Klucze CD-KEY do starszych instalatorów Windows

1) Potrzebuję kluczy CD-KEY do niektórych obrazów Windows. Skąd je mogę wziąć ?

Wszelkie instalatory Windows, starsze niż Windows Vista ale nowsze niż Windows 3.1 wymagają klucza aktywacyjnego zanim instalator rozpocznie instalację systemu. Kody te pobierzesz z  linku poniżej :

*Możesz też nie pobierać kodów i wejść bezpośrednio na PasteBin, klikając ten odnośnik.

Instalacja systemu na VM

2) Chciałbym zainstalować system na wirtualnej maszynie, ale nie wiem jak to zrobić.

Poradnik, w którym znajdziesz opisy krok po kroku oraz  zdjęcia i komentarze pozwolą ci w łatwy sposób skonfigurować maszynę VM do pracy oraz zainstalowania systemu Windows. Poradnik znajduje się na macierzystej stronie, link jest poniżej :

Jaki system pobrać z bazy ?

3) Przy linkach do pobrania obrazów są dziwne oznaczenia takie jak: X64, X86, EN, PL, OEM, SP0, SP2, LIGHT Nie wiem co one oznaczają i nie wiem jaką wersję systemu mam pobrać.

Katalogując linki musiałem użyć takich skrótów, aby łatwiej było je odróżnić od innych wersji. Lecąc po kolei, teraz je objaśnie:

X64- system 64 bitowy na 64 bitowe procesory, analogicznie x86 na 32-bitowe procesory (starsze komputery)

EN- System jest w języku angielskim, PL - w polskim;

OEM- wersja systemu rozprowadzana fabrycznie na komputerach, czyli bez żadnych Service Packów, narzędzi i innych rzeczy. Można też było je nazwać RTM-  (wersja systemu wydawana na dzień premiery), ale nie chciałem robić dużego zamieszania.

SP0- wersja "czysta" systemu bez poprawek, aktualizacji i dodatkowych usprawnień, każda inna cyferka większa niż 0 oznacza wersję Service Packa systemu, czyli np.: SP1- service pack 1

Light- to odchudzona wersja systemu pozbawiona większości nieprzydatnych lub niepotrzebnych funkcji mających wpływ na wydajność. Obok słowa "Light" znajduje się też autor zmodyfikowanej wersji.

Wersję wybierz taką jaka ci odpowiada, taką jakiej szukasz lub taką jaką chcesz :)

Aktywacja systemu Windows

4) Mam komunikat o pozostałych 30 dniach do końca aktywacji systemu oraz/lub znak wodny: "Aktywuj system Windows; kopia jest nielegalna". Czy mogę go aktywować za darmo ?

Aktywowanie systemu Windows za pomocą nielegalnych aktywatorów KMS, jest sprzeczne z regulaminami firmy Microsoft oraz prawami o ochronie praw autorskich i programów komputerowych. Ponadto nie wiadome jest czy owe aktywatory (udostępniane za darmo) są pewne i bezpieczne i czy przypadkiem nie zawierają ukrytych wirusów mogących narazić Twoje dane na ataki z Internetu. Dlatego jeśli chcesz zaryzykować i jesteś za to odpowiedzialny, z pod linku, który poniżej zamieściłem możesz je stamtąd pobrać. Aktywacja jest prosta, wystarczy nacisnąć przycisk "Activate" lub logo "Windows" w programie. Polecam używać ich wtedy, gdy instalujemy systemy Windows na maszynie wirtualnej VM !

 

 

 

Bezpieczniej jest za to kupić ORYGINALNĄ licencję (kosztującą w okolicach 500-1000 zł) w dowolnym sklepie komputerowym, internetowym lub RTV/AGD. Jeżeli nie chcesz wydawać tak dużej kwoty, możesz kupić UŻYWANĄ licencję OEM, która z reguły jest nawet 10 razy tańsza ale pochodzi z odzysku. Nie polecam kupować kluczy, które nie zawierają żadnych dowodów autentyczności i oryginalności. Owszem, zadziałają, ale na jak długo i czy w ogóle zadziałają to jedna wielka loteria. Na takich aukcjach najczęściej oferowane są „certyfikaty autentyczności”, które opisywane są tak, jakby byly całym systemem lub przynajmniej elementem, który determinuje legalność systemu operacyjnego. Niestety, wspomniany certyfikat nie jest licencją i posiadanie takowego nie sprawia, że dana kopia systemu staje się legalną. UWAŻAJCIE NA TO !

