Ostatnie wiadomości
Trzymam rękę na pulsie...
Friday, July 17, 2020


Uff... Serwer hostingowy odzyskał sprawność. Awaria trwała ponad 2 tygodnie, przez co ograniczony był dostęp do pobieranych plików. Aktualnie wszystko powinno działać prawidłowo. Nie mniej jednak bacznie obserwuję jego działanie oraz w między czasie tworzę kopię zapasową na innym serwerze, by móc uniknąć problemów z dalszym pobieraniem plików. Nie chciałbym by problem się powtórzył, który miał właśnie miejsce. Będę informować na bieżąco o statusie działanie serwera. Niestety, z tego też powodu zawiesiłem dodawanie nowości na stronę w celu uzyskiwania stabilności dla pobieranych plików. Tworzenie kopii zapasowej zajmuje mnóstwo czasu, zwłaszcza przy tak dużej ilości danych do przesłania. Bardzo przepraszam za powstałe komplikacje z działaniem strony, lecz nie jest to zależne od mojej strony.

Napisano: 17.07.2020r.

Awaria serwera hostingowego
Friday, February 07, 2020


8 lipca tego roku miała miejsce awaria, która do dziś nie została naprawiona. Z tego też powodu, pliki które znajdowały się na tym serwerze są już niedostępne. Rozpocząłem także proces odzyskiwania części plików i przenoszenia ich na inny serwer hostingowy. Niestety, plików w bazie jest dosyć dużo, a w planach są jeszcze dodanie innych obrazów, przez co praca nad bazą została zwiększona. Jeśli wszystko zostanie naprawione, zostaniecie o tym poinformowani w kolejnych wiadomościach.

Napisano: 08.07.2020r.

Ogromna aktualizacja
Friday, February 07, 2020


Na stronie wylądowała olbrzymia ilość obrazów dostępnych do pobrania. W sumie dodano ponad 800 nowych obrazów do bazy. Jest to duża ilość, i dlatego też przez dłuższy czas strona nie otrzymywała nowych aktualizacji bazy. Dodane zostały wersje beta (rozwojowe) w kategoriach systemów "Windows Server 2003, 2008, 2012, 2016" oraz "Windows 8.0". W trakcie dodawane są też nowe poradniki w zakładce "Pomoc techniczna". Na stronie wylądowała także nowa zakładka- "Porzucone programy"- która zawiera obrazy programów, które były wydane w przeszłości. Dla nostalgicznych osób- warto odwiedzić tę sekcję. Do bazy zawitały również nowe obrazy systemów Windows, koniecznie sprawdz co nowego zostało dodane ;)

Napisano: 07.07.2020r.

Nowa wersja Windows 10
Friday, February 07, 2020


Jeśli korzystasz z wersji Windows 10 to być może powinieneś sprawdzić jakiej wersji korzystasz, bowiem w bazie został dodany link do obrazu z systemem Windows 10 w wersji 2004 (najnowsza). Zaaktualizuj system do  nowszej wersji i ciesz się nowościami i poprawkami zabezpieczeń.

Napisano: 02.06.2020r

Zmiany na stronie
Sunday, April 19, 2020


Od jakiegoś czasu nie było aktualizacji strony. Było to związane z przebudowaniem strony i połączeniem bazy obrazów VIP z darmową bazą. Był to przejściowy projekt i test możliwości serwera. Ponadto nie spodobał się większości użytkowników. Stara strona została zapisana w archiwum, i jeśli ktoś chciałby do niej wrócić, uświadamiam, iż istnieje możliwość jej otworzenia. Obecnie, obrazy zostały zintegrowane, jest ich znacznie więcej niż wcześniej. Obecnie pracuję nad kolejną dawką obrazów w bazie, więc jeśli chcielibyście otrzymać więcej obrazów w bazie, musicie cierpliwie czekać.


Napisano: 10.05.2020r

Baza VIP otwarta dla wszystkich.
Sunday, April 19, 2020


Postanowiłem zmnieć reguły działania strony WindowsBASE.pl oraz funkcjonowania strefy obrazów VIP. Dotychczas za wysłanie dowolnej kwoty wsparcia, dostęp do bazy VIP był przydzielany. Teraz zaś Baza VIP będzie otwarta dla każdego za darmo, bez konieczności wpłacania jakichkolwiek darowizn. Niestety, zmieniłem też reguły uzyskania do niej dostępu. Od teraz wpłacając darowiznę, wspieracie rozwój strony (dobrowolnie), zaś dostępu nie otrzymacie. Ma to związek z otworzeniem bazy również dla zwykłych użytkowników. Obecni wspierający nie utracą dostępu do bazy VIP, natomiast by go teraz uzyskać, należy wykonać instrukcje zawarte w zakładce "baza VIP". Dostęp jest darmowy i otwarty, dzięki czemu, biblioteka obrazów będzie wciaż się powiększać.


