Użytkowniku ! Jeżeli linki pobierania nie działają zgłoś to administratorowi strony za pomocą zakładki "Kontakt" znajdująca się w menu. Miej też na uwadze to, że autor strony dokłada wszelkich starań, by linki działały prawidłowo i prosi o wyrozumiałość. Jeżeli masz problem z wybraniem odpowiedniej wersji systemu do pobrania, zapoznaj się z poniższymi oznaczeniami:

 

 • OEM- wersja zgodna z zakupionymi wcześniej urządzeniami/ preinstalowany system na nowym komputerze, przypisany do płyty głównej PC. Po uszkodzeniu lub wymianie części komputera, licencja jest tracona

 • RTM- wersja systemu wydana w dniu premiery, prosto z linii produkcyjnej. Nie wnosi nic do działania licencji.

 • PL- polska wersja językowa

 • EN- angielska wersja językowa

 • x86 lub 32-bit - system zgodny z 32-bitową architekturą procesora. Nie obsługują 64-bitowej architektury.

 • x64 lub 64-bit -system zgodny z 64-bitową architekturą procesora. Niektóre systemy (starsze niż Vista/7) nie obsługują 32-bitowych systemów

 • VL/VolumeLicense- System preinstalowany na komputerach firmowych, licencja ta pozwala na instalowaniu tego samego systemu na wielu komputerach i używaniu go jednocześnie.

 • LITE- odchudzona wersja systemu, sama baza, bez żadnych dodatkowych preinstalowanych aplikacji, czysty system, dedykowany pod małe dyski.

 • N- wersja bez programów multimedialnych wbudowanych w Windows- np: Windows Movie Maker, Windows Media Player... itp.

 • SP- System zawiera pakiet poprawek i zabezpieczeń [tzw: Service Pack] które ulepszają lub aktualizują system o nowości i funkcje oraz stabilność i wydajność. Im nowsza wersja, tym lepiej. Pakietów SP zaprzestano na Windows 7

 

Jeżeli szukasz kluczy preinstalacyjnych kluczy CD-KEY znajdziesz je na na forum, a konktretnie pod tym linkiem.

Jeżeli masz jakieś pytania, chcesz o coś zapytać lub zgłosić problem, napisz wiadomość do administratora, we wspomnianej wyżej zakładce "Kontakt"

Osoby wspierające stronę:

Wsparcie strony jest dobrowolne, jednak pozwala autorowi na rozwój strony oraz poniesienie kosztów domeny.

Osoby, które wpłacą darowiznę, będą wyświetlani na wszystkich stronach i otrzymają korzyści.

Autor strony dziękuje następującym osobom za wsparcie tej strony:

 

teo32 [50 zł]; hugowina [5 zł]; rubinot42 [2,50 zł]

 

UWAGA:

 

Jeżeli nie wiesz jaki system wybrać, kliknij ikonkę informacyjną poniżej by dowiedzieć się więcej.

 • Wszystkie systemy NT (od Windows Vista do Windows 10) zawierają, w każdym swoim obrazie wszystkie edycje systemu, tj: (Home, Ultimate, Proffesional. etc.) W przypadku systemów Biznesowych lub edukacyjnych (Business, Enterprise) obrazy są tworzone oddzielne i nie zawierają wielu edycji do wyboru podczas instalacji.

 • Na aktywację systemu Windows masz 30 dni (Tyczy się to systemów od Windows XP do Windows 10)! Pamiętaj o tym! W zakładce "Forum wsparcia" otrzymasz pomoc dotyczącą aktywacji systemu Windows.

 • Zwróć uwagę na oznaczenia (x86) i (x64). To ważne, zwłaszcza, że system 32 bitowy potrafi tylko zarezerwować maksymalnie 3.5 GB RAM. Nie tyczy się to wersji 64-bitowej. Ważne jest też to, ze system 32-bitowy jest kompatybilny z 32 bitowym procesorem ale już nie z 64 bitowym. To samo tyczy się 64 bitowego systemu, tyle ze na odwrót. Jeżeli nie wiesz jaką masz architekturę systemu, użyj kombinacji klawiszy [WINDOWS+R] i wpisz komendę "msinfo32". Sprójrz na nagłówek "Typ systemu" i sprawdź jaką masz wartość. Jeśli jest to x64- to oznacza, że masz 64 bitowy system, zaś x86- 32 bitowy. Zazwyczaj wszystkie 32-bitowe systemy są wspierane przez starsze maszyny, które nie posiadają UEFI, i mają mniejszą ilość RAM i słabszy procesor.

 

Microsoft Windows 10
Data wydania systemu: 29.07.2015r.
Cykl życia systemu (kliknij tutaj)

Windows NT (ang. New Technology) – rodzina 32- i 64-bitowych systemów operacyjnych firmy Microsoft, początkowo przeznaczonych do zastosowań profesjonalnych, obecnie z tej rodziny pochodzą także najpopularniejsze systemy dla użytkowników domowych. Rodzina systemów NT wywodzi się z systemu OS/2, opracowanego przez IBM we współpracy z Microsoftem. Początkowe wersje Windows NT w wersji 3.x mogły być instalowane na partycji HPFS (System plików OS/2), właśnie dlatego, że rodzina NT bazowała na kodzie OS/2.

 

Windows 10 ma na celu wyeliminowanie nieprawidłowości związanych z interfejsem użytkownika, wprowadzonych w Windows 8 przez dostosowanie systemu do urządzeń bez ekranów dotykowych (takich jak komputery osobiste i laptopy), przywrócenie menu Start stosowanego jeszcze w Windows 7, system wirtualnego pulpitu i możliwość uruchamiania aplikacji Windows Store zarówno w oknach, jak i w trybie pełnoekranowym, na różnych rodzajach urządzeń. Windows 10 jest dostępny dla laptopów i komputerów stacjonarnych, tabletów, smartfonów, innych produktów Windows oraz dla konsoli Xbox One. Windows 10 jest najpopularniejszym dotychczas systemem operacyjnym.

 

 

Wikipedia

 

Minimalne wymagania systemowe:

Zalecane wymagania systemowe:

Procesor dwurdzeniowy z obsługą instrukcji PAE,NX i SSE2 o taktowaniu min.: 1 GHz

Procesor dwu lub czterordzeniowy z obsługą instrukcji PAE,NX i SSE2 o taktowaniu min.: 2 GHz

2 GB pamięci RAM

4 GB pamięci RAM

20 GB wolnego miejsca na dysku

40 GB wolnego miejsca na dysku

Karta graficzna z obsługą WDDM 1.2, DirectX 11 i PixelShader i monitor z obsługą FullHD

Karta graficzna z obsługą WDDM 1.2, DirectX 11 i PixelShader i monitor z obsługą FullHD

Otwórz galerię zdjęć

Otwórz galerię filmów

Dział pobierania plików

Jeżeli szukasz nowszych wersji Education, znajdziesz je w powyższych obrazach, które są ze sobą zintegorwane. Są to wersji wielowydaniowe zawierające w sobie edycje Home, Pro, Eduation, Lite i S.