link weryfikacyjny twoje nowe konto. Sprawdź skrzynkę i potwierdź link wysłany w wiadomości, by móc w pełni korzystać z forum. Po zamknięciu okna, zostaniesz przekierowany na stronę główną forum. By przejść z powrotem do strony głównej WindowsBASE.pl, kliknij na zakładkę "Strona główna" w pasku nawigacyjnym.   Od teraz będziesz widziany w serwisie jako zalogowany użytkownik, który może od teraz skorzystać z dodatkowych funkcji serwisu.   ➡️ Posiadam konto w serwisie WindowsBASE.pl. Jak się mogę zalogować?

Wystarczy tylko kliknąć ikonkę użytkownika i z rozwiniętego menu wybrać opcję "Zaloguj się". Po kliknięciu zostaniesz przekierowany pod adres forum z formularzem logowania.    Wpisz dane logowania (nazwa użytkownika i hasło, które podawałeś w formularzu rejestracyjnym) i kliknij przycisk "Zaloguj się". Po prawidłowym zalogowaniu, powrócisz na stronę forum, zaś by wrócić na stronę główną, ponownie kliknij przycisk "Strona główna" w pasku nawigacyjnym forum.   Jeśli rejestrowałeś się za pomocą konta społecznościowego, naciśnij dodatkowo przycisk "Logowanie" widoczny pod nagłówkiem strony forum (tak jak na zdjęciu poniżej):   

➡️ Co mi daje rejestracja konta w tym serwisie?

Przede wszystkim dostęp do forum i naszej społeczności strony. Ponadto jeśli z niego korzystasz, będziesz również o tym informowany na serwerze Discord (jeśli dołączyłeś). Co więcej, jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do priorytetowej obsługi wiadomości wysłanych do administracji, zgłaszania błędów i niedziałających linków, przeglądania bazy użytkowników czy też dostępu do serwera FTP.   Forum umożliwia ci także ustawienie własnego opisu i awatara (obrazku) z galerii. Pozwala również na szybkie cytowanie wiadomości i kontakt z użytkownikami w wiadomości prywatnej.