Napisano: 19.04.2020r

Nowosć na stronie- Strefa VIP
Friday, April 10, 2020


Całe weekendy i wolny czas poświęcałem na kolekcjonowaniu obrazów, zaś mój internet chodził na pełnych obrotach. Nie było chwil wytchnienia. Ale w końcu po tak długim i oczekiwanym przez was czasie nadszedł ten dzień w którym nareszczie mogę ogłosić otwarcie bazy VIP. Osoby, które dotychczas mnie wspierały otrzymali już dzisiaj maila z hasłami do logowania. Wystarczy przejść do bazy VIP i podać dane logowania. To tyle !

Co mogę więcej powiedzieć na jej temat ? Cóż, baza jest dosyć pokaźna, bowiem liczy ponad 700 obrazów, które pochodzą z źródeł niedostępnych w Internecie za darmo. Obrazy są zweryfikowane, sprawdzone i hostowane na własnych serwerach hostingowych. Możesz posłużyć się nowo wprowadzoną wyszukiwarką by móc znaleźć jakie obrazy znajdują się w bazie VIP. Chciałbym też przypomnieć, iż baza obrazów bedzie się wciąż powiększać, więc obecna liczba nie jest stałą. Za jakiś czas powinnienem dodać kolejną porcję obrazów do bazy.

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do bazy VIP, zapoznaj się z instrukcjami zamieszczonymi na stronie.

Miłego dnia =)

Napisano: 10.04.2020r

Nowość na stronie- wyszukiwarka!
Saturday, March 07, 2020


Przy ostatnich niektórych aktualizacjach strony dodałem wyszukiwarkę  (tzw: Search Site), która miała za zadanie ułatwić nawigację po tej stronie. Niestety wiele osób stwierdziło, iż nie działa zbyt dobrze,i rzeczywiście, nie działała zbyt dobrze, dlatego zmuszony byłem ją usunąć.
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł by zastąpić ją wyszukiwarką zintegrowaną z bazą danych. Tak, to nie żart. Od teraz po wprowadzeniu tej nowości nowe obrazy będą automatycznie dodawane do wyszukiwarki. W ten sposób wyszukasz jakie obrazy są dostępne do pobrania, gdzie ich szukać oraz czy są dostępne w bazie. Na chwilę obecną nie mam do niej żadnych zastrzeżeń, jednak czekam na wasze opinie w ankietach lub wiadomościach. [zakładka "Wsparcie"]

Miłego dnia =)

Napisano: 08.04.2020r

Odchudzona wersja strony WindowsBASE.pl
Saturday, March 07, 2020


Jeżeli macie problemy z znalezieniem czegokolwiek na stronie, to zapraszam was na nową, odchudzoną wersję strony, którą znajdziesz w linku poniżej. Postanowiłem stworzyć i dodać odchudzoną wersję strony, która została pozbawiona wielu rzeczy w taki sposób, by zostały same linki. Obsługa powinna być teraz łatwiejsza, ze względu na uproszczony i minimalistyczny wygląd strony.


[PRZEJDŹ DO STRONY]

Napisano: 07.03.2020r

Dalej działam...
Monday, February 17, 2020


Uff... trochę czasu minęło a strona nie miała już od dawna nowych linków do obrazów. Od razu uspokajam. Wciąż pracuję nad nową zawartością na stronie i planuję w niedalekiej przyszłości dodać bazę VIP dla osób, które wsparły autora groszem :) To zajmuje bardzo dużo wolnego czasu. Po za tym muszę też sprawdzać linki i cierpliwie klikać każdy z nich, więc nie oczekujcie, że w tak krótkim czasie dodam coś nowego do bazy obrazów. Obrazy, które dalej kolekcjonuję mieszczą się w przedziale ponad 500 GB, więc wgranie wszystkich plików na serwer oraz ich odpowiednie zweryfikowanie i nazwanie również zajmuje wolny czas. Dlatego też strona nie rozwija się aż tak szybko jak każdy by tego chciał. W międzyczasie, po za pobieraniem dodaję także nowe tematy pomocy, więc jeśli chcecie je przeczytać, zapraszam serdecznie na forum.

