Windows NT 4.0

Wsparcie techniczne dla tego produktu zostało zakończone!

 

Pomimo identycznego z Windows 95 interfejsu, NT 4.0 różni się od niego zasadniczo. O ile bowiem ten pierwszy, stworzony dla użytkowników domowych system łączy 32-bitowy interfejs programistyczny z 16-bitowym jądrem systemu MS-DOS, jego odpowiednik z „profesjonalnej” linii NT ma architekturę w pełni 32-bitową i jest całkowicie od DOS-u niezależny. NT 4.0 obsługuje zdecydowaną większość oprogramowania napisanego z myślą o 95, jednak wiele gier trójwymiarowych nie działa pod nim z powodu ograniczonej obsługi DirectX. NT 4.0 ma też wyższe wymagania sprzętowe niż 95. O ile dla 95 zalecania ilość pamięci operacyjnej wynosi 8 MB, to dla NT 4.0 w edycji Workstation już 32 MB. NT 4.0 jest również mniej przyjazny w obsłudze niż 95. Nie obsługuje technologii Plug and Play i USB ani wprowadzonego w 95 w wersji OSR2 systemu plików FAT32 (aczkolwiek za pomocą sterowników firm trzecich można uzyskać namiastkę tych funkcji), nie posiada też Menedżera urządzeń. System został zaprojektowany dla użytkowników biznesowych i administratorów serwerów, o czym świadczą wydane edycje serwerowe tego systemu.

 

Windows NT 4.0 został wydany w pięciu edycjach.

 

  • Server – wydana w 1996, przeznaczona dla małych firm;

  • Server, Enterprise Edition – wydana w 1997, obsługująca ośmiodrożne przetwarzanie symetryczne oraz klastry komputerów;

  • Terminal Server – wydana w 1998, pozwalająca użytkownikom na zdalne logowanie.

  • Workstation – przeznaczona do użytku w firmowych stacjach roboczych.

  • Embedded – miała zastosowanie głównie w bankomatach.

 

 

 

~Wikipedia

 

 

 

Lista obrazów:

  • kolorem szarym oznaczono wersje BETA (rozwojowe, niestabilne),

  • kolorem niebieskim- oficjalne edycje systemu,

  • kolorem zielonym zaś- modyfikacje i dodatki (o ile istnieją)


Uwaga !!!

Poniższe systemy zostały opublikowane w wersji BETA (testowej). Instalacja może być problematyczna, system może działać nieprawidłowo. Ponadto wersje BETA mogą być niestabilne z sterownikami, programami i działaniem. Mogą mieć niedokończone funkcje systemu. Zalecane jest testowanie wersji BETA na maszynie VM. Jeżeli masz problemy z instalacją zalecam zasięgnięcie rad na forum Beta Archive

Dodatkowe informacje:
Typ produktu:

OS (System operacyjny)

Firma:

Microsoft

Data wydania:

24.08.1996r.

Data zakończenia wsparcia:

30.06.2004r. (Workstation)
31.12.2004r. (Server)

Minimalne wymagania systemowe:

Wolne miejsce na dysku: 150 MB

CPU: 60-100 MHz

RAM: od 8 do 16 MB

Typ interfejsu:

GUI (graficzny)

Informacje o obrazach:

Użytkowniku ! Jeżeli linki pobierania nie działają zgłoś to administratorowi strony za pomocą zakładki "Kontakt" znajdującej się w menu. Miej też na uwadze to, że autor strony dokłada wszelkich starań, by linki działały prawidłowo i prosi o wyrozumiałość.

Jeżeli masz problem z wybraniem odpowiedniej wersji systemu do pobrania, zapoznaj się z poniższymi oznaczeniami:

⦁ OEM- wersja zgodna z zakupionymi wcześniej urządzeniami/ preinstalowany system na nowym komputerze, przypisany do płyty głównej PC. Po uszkodzeniu lub wymianie części komputera, licencja jest tracona

⦁ SP- Obraz systemu zawiera pakiet poprawek i aktualizacji. Im większa liczba, tym więcej poprawek i aktualizacji zawartych w systemie. Poprawki nazwane są "Service Pack-ami".

⦁ RTM- wersja systemu wydana w dniu premiery, prosto z linii produkcyjnej. Nie wnosi nic do działania licencji.

⦁ Retail- sprzedażowa wersja programu.

⦁ [Polski]- polska wersja językowa; [English]- angielska wersja językowa

⦁ x86 lub 32-bit - system zgodny z 32-bitową architekturą procesora. Nie obsługują 64-bitowej architektury.

⦁ x64 lub 64-bit -system zgodny z 64-bitową architekturą procesora. Niektóre systemy (starsze niż Vista/7) nie obsługują 32-bitowych systemów

⦁ x86-64- Wieloarchitekturowa edycja programu. Możesz ją wybrać gdy nie wiesz jaką architekturę procesora posiada twój komputer.

⦁ VL/VolumeLicense- System preinstalowany na komputerach firmowych, licencja ta pozwala na instalowaniu tego samego systemu na wielu komputerach i używaniu go jednocześnie.

Jeżeli szukasz kluczy preinstalacyjnych kluczy CD-KEY znajdziesz je na na forum, a konktretnie pod tym linkiem.

Jeżeli masz jakieś pytania, chcesz o coś zapytać lub zgłosić problem, napisz wiadomość do administratora, we wspomnianej wyżej zakładce "Kontakt"