Więcej informacji na temat oryginalności, znajdziesz tutaj  oraz tutaj

Instalacja niezbędnych programów

5) Niedawno wykonałem "czystą" instalację systemu Windows (format). Instalacja oprogramowania jest dosyć długa, żmudna a ja chcę zaoszczędzić czas na instalację. Czy istnieje zatem możliwość instalacji moich programów bez pobierania ich ponownie z internetu ?

Tak, jak najbardziej. W zakładce (Dodatki) => Programy dla Windows (95-10) znajdziesz link do pobrania instalatora niezbędnika offline i zapisać go na jakimś dysku wymiennym wraz z instalatorem Windows tak aby po instalacji w łatwy sposób zainstalować potrzebne programy. PAMIĘTAJ, że programy które skolekcjonowałem w niezbędniku, nie uwzględniają twoich upodobań i używanych przez Ciebie aplikacji, niezbędnik ten był tworzony przeze mnie do ogólnego zastosowania. Minimalna wersja systemu obsługująca ten niezbędnik to: Windows 7. Jeżeli chcesz mieć wgląd na programy, które są instalowane przez ten instalator, zobacz poniżej ich wykaz.

Możesz też pobrać skrypt instalatora online, który w tle instaluje programy bez ingerencji użytkownika. Link również w bazie dodatków Windows.

Chcesz wybrać programy samodzielnie i utworzyć niezbędnik online ? Możesz użyć programu NINITE. Link w bazie dodatków.

Poradniki

Optymalizacja systemu Windows 10

Na początek proponuję zainstalować odchudzoną wersję systemu Windows 10 A Team (obraz w bazie) i zainstalować go na komputerze. Jest lekki i po instalacji nie ujrzysz niepotrzebnych usług, śmieciowych aplikacji czy też dużej ilości zajętego miejsca pamięci RAM. Jeżeli nie chcesz tego robić, będziesz musiał namęczyć się z ustawianiem usług systemowych, bowiem domyślnie skonfigurowane w większości są niepotrzebne.

OK. System zainstalowany ? Czas na optymalizację.

 

  • Zaczniemy od usunięcia niepotrzebnych aplikacji (nie ma tego na filmie). Pobierz i zainstaluj program IObit Uninstaller. Jego przejrzysty interfejs obsłuży każdy użytkownik. Zaznacz niepotrzebne aplikacje i naciśnij odinstaluj. Gdy to zrobisz, naciśnij "Usuń pozostałości" i gotowe !

  • Następnym krokiem będzie usunięcie plików tymczasowych (za pomocą IObit Advanced SystemCare i CCleaner). Proponuję go skonfigurować przed uruchomieniem ! Zrób to tak jak na filmie. Możesz pokusić się o wyłączenie usług i programów które pozwolą ci na zwiększenie wolnej ilości pamięci RAM. Kliknij "START"/"Uruchom CCleaner" aby rozpocząć usuwanie plików tymczasowych.

  • Kolejnym etapem będzie zmiana ustawień wydajności w opcjach zaawansowanych w panelu sterowania. Tutaj zmniejszymy lub wyłączymy plik wymiany (gdy masz więcej niż 8GB RAM, lub nie grasz w gry), oraz dostosujemy wygląd systemu pod gorszy wygląd ale lepszą wydajność.

  • Potem warto zablokować/usunąć telemetrię. UWAGA !!! Nie używaj tych programów bowiem mogą one zablokować dostęp do usług Microsoftu w tym pakietu Office 365 !

  • Po usunięciu telemetrii zmień wygląd tapety na jednolity kolor, to zmniejszy zasoby na pamięć RAM i kartę graficzną (szczególnie w Windows 7)

  • Po tym wszystkim przyszedł czas na skonfigurowanie usług. Będzie trochę roboty, bo trzeba zmienić ponad 260 kontrolek. Listę usług zamieszczam tutaj. Nie chcesz się męczyć ? Zainstaluj system A Team, który "podlinkowałem" wyżej. Usługi ustawione ??? Uff... to było dosyć żmudne, nieprawdaż ? Ale czego nie zrobi się dla wydajności.

  • Warto też skompresować dysk systemowy, jeżeli mamy mało miejsca. Zwiększy to ilość miejsca na dysku.

