Biblioteka obrazów

Jeśli masz problem z znalezieniem obrazu, przejdź do uproszczonego widoku bazy. W tym celu kliknij w odpowiedni przycisk obok by do niej przejść. Klikając kolejny przycisk, możesz wyświetlić wyszukiwarkę, za pomocą której znajdziesz obraz znajdujący się w bazie. Możesz też dowiedzieć się nie co więcej używając przycisku: "Wyświetl dodatkowe informacje".

Możesz zajrzeć także na stronę winiso.pl, by znaleźć jeszcze większą liczbę obrazów =)
 • Wybierz interesującą Ciebie kategorię by kontynuować. Najedź myszką na ikonkę by wyświetlić krótki opis zawartości katalogu. Możesz skorzystać z uproszczonego widoku strony, jeżeli masz problem z znaleznieniem pożądanego wyniku. Kliknij dwukrotnie ikonkę myszką by zamknąć to okno.

 

 • By chronić prawa autorskie, autor informuje, iż na stronie zostały użyte linki, które przekierowują na zewnętrzną stronę hostingującą, tj: winiso; Basewin; kluczpanda; winworldpc; archive itp. Linki mogą prowadzić również do innych, zweryfikowanych przez autora zaufanych źródeł FTP.

 

 • Jeśli masz problem z instalacją systemu Windows, zapraszam serdecznie na forum pomocy i wparcia, w którym możesz uzyskać więcej informacji na ten temat.

 

 

Informacja dot. ochrony praw autorskich

Baza WindowsBASE.pl ma charakter otwarto-źródłowy i jest zbudowana na zasadzie udostępniania legalnych obrazów i programów związanych z tematyką Windows. Baza składa się z linków do zewnętrznych stron na których możesz pobrać wybrany przez Ciebie plik lub obraz. Linki są otwarte, to znaczy, że każdy użytkownik pisząc post na forum lub wiadomość do administratora może dodać obraz, plik lub program do bazy jeżeli nie narusza on praw autorskich, a nawet zastrzec go i prosić o usunięcie na wolę autora. Ze względu na ochronę praw autorskich, administrator nie publikuje żadnych kluczy aktywacyjnych, ani nie poleca żadnych aktywatorów łamających bezpieczne korzystanie z oprogramowania. Jeżeli chcesz o coś zapytać, pisz na forum lub PW do administratora strony.

Szybkie pobieranie:


Zakładka ta to idealna opcja na łatwe pobranie obrazów bez konieczności wyszukiwania go w bazie, więc jeżeli zależy ci na czasie lub masz problem z obsługą strony, po prostu kliknij poniżej na link, by w łatwy sposób go pobrać.
Obrazy które pobierasz, są pogrupowane według popularności i aktualności.

Kliknij tutaj, by rozwinąć listę
Kliknij dwukrotnie tutaj, by zamknąć listę
Windows 10
Home, Pro (wersja domowa): 64-bit. Kompilacja: 1909
Home, Pro (Wersja domowa): 64-bit. Kompilacja: 1903
Windows 8.1
(Wszystkie wersje) Home, Professional, 64-bitowa
Enterprise (Wersja firmowa), 64-bitowa
Windows 7
Home Premium (Wersja domowa), 64-bitowa
Professional (Wersja domowo-firmowa),  64-bitowa
Windows Server 2008
Wersja R2, 64-bitowa
Wersja zwykła, 64-Bitowa
Windows Server 2012 R2
Essentials (Wersja podstawowa), 64-bitowa
Standard (Wersja standardowa), 64-bitowa
Windows Server 2016
Essentials (Wersja podstawowa), 64-bitowa
Standard (Wersja standardowa), 64-bitowa
Windows Server 2019
Essentials (Wersja podstawowa), 64-bitowa
Standard (Wersja standardowa), 64-bitowa

Darmowa baza obrazów:


Kliknij na ikonkę obok by rozwinąć listę. Z rozwiniętej listy wybierz katalog, znajdź szukaną przez Ciebie pozycję a następnie kliknij przycisk "Pobierz" by przejść do strony pobierania obrazów. W ten sposób przejdziesz do konkretnego folderu, w którym znajdują się linki z możliwością pobrania obrazu.

