Microsoft Office XP

Wsparcie techniczne dla tego produktu zostało zakończone!

XP Microsoft Office System, znany także jako Microsoft Office XP - wersja pakietu biurowego Microsoft Office, przygotowywana jako następca pakietu Microsoft Office 2000. Pakiet Office XP składał się z aż 7 edycji.

Nowe funkcje pakietu Office XP obejmują inteligentne tagi - funkcję wyszukiwania opartą na zaznaczeniu, która rozpoznaje różne typy tekstu w dokumencie, dzięki czemu użytkownicy mogą wykonywać dodatkowe czynności; interfejs okienka zadań, który konsoliduje popularne polecenia paska menu po prawej stronie ekranu, aby ułatwić szybki dostęp do nich; nowe możliwości współpracy przy dokumentach, obsługa grup MSN i SharePoint; oraz zintegrowane funkcje rozpoznawania pisma ręcznego i mowy. W pakiecie Office XP firma Microsoft wprowadziła kilka funkcji w celu rozwiązania problemów z niezawodnością zaobserwowanych w poprzednich wersjach pakietu Office. Pakiet Office XP wprowadza także osobne aplikacje do przetwarzania obrazu, skanowania dokumentów i Clip Organizer. Office Assistant (powszechnie znany jako „Clippy”), który został wprowadzony w pakiecie Office 97 i powszechnie oczerniany przez użytkowników, jest domyślnie wyłączony w pakiecie Office XP; ta zmiana była kluczowym elementem kampanii promocyjnej Microsoftu dla pakietu Office XP.

Office XP jest niezgodny z systemem Windows 95, oraz jest ostatnim pakietem, który wspiera system Windows 98/98 SE oraz Windows ME

Office XP otrzymał głównie pozytywne recenzje po wydaniu, a krytycy chwalili jego funkcje współpracy, ochronę dokumentów i funkcje odzyskiwania oraz inteligentne tagi; jednak funkcje rozpoznawania pisma odręcznego i rozpoznawania mowy zostały skrytykowane i były w większości postrzegane jako gorsze od podobnych ofert konkurencji.

~Wikipedia


Lista obrazów:
Dodatkowe informacje:
Typ produktu:

Software (program)

Firma:

Microsoft

Data wydania:

05.03.2001r.

Data zakończenia wsparcia:

12.07.2011r.

Minimalne wymagania systemowe:

System: Windows 98/ Windows ME/ Windows 2000/
Windows XP

Wolne miejsce na dysku: od 325 do 565 MB

CPU: 133-400 MHz

RAM: od 32 MB do 128 MB

Typ interfejsu:

GUI (graficzny)