  • Potem można spróbować zaktualizować sterowniki do nowszych wersji za pomocą IObit Driver Booster. Program wyszuka i zainstaluje najnowsze sterowniki, które naprawiają błędy w działaniu niektórych gier. Watro to uczynić.

  • Za pomocą programu Unpark CPU- możesz odblokować trochę mocy na rdzeniach CPU. "Trochę" mam na myśli kilka procent wydajności.

  • Na sam koniec warto też usunąć wpisy z autostartu za pomocą narzędzia- msconfig.exe lub CCleaner (polecam użycie tego programu), oraz zmienić tryb zasilania na "Wysoka wydajność". Możesz też zmienić czułość programu antywirusowego, albo zmienić na jakiś lżejszy, np.: Kaspersky Cloud, Comodo Cloud, Panda Cloud, Sophos Home, Avast Free

 

Gotowe ! To wszystko. Możesz pokusić się też o :

 

Jednak to są tematy, które licznie znajdziesz na YouTube. Kliknij na nie aby przejść do tych poradników. Wszystkie pliki do poradnika znajdziesz w bazie:

 

 

Windows 10 jako system nowoczesny zawiera w sobie dużo ciekawych funkcji, niekoniecznie potrzebnych każdemu. Dużo usług, dodatków, aplikacji UWP, telemetria czy też śmieciowe gry powoduje u każdego użytkownika rozgoryczenie, złość wobec systemu-usługi. Można pomóc komputerowi odchudzić Windowsa 10 a tym samym zwiększyć wydajność na wolniejszym sprzęcie. Chcesz wiedzieć jak? Przekonaj się:

Oczyszczanie pamięci RAM

Pobierz program IObit Monitor z bazy programów. Pobrany plik rozpakuj, oraz zgodnie z instrukcjami zainstaluj i skonfiguruj program.

W ten sposób otrzymasz zasobnik- mały program , za pomocą którego wyczyścisz zajmowaną przez nieaktywne procesy pamięć tymczasową, zwalniając jej zasoby.

Jak zainstalować system Windows na PC ?

1) Przygotuj nośnik rozruchowy.

Po pobraniu obrazu Windows z tej strony na dysk twojego komputera, musisz go przygotować w taki sposób, aby BIOS twojego komputera mógł prawidłowo wystartować z Twojego "tymczasowego" nośnika USB lub DVD. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, kliknij w zakładkę (2) poniżej.

2) Zmień opcje rozruchowe w BIOSie.

Podczas uruchamiania komputera (najlepiej przed pokazaniem loga producenta płyty głównej) naciśnij klawisze: F10,F11,F12,F2,F5,DEL. Dla każdego komputera klawisz może być inny. Następnie przejdz do ustawień BIOSU, a następnie znajdz sekcję "Boot". W niej ustaw opcję pierwszeństwa rozruchu na nośnik z przygotowanym wcześniej instalatorem Windows. Jeżeli wyskoczy ci okienko "Boot options" z możliwością  wyboru opcji, np: takie jak poniżej, wystarczy, że wejdziesz w opcję "Boot menu" i wybierzesz swój napęd z Instalatorem Windows.

3) Przygotuj partycję na dysk systemowy.

Po rozpoczęciu procesu instalacji musisz przygotować partycję na pliki systemowe. Ja polecam utworzyć małą na sam system, aktualizacje i najważniejsze programy. Ja proponuję utworzyć partycję o pojemności 40-60 GB, a resztę zarezerwować na dane, kopie zapasowe czy pliki.

Proces tworzenia partycji jest łatwy. Wystarczy usunąć wszystkie partycje i kliknąć przycisk "Nowa". Wpisujesz wtedy pojemność w MB i klikasz "OK". Następnie klikasz na utworzony dysk (będzie on automatycznie zaznaczony) i klikasz "Instaluj".

4) Postępuj zgodnie ze wskazówki Instalatora.

Po tym wszystkim wystarczy tylko poczekać do momentu OOBE (finalizacja ustawień) i przygotować system do pracy pod swoje własne preferencje (nazwa konta, hasło, ustawienia prywatności, klucz licencyjny czy ustawienia wyglądu... itp)

W razie problemów obejrz filmik poniżej:

Jak przygotować obraz systemu do instalacji ?

