Windows Home Server 2007
Kategoria: Porzucone systemy serwerowe- Windows Server

 

Windows Home Server 2007 (nazwa kodowa Quattro) - system serwerowy Microsoft do zastosowań domowych, oparty na systemie Windows Server 2003, zapowiedziany 7 stycznia 2007 przez Billa Gatesa podczas Consumer Electronics Show. Zgodnie ze swoją nazwą jest przeznaczony do zastosowań domowych. Można do niego podłączyć komputery z systemem Windows XP i Vista, konsole XBOX, XBOX 360, odtwarzacze Zune i wiele innych urządzeń. Pozwala na doinstalowanie wtyczek (ang. add-ins, plug-ins, add-ons) stworzonych przez firmy i osoby trzecie. System Windows Home Server miał być rozwiązaniem dla domów z wieloma podłączonymi komputerami, oferując udostępnianie plików, automatyczne kopie zapasowe, serwer wydruku i dostęp zdalny. Jest on połączony z konsolą Windows Home Server Console - oprogramowaniem klienckim dostępnym z innego komputera w sieci w celu zapewnienia graficznego interfejsu zarządzania. System otrzymał dwa "service packi". W  2009 roku Microsoft ogłosił jego następcę: Windows Home Server 2011. Po wydaniu tego systemu (w 2011r.), potwierdził iż nie będzie rozwijał systemu "Home Server" a większość jego funkcji zostanie przeniesiona do nowego systemu: Windows Server 2012 Essential, wydanego rok później.

 

Nowe funkcje systemu Windows Home Server 2007:

 

 • 10 komputerów i 10 użytkowników: Umożliwia utworzenie maksymalnie dziesięciu kont użytkowników w konsoli serwera i dziesięciu komputerom z zainstalowanym systemem Windows Home Server, bez żadnych licencji dostępu klienta.

 • Scentralizowane tworzenie kopii zapasowych: umożliwia tworzenie kopii zapasowych do 10 komputerów przy użyciu technologii pamięci masowej.

 • Monitorowanie kondycji: może centralnie śledzić kondycję wszystkich komputerów w sieci, w tym stan antywirusa i zapory.

 • Udostępnianie plików: Tworzy i obsługuje udziały sieciowe dla komputerów w celu zdalnego przechowywania plików, działając jako podłączone do sieci urządzenie magazynujące. Dla popularnych typów plików, takich jak dokumenty, muzyka, zdjęcia i filmy, dostępne są osobne kategorie. Pliki są indeksowane w celu szybkiego wyszukiwania.

 • Udostępnianie drukarki: Pozwala serwerowi druku obsłużyć zadania drukowania dla wszystkich użytkowników.

 • Kopiowanie w tle: korzysta z usługi kopiowania woluminów w tle, aby uzyskać migawki w czasie, które umożliwiają odzyskanie starszych wersji plików.

 • Do zarządzania urządzeniem nie jest wymagany monitor ani klawiatura. Zdalna administracja odbywa się za pomocą oprogramowania klienckiego Windows Home Server Console dostarczonego w pakiecie. Połączenia usług pulpitu zdalnego z serwerem są obsługiwane, gdy są podłączone do tej samej sieci LAN.

 • Brama dostępu zdalnego: Umożliwia zdalny dostęp do dowolnego podłączonego komputera w sieci, w tym samego serwera, przez Internet.

 • Przesyłanie strumieniowe multimediów: może przesyłać strumieniowo multimedia na konsolę Xbox 360 lub inne urządzenia obsługujące Windows Media Connect.

 • Selektywna redundancja danych: Zabezpiecza przed awarią jednego dysku, kopiując wybrane dane na wielu dyskach.

 • Rozszerzalna pamięć masowa: Zapewnia jednolitą pojedynczą i łatwo rozszerzalną przestrzeń dyskową, eliminując potrzebę używania liter dysku.

 • Rozszerzalność poprzez dodatki: Dodatki umożliwiają programistom zewnętrznym rozszerzanie funkcji i funkcjonalności serwera.

 • Kopia zapasowa serwera: tworzy kopie zapasowe plików przechowywanych w folderach udostępnionych na serwerze na zewnętrznym dysku twardym.

 

 

Dodatkowe informacje:
Typ produktu:

OS (System operacyjny)

Firma:

Microsoft

Data wydania:

04.11.2007r.