Kliknij tutaj, by rozwinąć listę
Kliknij dwukrotnie tutaj, by zamknąć listę

Podejrzyj listę obrazów, klikając na powyższą ikonę
Maszyny wirtualne (VM)
Katalog zawiera gotowo zainstalowane i skonfigurowane obrazy dysków wirtualnych, które możesz użyć w programach do wirtualizacji tj: VirtualBox czy VMware. Za pomocą nich możesz przetestować działanie systemu, coś przetestować, uruchomić w warunkach izolowanych lub użyć maszyny w celach edukacyjnych.

 

 • Gotowe maszyny wirtualne dla programu VirtualBox (Windows/Windows Server)

 • Gotowe maszyny wirtualne dla programu VMware (Windows/Windows Server)

Maszyny wirtualne dla programu VirtualBoxMaszyny wirtualne dla programu VMware
Podejrzyj listę obrazów, klikając na powyższą ikonę

Wspierane wersje Windows:

Katalog zawiera obrazy systemów Windows i Windows Server, które są objęte wsparciem technicznym Microsoftu, otrzymują aktualizacje, są kompatybilne z nowoczesnym sprzętem i otrzymują poprawki zabezpieczeń. Jeżeli szukasz czystej instalki Windowsa, znajdziesz je tutaj.

 

 • Windows NT (Windows 8/8.1, Windows 10)

 • Windows Server (Windows Server 2012/2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019)

Microsoft Windows 8/8.1
Microsoft Windows Server 2012/2012 R2Microsoft Windows 10Microsoft Windows Server 2016Microsoft Windows Server 2019
Podejrzyj listę obrazów, klikając na powyższą ikonę

Porzucone systemy Windows:

Katalog zawiera obrazy systemów Windows i Windows Server, które nie otrzymują już ważnych poprawek zabezpieczeń i nie są objęte wsparciem pomocy technicznej firmy Microsoft. Nie należy instalować tych systemów ze względu na kompatybilność sprzętu, nowych programów i przestarzałych zabezpieczeń.

 

 • MS-DOS (wersje od 1.x do 6.x)

 • Nakładki MS-DOS (Windows 1.x, Windows 2.x, Windows 3.x, Windows NT 3.5x)

 • Windows 9x/ME (Windows 95, Windows 98, Windows ME)

 • Windows NT- Niewspierane (Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7)

 • Windows Server- Niewspierane (Windows NT 4.0 Server, Windows 2000 Server, Windows Server 2003/2003 R2 Windows Server 2008/2008 R2, Windows Home Server 2007/2011)

Microsoft MS-DOSMicrosoft Windows 1.xMicrosoft Windows 2.xMicrosoft Windows 3.xMicrosoft Windows NT 3.5xMicrosoft Windows 95Microsoft Windows Server NT 4.0Microsoft Windows 98Microsoft Windows 2000Microsoft Windows MEMicrosoft Windows 2000 ServerMicrosoft Windows XPMicrosoft Windows Server 2003/2003 R2Microsoft Windows VistaMicrosoft Windows Home Server 2007Microsoft Windows Server 2008/2008 R2Microsoft Windows 7Microsoft Windows Home Server 2011
Podejrzyj listę obrazów, klikając na powyższą ikonę

Inne obrazy (Office/Wersje rozwojowe/Modyfikacje Windows):

Katalog zawiera obrazy systemów Windows i Windows Server, które zostały stworzone (skompilowane) przed momentem ich wydania w trakcie produkcji. Zawiera on także systemy zmodyfikowane przez róznych twórców, dzięki czemu systemy te są lżejsze i działają lepiej na wolniejszym sprzęcie. Znajdziesz tu także obrazy pakietu biurowego Office. Mówiąc w skrócie znajdziesz tu wiele ciekawych rzeczy, które nie współgrają z całością bazy. Sprawdź koniecznie tą zakładkę.

 

 • Wersje beta (rozwojowe) (Windows Chicago, Longhorn, Whistler, Millenium, Blackcomb, Snowfall, Memphis itp.)