Proces tworzenia obrazu bootowalnego nie jest trudny. Wystarzczy tylko nasz wybór i prosty program.

1) Nośnik rozruchowy na CD/DVD

Po pobraniu obrazu, pobierz program CDBurnerXP, lub inny program do nagrywania płyt. Ja polecam szczególnie ten, ze względu na łatwość obsługi. Gdy już pobierzemy program i zainstalujemy, musimy przygotować czystą płytę CD/DVD oraz upewnić się czy nasz napęd optyczy ma możliwość nagrywania płyt. Jeżeli tak, to przystępujemy do nagrywania. Kliknij opcję "Nagraj obraz ISO", w kolejnym oknie dialogowym, wybierz wskaż lokalizację do pobranego wcześniej obrazu i kliknij przycisk "Nagraj". Poczekaj do zakończenia procesu. Może on potrwać do 20 minut w zależności od prędkości nagrywarki, rozmiaru obrazu, oraz szybkości płyty. Gotowe ! Możesz już zainstalować system Windows z płyty.

 

Nadal nie wiesz jak ? Obejrz poniższy film:

2) Nośnik rozruchowy na dysku wymiennym USB.

Po pobraniu obrazu, pobierz program Rufus. Jego obsługa jest prosta. Wystarczy podłączyć dysk USB, wskazać lokalizację do pobranego wcześniej obrazu systemu, po czym kliknąć przycisk "START". Pamiętaj, że proces wymaże wszystkie pliki znajdujące się na tym dysku, więc jeśli masz na nim ważne pliki, wykonaj wcześniej kopię zapasową.

 

Nadal nie wiesz jak ? Obejrz poniższy film:

Jak usunąć aplikacje MetroUI z Windows 8/10 ?

Sposobów jest klika, za pomocą kilku programów usuniesz je bez problemu (łatwiejsza opcja) lub za pomocą komend w Powershellu (trudniejsza i żmudniejsza opcja)

1) Usuwanie aplikacji MetroUI i UWP za pomocą IObit Uninstaller.

Pobierz i zainstaluj powyższy program. Następnie kliknij zakładkę "Windows Apps" i z listy aplikacji systemowych, wybierz wszystkie lub te których niechcesz używać. Następnie kliknij przycisk "Odinstaluj", po czym zaczekaj chwilę na wyświetlenie komunikatu z możliwością usunięcia pozostałych plików. Zaznacz je i kliknij przycisk "Usuń".

2) Usuwanie aplikacji MetroUI i UWP za pomocą DWS oraz RemoveSPY_AIO

Pobierz powyższe programy. Następnie uruchom program DWS. Wybierz zakładkę "Narzędzia' i wybierz opcję "Usuń aplikacje UWP". Po tym wszystkim aplikacje MetroUI lub UWP zostaną usunięte.

Uruchom program RemoveSPY_AIO jako administrator. Następnie wybierz opcję 3 (bezpieczniejsza) lub 4 (zaawansowa- użyj wtedy gdy chcesz usunąć wszystkie aplikacje dla zalogowanego użytkownika oraz zablokować telemetrię w Windows. Wybierz opcję jaką uważasz za służną i kliknij ENTER. Poczekaj do zakoćzenia procesu.

Jak wykonać kopię zapasową systemu Windows ?

Istnieją dwa sposoby na stworzenie kopii zapasowej w systemie Windows. Za pomocą systemowej opcji Kopii zapasowej oraz za pomocą programu EaseUS TodoBackup, którego sam używam i polecam.

1) Systemowa kopia zapasowa.

Uruchom panel sterowania (control.exe) i wybierz pozycję "Kopia zapasowa" w sekcji "System i zabezpieczenia". Następnie wybierz opcję "Utwórz kopię zapasową" i postępuj zgodnie z instrukcjami. Możesz utworzyć kopię zapasową własnych dokumentów, ale także możesz utworzyć obraz całego systemu na wypadek jego awarii. Jeżeli tak ja, wolisz utworzyć kopię całego systemu, wystarczy, że na liście elementów w opcjach backupu, zaznaczysz "Dokumenty", dysk systemowy oraz partycje odzyskiwania. Gotowe !

