Microsoft Office 2010

Wsparcie techniczne dla tego produktu niedługo wygasa!

Microsoft Office 2010 – wersja pakietu biurowego Microsoft Office, przygotowana jako następca pakietu Microsoft Office 2007.

W nowej wersji Microsoft Office pojawiły się zarówno zmiany kosmetyczne, jak i typowo wewnętrzne. Do najważniejszych zmian należą kolejne modyfikacje interfejsu. Elementy wstążki znanej z poprzedniej wersji pakietu zostały odświeżone. Aktualnie wygląda ona dokładnie tak samo, jak ta z Painta czy WordPada z Windows 7. Nowoczesny interfejs, z którego wcześniej można było korzystać tylko w programach Word, Excel, Access oraz niektórych częściach Outlook, teraz jest dostępny we wszystkich aplikacjach. Jest to pierwszy pakiet Microsoft Office dostępny także w wersji 64-bitowej.

Znacznie rozszerzono dostępny zakres formatowania tekstu w edytorze Word. Nowa wersja umożliwia wypełnianie, obrysowywanie i podkreślanie liter wieloma stylami efektów o dowolnej barwie. Można też dodać lustrzane odbicie pod tekstem, barwną poświatę lub jeden z wielu efektów trójwymiarowości czcionki. Zastąpiło to WordArt. Efekty te udostępnia również nowa wersja programu do tworzenia prezentacji PowerPoint.

Inne nowe funkcje obejmują obsługę rozszerzonego formatu plików; funkcje współautorskie, które umożliwiają wielu użytkownikom współdzielenie i jednoczesną edycję dokumentów; Integracja z OneDrive i SharePoint; oraz ulepszenia bezpieczeństwa, takie jak widok chroniony, izolowane środowisko izolowane tylko do odczytu, aby chronić użytkowników przed potencjalnie złośliwymi treściami. W pakiecie Office Online zadebiutował - dawniej Office Web Apps - zbiór bezpłatnych internetowych wersji programów Excel, OneNote, PowerPoint i Word.

~Wikipedia


Lista obrazów:
Dodatkowe informacje:
Typ produktu:

Software (program)

Firma:

Microsoft

Data wydania:

15.06.2010r.

Data zakończenia wsparcia:

13.10.2020r.

Minimalne wymagania systemowe:

System: Windows XP/ Windows Vista/ Windows 7

Wolne miejsce na dysku: od 3 GB do 6 GB

CPU: 1 GHz

RAM: od 256 MB do 512 MB

Typ interfejsu:

GUI (graficzny)