Użytkowniku ! Jeżeli linki pobierania nie działają zgłoś to administratorowi strony za pomocą zakładki "Kontakt" znajdująca się w menu. Miej też na uwadze to, że autor strony dokłada wszelkich starań, by linki działały prawidłowo i prosi o wyrozumiałość.

---------------
administrator strony windowsbase.pl
Mattronix72001
Klucze aktywacyjne (CD-KEY) znajdziesz pod tym linkiem:
https://pastebin.com/kKkzh6Yh

Jeżeli masz problem z wyszukaniem odpowiedniej wersji, popatrz na poniższe oznaczenia:

 

  • OEM- wersja zgodna z zakupionymi wcześniej urządzeniami/ preinstalowany system na nowym komputerze, przypisany do płyty głównej PC. Po uszkodzeniu lub wymianie części komputera, licencja jest tracona

  • RTM- wersja systemu wydana w dniu premiery, prosto z linii produkcyjnej. Nie wnosi nic do działania licencji.

  • PL- polska wersja językowa

  • EN- angielska wersja językowa

  • x86 lub 32-bit - system zgodny z 32-bitową architekturą procesora. Nie obsługują 64-bitowej architektury.

  • x64 lub 64-bit -system zgodny z 64-bitową architekturą procesora. Niektóre systemy (starsze niż Vista/7) nie obsługują 32-bitowych systemów

  • VL/VolumeLicense- System preinstalowany na komputerach firmowych, licencja ta pozwala na instalowaniu tego samego systemu na wielu komputerach i używaniu go jednocześnie.

  • LITE- odchudzona wersja systemu, sama baza, bez żadnych dodatkowych preinstalowanych aplikacji, czysty system, dedykowany pod małe dyski.

  • N- wersja bez programów multimedialnych wbudowanych w Windows- np: Windows Movie Maker, Windows Media Player... itp.

  • SP- System zawiera pakiet poprawek i zabezpieczeń [tzw: Service Pack] które ulepszają lub aktualizują system o nowości i funkcje oraz stabilność i wydajność. Im nowsza wersja, tym lepiej. Pakietów SP zaprzestano na Windows 7

Wsparcie techniczne dla tego systemu zostało zakończone!
Microsoft Windows 95
Data wydania systemu Windows: 24.08.1995r, zakończono: 31.12.2001r.

Dodatkowe informacje:

NIE WSZYSTKIE PŁYTY SĄ BOOTOWALNE. NALEŻY UŻYĆ DYSKIETKI STARTOWEJ ABY URUCHOMIĆ INSTALATOR !
KLUCZE LICENCYJNE (CD-KEY) ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE "WSPARCIE"

JEŚLI MASZ PROBLEM Z INSTALACJĄ SYSTEMU WINDOWS 95 KLIKNIJ TUTAJ LUB ODWIEDŹ ZAKŁADKĘ "WSPARCIE"

Windows 9x – rodzina systemów Microsoft Windows opartych na MS-DOS-ie. Do rodziny Windows 9x zaliczają się systemy: Windows 95, Windows 98 oraz Windows Me. Wszystkie wersje systemów Windows 9x były oznaczone jako Windows 4.x.

 

Po wprowadzeniu na rynek Windows 3.11 Microsoft podjął prace nad następcą środowiska dla celów konsumenckich, ochrzczonym nazwą kodową Chicago. Nowy system operacyjny miał umożliwiać 32-bitową wielozadaniowość z wywłaszczeniem (podobnie, jak OS/2 i Windows NT), choć dla zachowania kompatybilności wstecznej pozostawiono w nim 16-bitowe jądro. Przyjętym w Chicago API była 32-bitowa wersja Win32, po raz pierwszy wprowadzona do Windows NT. W celu zachowania kompatybilności z Win16, Microsoft posłużył się techniką łączenia o nazwie "thunking". Pierwotnie nie planowano wprowadzenie nowego interfejsu użytkownika, jednak w wersji ostatecznej znalazły się elementy interfejsu Cairo, zastępując kilka porzuconych cech (z których znaczącą była technologia Plug and Play).