2) Kopia zapasowa za pomocą programu EaseUS TodoBackup

Pobierz i uruchom program. Następnie wybierz opcję - albo tworzenia kopii zapasowej całego systemu albo kopii zapasowej określonego dysku. Dla osób niezaznajomionych polecam opcję kopii zapasowej całego systemu. Wybierz opcję i wskaż system. Następnie wskaż lokalizację do folderu na którym to zostanie zapisana kopia zapasowa. Można także ustawić tutaj harmonogram aby program sam tworzył kopie w określonym czasie. Po zakończeniu tworzenia kopii ważne jest utworzenie dysku awaryjnego WindowsPE (w opcjach programu) na dysku USB lub płycie CD, tak aby można było w przyszłości skorzystać z tego narzędzia. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, obejrz poniższy film :

Partycjonowanie dysków. Jak wydzielić powierzchnie dysku na inne pliki ?

Istnieją dwa sposoby na stworzenie partycji w systemie Windows. Za pomocą programu albo systemowej przystawki.

1) Systemowe narzędzie do tworzenia partycji

Otwórz Panel sterowania, kliknij pozycję System i zabezpieczenia, kliknij pozycję Narzędzia administracyjne, a następnie kliknij dwukrotnie pozycję Zarządzanie komputerem. W oknie dialogowym Zarządzanie komputerem kliknij pozycję Zarządzanie dyskami w obszarze Magazyn. Na liście woluminów (partycji) kliknij prawym przyciskiem myszy dysk twardy, na którym chcesz utworzyć nową partycję, i kliknij pozycję Zmniejsz wolumin. Wpisz ilość w (MB) którą chcesz zarezerwować na pojemność partycji i kliknij OK. Użyj kalkulatora jeżeli masz problemy. Na samym końcu kliknij prawym przyciskiem myszy na nieprzydzielone miejsce na dysku, a następnie kliknij polecenie Nowy wolumin prosty. Postępuj zgodnie z instrukcjami w kreatorze tworzenia partycji. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, obejrz poniższy film :

2) Program EaseUS Partition Master- do tworzenia partycji

Pobierz, zainstaluj i uruchom program. Wybierz dysk na którym chcesz utworzyć partycję. Dla przykładu kliknij prawym przyciskiem na partycję D: z której chcesz wydzielić wolne miejsce dla dysku C: na mapie dysków i wybierz “Zmień rozmiar/przenieś partycję”. Umieść kursor nad uchwytem po lewej stronie. Przeciągnij go aby dostosować rozmiar partycji kiedy kursor zmieni się w dwustronną strzałkę. Otrzymujesz wolną przestrzeń dokładnie za partycją systemową (dysk C). Umieść kursor nad prawym uchwytem suwaka przydziału przestrzeni dla partycji. Przeciągnij go gdy się zmieni w dwustronną strzałkę w taki sposób, aby pokryć całą wolną przestrzeń dopóki uchwyt się już nie będzie się w stanie przesunąć dalej. Jeżeli wyniki operacji są satysfakcjonujące, zobaczysz dokonane zmiany w wykazie oczekujących operacji. Wówczas wystarczy kliknąć “Zastosuj”. Będziesz posiadać większy dysk C. Nadal nie wiesz jak ? Zobacz poniższe zrzuty ekranu lub obejrz poniższy film:

Jak wykonać skanowanie w poszukiwaniu wirusów ?

Jeśli podejrzewasz, że Twój system Windows jest zainfekowany i jednocześnie nie możesz go poprawnie uruchomić, albo też ze względu na krypto-ransomware nie chcesz tego robić, skorzystaj z Bitdefender Rescue CD. Obraz ISO pobierzesz bezpośrednio stąd.  Po pobraniu obrazu ISO, utwórz bootowalny dysk flash USB (jeżeli nie wiesz jak, patrz wyżej na 2 punkt poradników). Następnie przed uruchomieniem systemu wywołaj menu urządzeń rozruchowych. Zazwyczaj możliwe to jest po wciśnięciu klawisza F8 lub F10, możesz też w BIOS-ie wskazać pamięć USB jako pierwszą do uruchomienia. Po tym procesie, gdy wyskoczy w terminalu opcja o zalogowanie wpisz- livecd i zatwierdz Enterem. W nowszej wersji nie trzeba tego robić. Wystarczy zaaktualizować bazy i uruchomić skanowanie komputera.

Możesz użyć także płyty ratunkowej Kaspersky Rescue CD. Proces tworzenia nośnika jest taki sam jak w powyższym przypadku. Uruchamianie i obsługa narzędzia odbywa się prawie identycznie. Pamiętaj tylko, że owe programy są w języku angielskim.