Data zakończenia wsparcia:

Brak danych (zakończono)

Minimalne wymagania systemowe:

Wolne miejsce na dysku: od 16 GB do 20 GB

CPU: 1 GHz

RAM: od 512 MB do 2 GB

Typ interfejsu:

GUI (graficzny)


DZIAŁ POBIERANIA
⦁ Informacje o obrazach:
Kolorem szarym oznaczono wersje BETA (rozwojowe, niestabilne),
Kolorem niebieskim- oficjalne edycje systemu,
Kolorem zielonym zaś- modyfikacje i dodatki (o ile istnieją)

Jeżeli masz problem z wybraniem odpowiedniej wersji systemu do pobrania, zapoznaj się z poniższymi oznaczeniami:

⦁ OEM- wersja zgodna z zakupionymi wcześniej urządzeniami/ preinstalowany system na nowym komputerze, przypisany do płyty głównej PC. Po uszkodzeniu lub wymianie części komputera, licencja jest tracona

⦁ SP- Obraz systemu zawiera pakiet poprawek i aktualizacji. Im większa liczba, tym więcej poprawek i aktualizacji zawartych w systemie. Poprawki nazwane są "Service Pack-ami".

⦁ RTM- wersja systemu wydana w dniu premiery, prosto z linii produkcyjnej. Nie wnosi nic do działania licencji.

⦁ Retail- sprzedażowa wersja programu.

⦁ [Polski]- polska wersja językowa; [English]- angielska wersja językowa

⦁ x86 lub 32-bit - system zgodny z 32-bitową architekturą procesora. Nie obsługują 64-bitowej architektury. Potrafią użyć maksymalnie 4 GB pamięci RAM.

⦁ x64 lub 64-bit -system zgodny z 64-bitową architekturą procesora. Niektóre systemy (starsze niż Vista/7) nie obsługują 32-bitowych systemów

⦁ x86-64- Wieloarchitekturowa edycja programu. Możesz ją wybrać gdy nie wiesz jaką architekturę procesora posiada twój komputer.

⦁ VL/VolumeLicense- System preinstalowany na komputerach firmowych, licencja ta pozwala na instalowaniu tego samego systemu na wielu komputerach i używaniu go jednocześnie.

⦁ E- Wersja systemu pozbawiona przeglądarki internetowej Internet Explorer.

⦁ N- Wersja systemu pozbawiona programów do obsługi multimediów (Windows Media Center, Media Player)

⦁ Obrazy nazwane: "Home/Ultimate" to tak naprawdę obrazy, które zawierają wszystkie edycje: Home Basic, Home Premium, Business, Enterprise, Ultimate

⦁ Multi-SKU: obraz systemu zawierający wiele edycji do wyboru podczas instalacji. System multiplatformowy

⦁ (chk): obraz systemu sprawdzony pod kątem występujących błędów podczas kompilacji (debug)

⦁ (alt): alternatywny obraz systemu do pobrania, nie różni się niczym od oryginału, jest to kopia/reupload

⦁ DMF: obraz systemu zapisany w formacie przeznaczonym dla dyskietek

⦁ CD/DVD: obraz systemu zapisany w formacie przeznaczonym dla płyt kompaktowych i DVD.

⦁ ESD- plik pochodzący z dystrybucji cyfrowej lub komercyjnej. By go użyć, należy przekonwertować go na plik ISO.

⦁ Piktogramy:
                    Obraz dyskietki IMG- obraz dyskietki. Możesz go użyć w maszynie wirtualnej, lub skorzystać z specjalnego programu, by wypakować pliki.

             Obraz dysku ISO/MDF- gotowy do wypalenia na płycie, utworzenia nośnika bootowalnego lub użycia w maszynie wirtualnej. Można go także użyć w programie do emulowania wirtualnych napędów i płyt.

      Archiwa 7Z, ZIP, RAR- skompresowane archiwum. By uzyskać dostęp do pliku wykorzystaj program do kompresji plików, np: WinRAR, 7-ZIP.

By szybko znalezć obraz, naciśnij klawisze [Ctrl+F] na klawiaturze i wpisz w polu wyszukiwania słowo kluczowe. W ten sposób, zostaną podkreślone obrazy, które zawierają wpisane słowo kluczowe.

Uwaga!
Instalacja tych obrazów jest przeznaczona dla użytkowników zaawansowanych. Poniższe systemy zostały opublikowane w wersji BETA (testowej). Instalacja może być problematyczna, system może działać nieprawidłowo. Ponadto wersje BETA mogą być niestabilne z sterownikami, programami i działaniem. Mogą mieć niedokończone funkcje systemu. Zalecane jest testowanie wersji BETA na maszynie VM. Jeżeli masz problemy z instalacją zalecam zasięgnięcie rad na forum Beta Archive

Jeśli szukasz kluczy aktywacyjnych dla obrazów instalacyjnych Windows [Beta], kliknij tutaj, lub skorzystaj z tego poradnika

Informacja
Jeśli chcesz szybko przełączyć się pomiędzy kategoriami w bazie, skorzystaj z poniższych linków. W ten sposób szybko przejdziesz do innego systemu w bazie bez konieczności powracania do listy wyboru.