O stronie...

Strona windowsbase.pl to tworzona z pasji strona internetowa, której głównym celem jest kolekcjonowanie wszelkiego rodzaju obrazów instalacyjnych, związanych z systemem Microsoft Windows, Linux, a także programów i wszelkich dodatków przeznaczonych dla owych systemów. Strona powstała dokładnie 20 września 2019 roku. Od tego czasu przeszła wiele zmian kosmetycznych i funkcjonalnych, zdobywając tym samym ponad 20 tysięcy wyświetleń. Nie jest to może jakiś rekord, ale na pewno satysfakcjonujący wynik jak na początek rozwoju strony.

STATYSTYKI:
(aktualizowane co miesiąc)

 

Baza zawiera: 3,16 TB danych + dane ulokowane na zewnętrznych serwerach

 

Pliki w bazie: 2427 obrazów

 

Strona została wyświetlona: 25,5 tys. razy (cały okres)- 3,36 tys. razy (sierpień 2020r.)

 

 

 

Strona posiada dużą bibliotekę obrazów, sama w sobie może poszczycić się wynikiem ponad 1900 plików, o łącznej wartości około 3 TB danych. Sami użytkownicy wspomogli rozwój strony przez dodanie ponad 100 obrazów do bazy. Baza jest otwarta, co oznacza, iż każdy może mieć wpływ na jej całokształt. Jeśli chciałbyś się zapytać, czy pobieranie obrazów z tej strony jest bezpieczne, to zapewniam cię, iż jest. Każdy plik jest zweryfikowany i przeskanowany pod kątem wirusów i innych ukrytych zagrożeń, przez co z góry masz zapewnioną pewność bezpieczeństwa. Obrazy pochodzą z legalnej dystrybucji (MSDN- Microsoft Developer Network), oraz z katalogów FTP, dystrybujących obrazy nadesłane przez wielu użytkowników. Obrazy te są kopiami płyt, najczęściej spakowane w archiwum (zip lub rar).

 

Strona wciąż się rozwija, w wolnym czasie dodawane są nowe obrazy, naprawiane linki, czy też dodawane artykuły pomocy technicznej. To wszystko pochłania cenny czas, jednak pasją trzeba się dzielić.

 

Pragnę też tutaj jako administrator podziękować wszystkim podmiotom, oraz osobom, które dodały coś od siebie na rzecz rozwoju tej strony. Każda pomoc, jest tutaj mile widziana. Pragnę też podziękować osobom i podmiotom, które zgodziły się na na pomoc w rozwoju tej strony:

 

 • archive.org- użyczenie hostingu na przechowywanie dużej ilości danych,

 • betaarchive.com- za udzielenie dostępu do plików (głownie programów dla starszych wersji Windows, oraz plików/obrazów instalacyjnych wersji rozowjowych Windows/IBM/DOS),

 • winiso.pl- za wsparcie, dostęp do niektórych plików, miłe słowa i dobrowolne zareklamowanie tej strony. Wielkie dzięki :)

 • basewin.pl- za możliwosć zareklamowania tej strony, oraz skorzystania z niektórych plików.

 • wikipedia.org- za użycie wszelkich znajdujących się informacji dotyczących systemów operacyjnych

 • betawiki.net- za użycie niektórych zrutów ekranu i zdjęć, oraz niektórych opisów systemów operacyjnych.

 • winworldpc.com- za użycie niektórych plików oraz zrzutów i opisów zdjęć.

 • Użytkownikom: KKXX1000 oraz Coleslav  (z kanałów na youtube) za użyczenie fragmentu ich niektórych filmów,

 

https://www.youtube.com/user/kkxx1000

https://www.youtube.com/channel/UCKzmaEb2FnVCJ-6KN9nVdRw

 

 • flaticon.com- użyczenie darmowego pakietu ikon, wykorzystanych w projekcie tej strony, zgodnie z zachowaniem darmowych praw, zamieszczone są poniżej użyte zbiory:

 

https://www.flaticon.com/authors/those-icons

https://www.flaticon.com/authors/pixel-perfect

https://www.flaticon.com/authors/freepik

 

Lista osób, które pomagają lub w jakikolwiek sposób pomogły, znajduje się poniżej:

 

OSOBY KTÓRE PRZYCZYNIŁY SIĘ DO WSPARCIA STRONY:
(jeśli chciałbyś znalezć się na tej liście wystarczy wesprzeć autora strony lub wysłać wsparcie w zakładce "kontakt")

 

 • krzysztof [donate] [wsparcie, pomoc w rozbudowie strony]

 • teo32 [donate]

 • hugowina [donate]

 • rubinot42 [donate] [wsparcie techniczne, pomoc w rozbudowie strony, linki do obrazów]

 • oliwier [donate]

 • kubasinski13 [wygląd strony i wyświetlanie]

 • oskipiec [wygląd strony i wyświetlanie]

 • jaro1999 [pomoc w rozbudowie strony, linki do obrazów]

 • winspace7 [wygląd strony i wyświetlanie, linki do obrazów]

 • dawid.bielix3911 (AsmirGamerHD) [pomoc w rozbudowie strony, linki do obrazów]

 To był świetnie spędzony rok na wspólnej rozbudowie strony internetowej. Mam nadzięję, że wspólnie uda nam się kontynnuować jej rozwój jeszcze na długie lata. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tej strony, chciałbyś coś zmienić (w wyglądzie, funkcjonalności) zapraszam do kontaktu. Jeśli chcesz mnie wesprzeć, możesz przekazać mi dobrowolną dotację na rzecz rozwoju strony.

Kontakt:


Napisz wiadomość

Masz dodatkowe pytania? Chcesz porozmawiać z autorem tej strony? Jeśli tak, to zapraszam do kontaktu.

Wybieram
Prześlij opinię na temat strony

Chcesz zdać opinię na temat tej strony? Chcesz mieć wpływ na jej rozwój? Jeśli tak, to śmiało zapraszam do wypełnienia ankiety

Wybieram
Zadaj pytanie na forum

Jeżeli szukasz odpowiedzi na temat rozwiązania danego problemu lub szukasz rad i wskazówek, kliknij tutaj by uzyskać wsparcie.Wsparcie rozwoju strony:Jak zapewne wiesz, utrzymanie strony internetowej kosztuje. Płatności za użytkowanie domeny, hostingu na dane i pliki strony oraz transfer sieciowy, za pomocą którego udostępniam dla was obrazy w bibliotece, kostzuje prawdziwe pieniądze. Koszty są ponoszone z własnej kieszeni, lecz ty możesz pomóc. Wspierając stronę dowolną kwotą powodujesz, iż część opłat jest pokrywana z otrzymanych darowizn. Wpłacając dowolną kwotę pomagasz w rozwoju i utrzymaniu strony internetowej w sieci. Wpłata jest dobrowolna i nie jest ona przekazywana na cele osobiste autora. Nie zarabiam na stronie, lecz rozwijam hobby i pasję w wolnym czasie od pracy. Jeśli chcesz wesprzeć rozwój strony, kliknij na poniższy przycisk*. Możesz też mnie wesprzeć za darmo. Wystarczy udostępnić tę stronę swoim znajomym, w Internecie lub umieścić link na swojej stronie. Dzięki temu zbudujemy większą społeczność na tej stronie.