Windows 2000 w 2019 roku ? Jak zainstalować na nim aplikacje Windows XP ?

Aby móc zainstalować programy pod Windowsem 2000 obsługujące conajmniej Windows XP musisz zmodyfikować kernel systemu (jądro)

poprzez aktualizacje. Aby to zrobić pobierz "dodatki do Windows 2000- modyfikacja" i wypakuj wszystkie pliki z archiwum. Następnie wykonaj następujące kroki.

 

  1. Na świeżo zainstalowanym Windows 2000 zainstaluj SP4 (folder 1). Zrestartuj komputer.

  2. Po restarcie zainstaluj Update Rollup 1 for Windows 2000 SP4 (folder 2). Zrestartuj komputer.

  3. Zainstaluj aktualizację KB835732 (folder 3). Zrestartuj komputer.

  4. Zainstaluj SP 5.1 -w2ksp51 (folder 4). Zrestartuj komputer.

  5. Zainstaluj UpdateRollup 2014 v11 (folder 5). W tym celu wejdz do folderu "update" i uruchom plik "update.exe". Jeżeli

  podczas instalacji wyskoczy tobie okienko "Windows File Protection" zignoruj je". Zrestartuj komputer. Podczas uruchamiania

  zauważysz zmienione bootscreen, ale nie przejmuj się tym.

  6. Teraz musisz zainstalować 4 pliki z foleru 6. Na początku zainstaluj- WindowsUpdateAgent30.exe, potem uruchom rootsupd2016.exe,

  następnie zainstaluj aktualizację IE6.0 SP1-2817183, Zrestartuj komputer. Potem zainstaluj kolejną aktualizację o nazwie- MSIE62K.

  Zrestartuj komputer.

  7.Doinstaluj wszystkie dodatki- directx_mar2009, dotnet1.1fx, NETFX20SP1, vc++2005, vc++2008sp1 oraz WindowsInstaller-kb893803-v2, oraz Java i Adobe Flash (opcjonalnie). zrestartuj komputer

  8.Na sam koniec, Po restarcie, uruchom Internet Explorer. Następnie w menu przeglądarki IE 6 zaznacz zakładkę "Tools", wybierz opcję

  "Internet Options" wybierz zakładkę "Advanced" i zaznacz opcję "Use TLS 1.0". Zrestartuj przeglądarkę i uruchom ponownie witrynę "Windows Update". Zaakceptuj wszelkie komunikaty i wybierz ekspersową aktualizację "Express mode". Po wyszukaniu aktualizacji, pobierz i zainstaluj je. Zrestartuj komputer.

 

  Od teraz w menu "Start" => Accessories => System Tools => znajdziesz aplikacje "Application Compatibility Launcher". Aby uruchomić lub

  zainstalować aplikację działająca pod Windows XP, po prostu przeciągnij na nią instalator lub program. Zatwierdz klawiszem

  "Enter", a aplikacja wtedy się uruchomi.

 

   Gotowe ! Nadal nie wiesz jak ? Zobacz poniższe zrzuty ekranu:

Instalacja Steam na Windows XP/Vista

Jak wiadomo, VALVE postanowił odrzucić wsparcie dla powyższych systemów w 2019 roku. Aby go uruchomić wystarczy pobrać bazę dodatków do Windows XP/Vista znajdującej się na tej stronie, rozpakować i odszukać folder Steam. Wystarczy go tylko wypakować do dowolnego folderu, uruchomić i Gotowe !

 

Jeżeli nie chcesz pobierać wszystkich programów, możesz pobrać archiwum z rozpakowanym instalatorem Steam dla systemów XP/Vista z tego linku,(steam.zip, oraz config.vdf)  a następnie wypakowanie go do dowolnego folderu. Ostatnim krokiem jest tylko otworzenie katalogu, do którego Steam został wcześniej wypakowany, znalezienie podfolder o nazwie „config, oraz przekopiowanie pobranego wcześniej pliku „config.vdf do folderu "config". Steam zostanie uruchomiony i zostaniemy poproszeni o zalogowanie. Po prawidłowym logowaniu wyświetli się właściwy ekran programu z naszą biblioteką gier. Na samej górze będzie wyświetlać się czerwony komunikat o tym, że „Steam przestanie działać na systemie Windows XP za 0 dni” – możesz zignorować ten komunikat.