 

Microsoft nie zmienił całości kodu na 32-bitowy, pozostawiając część z niego w wersji 16-bitowej (choć nie działała ona w trybie rzeczywistym), co wynikało z potrzeb kompatybilności, osiągów i czasu przeznaczonego na powstanie systemu. Te cechy oraz fakt przeniesienia sporej ilości błędów zaszytych w kodzie zapożyczonym z wcześniejszych edycji spowodowały, że końcowy produkt działał mało efektywnie i niestabilnie.

 

Dział marketingu przyjął dla Chicago nazwę Windows 95; system wydany został 24 sierpnia 1995. Microsoft zdołał uzyskać dwie korzyści oferując jeden produkt. Przede wszystkim użytkownicy nowego produktu nie mogli stosować tańszych, nie wydanych przez Microsoft DOSów. Dodatkowo, mimo że ślady DOSu nigdy do końca nie zniknęły z linii Windows, a DOS 7.0 był na krótko uruchamiany jako część procedury startowej komputera, aplikacje Windows 95 działały wyłącznie w trybie rozszerzonym procesorów 386, oferując użytkownikom płaską 32-bitową przestrzeń adresową i dostęp do pamięci wirtualnej. Aplikacje Win32 mogły w ten sposób adresować do 2 gigabajtów pamięci wirtualnej – dodatkowe 2 gigabajty zarezerwowano dla systemu operacyjnego, Teoretycznie programy nie były również w stanie naruszać przestrzeni adresowej innych aplikacji. W dziedzinie obsługi pamięci funkcjonalność Windows 95 zbliżyła się do standardów oferowanych przez Windows NT, choć produkty Windows 95, 98 i ME nie były w stanie bez niedokumentowanych poprawek obsłużyć więcej, niż 512 MB fizycznej pamięci operacyjnej.

 

IBM kontynuował prace nad OS/2, udostępniając wersje 3.0 i 4.0 (znane również jako Warp). W odpowiedzi na głosy zarzucające wersji 2.0 zbytnią zachłanność w stosunku do zasobów systemowych, wersja 3.0 została dalece zoptymalizowana zarówno pod kątem wydajności, jak i rozmiaru. Przed pojawieniem się na rynku Windows 95, kilku większych niemieckich dostawców sprzętu komputerowego dostarczało swoje produkty z preinstalowanym systemem OS/2 Warp 3.0, co jednak zmieniło się na niekorzyść IBM po rozpoczęciu sprzedaży nowego produktu Microsoftu.

 

Prawdopodobnie niemożliwe jest wskazanie jednego konkretnego powodu, dla którego OS/2 stracił rynek. Był on w stanie uruchamiać aplikacje przeznaczone dla Windows 3.1, jednak z 32-bitowych interfejsów API rozpoznawał jedynie podzestaw Win32s. IBM nie miał ponadto dostępu do kodu, który wszedł w skład Windows 95, nie chciał też wkładać czasu i zasobów w opracowanie rozwiązań emulujących uciekający cel w postaci API Win32. IBM wniósł ponadto kwestię OS/2 do sprawy sądowej "Stany Zjednoczone kontra Microsoft", zarzucając firmie Billa Gatesa nieuczciwą taktykę marketingową, jednak są osoby, które zgodziłyby się ze stwierdzeniem, że do porażki IBM przyczyniły się również jego własne problemy marketingowe oraz brak wsparcia dla deweloperów oprogramowania.

 

Wikipedia

 

Minimalne wymagania systemowe:

Zalecane wymagania systemowe:

Procesor Intel 80386DX 16 MHz

Procesor Intel Pentium 60MHz

lub 80486DX4 100MHz

8 MB pamięci RAM

16 MB pamięci RAM

50–55 MB wolnego miejsca na dysku

100-150 MB wolnego miejsca na dysku

VGA (640x480), 16 kolorów

SVGA (800x600), 256 kolorów


Galeria informacyjna:


 

Dział pobierania:

 

Strona stworzona dla WindowsBASE ©
Wszelkie prawa zastreżone
2019-2020