 • Modyfikacje Windows (Niewspierane NT- Windows XP, Windows Vista), (Wspierane NT- Windows 7/8.1/10)

 • Microsoft Office (Office 3/4.x/95/97/2000/XP/2003/2007/2010/2013/2016/2019/Office 365)

Pakiet biurowy Microsoft Office
Wersje rozwojowe Windows (Beta)Modyfikacje porzuconych wersji WindowsModyfikacje wspieranych wersji Windows
Podejrzyj listę obrazów, klikając na powyższą ikonę
Darmowe systemy GNU/Linux
Katalog zawiera dystrybucje, rozwijane na licencji GNU GPL, a zarazem dostępne za darmo. Mowa tu oczywiście o różnych systemach opartych na jednym darmowym jądrze Linux. Każdy system został stworzony dla określonych celów, zastosowań oraz preferencji użytkownika.

 

 • Systemy UNIX-owe: (FreeBSD, OpenBSD, FreeNAS, NetBSD)

 • Systemy oparte na jądrze Linux: (Ubuntu, Debian, Fedora, Manjaro, OpenSUSE, Mint, Kubuntu, Lubuntu)


Podejrzyj listę obrazów, klikając na powyższą ikonę

Oprogramowanie dla Windows

Jeżeli szukasz dodatkowego oprogramowania dla systemu Windows, aktualizacji czy sterowników do urządzeń peryferyjnych twojego komputera, to znajdziesz je w tej zakładce.

 

 • Programy do Windows

 • Dodatki do Windows

 • Aktualizacje Windows

 • Sterowniki

 • Firmware

 • Programy diagnostyczne

Aktualizacje WindowsDodatki do WindowsProgramy dla WindowsProgramy diagnostyczneSterownikiFirmware urządzeń
Baza obrazów VIP:


Poszukujesz większej liczby wyselekcjonowanych obrazów Windows ? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj do tej zakładki, by uzyskać więcej informacji. Możesz użyć wyszukiwarki na stronie by móc podejrzeć jakie obrazy znajdują się w bazie obrazów VIP :)

Kliknij tutaj, by rozwinąć listę
Kliknij dwukrotnie tutaj, by zamknąć listę

Witaj w strefie VIP, roszerzonej bazie obrazów!

 

Znajdziesz tutaj większą ilość obrazów przechowywanych na serwerach tej strony, dzięki czemu są one integralne, bezpieczne i pozbawione przekierowań do innych stron zewnętrznych. W strefie VIP rezyndują obrazy systemów, które nie są dostępne w sieci oraz nie można ich pobrać w sposób bezpośredni. By móc uzyskać dostęp do bazy VIP, należy wykonać określone kroki:

 

 • Zarejestruj się na forum strony internetowej- WindowsBASE.pl

 • Napisz dowolne 3 posty tematyczne na forum. Może być to krótki opis systemu, jakiś krótki poradnik, lub po prostu coś związane z tematyką systemów Windows/Linux. Bezsensowne posty będą usuwane. Możesz także: dodać własny obraz do bazy. Pamiętaj by był on wyjątkowy (nie znajdujący się w bazie). Skorzystaj z wyszukiwarki, by dowiedzieć się jakiego obrazu tutaj nie ma. By to zrobić, użyj przycisku znajdującego się na górze strony. Wybierz jedną opcję i ją wykonaj.

 • Po wykonaniu wszystkich kroków, wyślij w formularzu kontaktowym, swój nick na forum oraz adres email. To wszystko!

 

Po wykonaniu powyższych kroków, dostęp do bazy VIP zostanie przyznany za darmo! Obecni wspierający nie muszą wykonywać żadnych kroków. Od tego momentu wsparcie nie powoduje uzyskania dostępu do bazy VIP.


Darmowa baza obrazów:
Kliknij na przycisk by kontynuować.
Windows
Jeżeli chcesz zainstalować  aktualny system Windows na komputerze, wybierz tę zakładkę.


Linux
Poszukujesz darmowego odpowiednika dla systemu Windows ? Jeśli tak, to ta zakładka jest dla Ciebie

Dodatki
Poszukujesz sterowników, programów lub aktualizacji do Windows ?  Znajdziesz je tutaj.

Maszyny VM
Jeśli masz ochotę przetestować system operacyjny bez jego instalacji, wybierz tą zakładkę.

Office
W tej zakładce  znajdziesz obrazy zawierające pakiet biurowy Microsoft Office

Archiwum
W archiwum znajdziesz wszystkie systemy, pliki i programy które zostały porzucone i nie są już wspierane.