Jak odzyskać utracone klucze do Windows ?

Sposobów na odzyskanie klucza licencyjnego jest kilka. Można użyć programu albo użyć płyty Live CD wraz z WindowsPE i narzędziami (znajdującymi się w tej bazie) Polecam obraz LiveCD- Hiren's Boot CD. Aby go użyć tak samo jak wcześniej opisałem należy pobrać obraz oraz go "zbootować" w BIOSie. Następnie należy po załadowanym systemie, odszukać w menu "Start" zakładkę "Security" i folder "KeyFinders", wybrać program i odczytać klucz licencyjny. Bardziej wytłumaczono to na filmie poniżej:

 

Ewentualnie możesz też pobrać program- Recovery Keys z mojej bazy, zainstalować i również odczytać klucze bez płyt LiveCD.

Jak łatwo sterować głośnością na komputerze z systemem Windows ?

Chodzi mi o taki efekt:

 

Niestety można go uzyskać mając klawiaturę z przyciskami funkcyjnymi (Fn). Takie klawiatury mają najczęściej laptopy, lub netbooki. Aby móc skorzystać z tego narzędzia, wystarczy pobrać mały program z mojej bazy. Następnie uruchomić [Windows+R] lokalizację "shell:startup" i przekopiować tam nasz pobrany plik. Od teraz za pomocą klawiszy: "Alt, strzałka(lewo,prawo,dół)" będziesz mógł sterować głośnością nie tylko na laptopie.

 

Jak zaaktualizować sterowniki ?

1) Łatwa aktualizacja za pomocą DriverPack Solution (zalecane)

 

Możesz w łatwy sposób pobrać program do instalacji sterowników offline i zachować go na przyszłość, by móc go użyć w dowolnej chwili.

Programy zdobędziesz z tej strony.

W programie do aktualizacji sterowników w wersji offline należy pobrać i skompletować wszystkie 5 archiwów (bez edycji) i uruchomić instalator odpowiednio zatwierdzając komunikaty. Następnie jeżeli mamy taką możliwość zaznaczamy opcję aktualizacji za pomocą dostępu do internetu (cały czas mówię o jednym programie), natomiast nie ma takiej konieczności, aby go uruchomić wraz z internetem bowiem wersja offlinie nie wymaga dostępu do sieci. Wszelkie sterowniki (najbardziej aktualne) są datowane na (08/2019) i w razie potrzeby można zezwolić na wyszukanie nowszych wersji "driverów" w sieci.

Obsługa programu DriversPack jest łatwa w obsłudze. Klikamy wszystkie sterowniki (lub te które nas interesują) i klikamy "zainstaluj". Podczas instalacji mogą wyskoczyć dodatkowe komunikaty i reklamy oferujące darmowe dodatki i programy. W tym celu warto sprawdzić przed instalacją czy odchaczyliśmy wszelkie dodatki w menu "Programy/Dodatki Software". Po instalacji sterowników należy ponownie uruchomić komputer.

 

2) Łatwa aktualizacja za pomocą innych programów w wersji online (polecane)

 

Jeżeli nie chcesz pobierać wszystkich pakietów/sterowników jednego programu- ściągnij alternatywne programy, które zaaktalizują sterowniki za pomocą najnowszych baz. Instalację programu oraz pobieranie sterowników za pomocą tego programu pomijam, bowiem ich używanie ogranicza się dosłownie do kilku prostych kliknięć. Programy pobierzesz tutaj.

 

3) Standardowa aktualizacja sterowników za pomocą systemowych narzędzi:

 

W aplecie "Uruchom" [Klawisz Windows+ R] wpisz komendę: devmgmt.msc. Następnie wybierz urządzenie na którym ukazany jest trójkąt a następnie zaznacz go i kliknij prawym przyciskiem myszy, po czym nacisnij opcję "Aktualizuj sterownik". Potem wybierz opcję- "Wyszukaj automatycznie". Jeżeli system znajdzie nowszy sterownik, pobierze go i zainstaluje na naszym komputerze.

Obsługa DriverBooster

Systemowe narzędzie do aktualizacji

Obsługa SlimDrivers

Eksperymentalne sztuczki

Tematy wsparcia

Windows 2000 w 2019 roku ? Jak zainstalować na nim aplikacje Windows XP ?

