Linux Kubuntu

Kubuntu – oficjalna pochodna dystrybucji Ubuntu korzystająca ze środowiska graficznego KDE, zamiast zastosowanego w Ubuntu GNOME – dawniej Unity. Kubuntu wykorzystuje te same komponenty systemu, co Ubuntu.

Projekt Kubuntu ma być dla KDE tym, czym jest Ubuntu dla GNOME: doskonale dopasowaną dystrybucją z najlepszymi cechami Ubuntu, ale wyposażoną w KDE. Kubuntu jest wydawane regularnie; nowe wydanie ukazuje się wraz z wydaniem KDE. – Ze Strony Kubuntu na Ubuntu Wiki
Tak, jak fani GNOME'a stworzyli dystrybucję Ubuntu z tym środowiskiem, tak również fani KDE postarali się o przywrócenie Ubuntu do bardziej klasycznych szat. Kubuntu to standardowa wersja Ubuntu, która pod maską nie różni się od oficjalnej dystrybucji, ale wprowadza za to drugie z najpopularniejszych środowisk jako domyślne - KDE.

KDE posiada jasny, srebrny interfejs, a także charakteryzuje się sporą ilością aplikacji działających w tym środowisku. Można je dość łatwo rozpoznać, gdyż zaczynają się od litery K. Kubuntu zatem wprowadza nie tylko zmiany w samym wizualnym aspekcie, ale także dodaje aplikacje unikatowe dla KDE, takie jak chociażby klient poczty KMail czy komunikator internetowy Kopete.

~Wikipedia

Lista obrazów:
Dodatkowe informacje:
Typ produktu:

OS (system operacyjny)

Firma:

Blue Systems
Canonical
Fundacja Ubuntu

Informacje o plikach:

Podczas pobierania plików, zwróć uwagę na oznaczenie przy opisie pliku ! Przy każdym pliku znajduje się odpowiedni skrót, który pomaga w doborze odpowiedniego obrazu:

⦁ DVDI- obraz płyty DVD przeznaczonej na procesory 32-bit.

⦁ DVDA- obraz płyty DVD przeznaczonej na procesory 64- bit.