Zachęcam was do publikowania linków do obrazów na forum lub w wiadomości prywatnej, dzięki czemu baza rozbuduje się szybciej o wasze pożądane pozycje.

Miłego dnia :)

Napisano: 29.02.2020r

Ankieta !
Monday, February 17, 2020


Chcesz mieć wpływ na rozwój tej strony ? Chciałbyś coś w niej zmienić, ulepszyć ? Jeśli tak, wypełnij proszę tą ankietę. Dzięki twojej odpowiedzi, będę wiedział co mogę naprawić, rozwinąć w bazie lub ulepszyć. Strona WindowsBASE stanie się lepsza właśnie dzięki Tobie !
To proste, ankieta nie zajmuje kilka minut, a im więcej osób ją wypełni, tym stronie stanie się lepsza. Czekam na wasze opinie i odpowiedzi ankiet.

Ankietę wypełnisz pod tym
linkiem

Napisano: 17.02.2020r

Roszczenia prawne
Friday, February 07, 2020


Administrator strony przeprasza za utrudnienia oraz inforumuje iż w bazie został usunięty link do programów:
RemoveSPY, oraz RecoveryKEY na mocy roszczeń praw autorskich, które wynikają bezpośrednio od woli twórców tychże programów. Jeżeli poszukujesz tych programów, skontaktuj się z administratorem strony w celu dalszych wyjaśnień.
Strona windowsbase.pl, miała być z założenia serwisem z oryginalnym oprogramowaniem, jeżeli znajdziesz na stronie link do programu, który według Ciebie narusza prawa, proszę skontaktuj się z administratorem strony.

Napisano: 07.02.2020r

Nowość na stronie
Friday, February 07, 2020


Na stronę zawitała nowa funkcja zwana czatem i forum. Za pomocą przycisku 'Open CBox" w prawym dolnym rogu ekranu możesz otworzyć okienko czatu i rozmawiać z każdym użytkownikiem przeglądającym właśnie stronę WindowsBase. Co więcej, nie potrzebna jest żadna rejestracja w serwisie, nie wymagane jest posiadanie konta oraz rejestracji, nie potrzeba żadnych haseł. Wystarczy tylko twój własny, wymyślony nick. Nic więcej. Możesz tutaj zadawać pytania, odpowiadać  na nie lub rozmawiać off-topic.
Dodano też forum na którym możesz również włączyć się w konwersację, wymienić się wiedzą, pomocą, założyć temat, i odpowiadać na posty. Forum WindowsBase na chwilę obecną ma małą bazę tematów, jednak być może w przyszłości się rozwinie, dlatego też  to od ciebie zależy jak będzie wyglądało to forum. Pisz śmiało, pomagaj, odpowiadaj i bądź członkiem społeczności WindowsBase.

Napisano: 26.01.2020r

Zaaktualizuj system operacyjny.
Friday, February 07, 2020


W dniu 14.01.2020r. firma Microsoft przestała wspierać użytkowników pomocą techniczną oraz aktualizacjami ważnych zabezpieczeń i poprawek dla systemów Windows 7 i Windows Server 2008 R2. Związku z tym, korzystanie z tych systemów może być niebezpieczne, w systemach mogą znajdować się potencjalnie niebezpieczne luki, które mogą zostać użyte do ataku na twój komputer i kradzieży wrażliwych danych. Ponadto z czasem, programy mogą przestać otrzymywać aktualizacje dla niewspieranego systemu a producenci sterowników aktualizować sterowniki i optymalizować sprzęt pod kątem tego systemu. Problemy mogą też odczuć klienci niektórych banków internetowych, które wymagają najnowszych zabezpieczeń zaimplementowanych w nowszym systemie. Możesz jednak dalej korzystać z tego systemu, jeżeli świadomie używasz komputera. Z czasem jednak system będzie wypierany przez nowsze funkcje i programy, które nie pojawią się na tym systemie. Jeśli chcesz zaaktualizować system do nowej wersji Windows 10 skorzystaj z poradnika na forum, lub zainstaluj go na czysto na nowym komputerze, pobierając bezpośrednio obraz z bazy.


Napisano: 15.01.2020r

Nowa wersja Windows 10
Friday, February 07, 2020


Jeśli korzystasz z wersji Windows 10 to być może powinieneś sprawdzić jakiej wersji korzystasz, bowiem w bazie został dodany link do obrazu z systemem Windows 10 w wersji 1909 (najnowsza). Zaaktualizuj system do  nowszej wersji i ciesz się nowościami i poprawkami zabezpieczeń.

Napisano: 22.12.2019r