Aby móc zainstalować programy pod Windowsem 2000 obsługujące conajmniej Windows XP musisz zmodyfikować kernel systemu (jądro)

poprzez aktualizacje. Aby to zrobić pobierz "dodatki do Windows 2000- modyfikacja" i wypakuj wszystkie pliki z archiwum. Następnie wykonaj następujące kroki.

 

  1. Na świeżo zainstalowanym Windows 2000 zainstaluj SP4 (folder 1). Zrestartuj komputer.

  2. Po restarcie zainstaluj Update Rollup 1 for Windows 2000 SP4 (folder 2). Zrestartuj komputer.

  3. Zainstaluj aktualizację KB835732 (folder 3). Zrestartuj komputer.

  4. Zainstaluj SP 5.1 -w2ksp51 (folder 4). Zrestartuj komputer.

  5. Zainstaluj UpdateRollup 2014 v11 (folder 5). W tym celu wejdz do folderu "update" i uruchom plik "update.exe". Jeżeli

  podczas instalacji wyskoczy tobie okienko "Windows File Protection" zignoruj je". Zrestartuj komputer. Podczas uruchamiania

  zauważysz zmienione bootscreen, ale nie przejmuj się tym.

  6. Teraz musisz zainstalować 4 pliki z foleru 6. Na początku zainstaluj- WindowsUpdateAgent30.exe, potem uruchom rootsupd2016.exe,

  następnie zainstaluj aktualizację IE6.0 SP1-2817183, Zrestartuj komputer. Potem zainstaluj kolejną aktualizację o nazwie- MSIE62K.

  Zrestartuj komputer.

  7.Doinstaluj wszystkie dodatki- directx_mar2009, dotnet1.1fx, NETFX20SP1, vc++2005, vc++2008sp1 oraz WindowsInstaller-kb893803-v2, oraz Java i Adobe Flash (opcjonalnie). zrestartuj komputer

  8.Na sam koniec, Po restarcie, uruchom Internet Explorer. Następnie w menu przeglądarki IE 6 zaznacz zakładkę "Tools", wybierz opcję

  "Internet Options" wybierz zakładkę "Advanced" i zaznacz opcję "Use TLS 1.0". Zrestartuj przeglądarkę i uruchom ponownie witrynę "Windows Update". Zaakceptuj wszelkie komunikaty i wybierz ekspersową aktualizację "Express mode". Po wyszukaniu aktualizacji, pobierz i zainstaluj je. Zrestartuj komputer.

 

  Od teraz w menu "Start" => Accessories => System Tools => znajdziesz aplikacje "Application Compatibility Launcher". Aby uruchomić lub

  zainstalować aplikację działająca pod Windows XP, po prostu przeciągnij na nią instalator lub program. Zatwierdz klawiszem

  "Enter", a aplikacja wtedy się uruchomi.

   Gotowe ! Nadal nie wiesz jak ? Zobacz poniższe zrzuty ekranu:

Instalacja Steam na Windows XP/Vista

Jak wiadomo, VALVE postanowił odrzucić wsparcie dla powyższych systemów w 2019 roku. Aby go uruchomić wystarczy pobrać bazę dodatków do Windows XP/Vista znajdującej się na tej stronie, rozpakować i odszukać folder Steam. Wystarczy go tylko wypakować do dowolnego folderu, uruchomić i Gotowe !

 

Jeżeli nie chcesz pobierać wszystkich programów, możesz pobrać archiwum z rozpakowanym instalatorem Steam dla systemów XP/Vista z tego linku,(steam.zip, oraz config.vdf)  a następnie wypakowanie go do dowolnego folderu. Ostatnim krokiem jest tylko otworzenie katalogu, do którego Steam został wcześniej wypakowany, znalezienie podfolder o nazwie „config, oraz przekopiowanie pobranego wcześniej pliku „config.vdf do folderu "config". Steam zostanie uruchomiony i zostaniemy poproszeni o zalogowanie. Po prawidłowym logowaniu wyświetli się właściwy ekran programu z naszą biblioteką gier. Na samej górze będzie wyświetlać się czerwony komunikat o tym, że „Steam przestanie działać na systemie Windows XP za 0 dni” – możesz zignorować ten komunikat.

Szukaj w

Problemy z wyglądem strony ? Kliknij aby przejść  do starszej odsłony

Copyright by Mattronix72001

2019.