Osoby wspierające stronę:

Wsparcie strony jest dobrowolne, jednak pozwala autorowi na rozwój strony oraz poniesienie kosztów domeny.

Osoby, które wpłacą darowiznę, będą wyświetlani na wszystkich stronach i otrzymają korzyści.

Autor strony dziękuje następującym osobom za wsparcie tej strony:

 

teo32 [50 zł]; hugowina [5 zł]; rubinot42 [2,50 zł]

Archiwum
Kliknij teraz na odpowiedni folder by przejść do katalogu obrazów.
MS-DOS


Tekstowe systemy operacyjne, obsługujące dyskietki. By z niego skorzystać wymagana jest znajomość komend. Systemy te były początkiem ewolucji Windowsa. Po części jego niektóre elementy można spotkać po dziś dzień w komendach i skryptach w wierszu poleceń Windows.

(1975-1985 r.)
Nakładki MS-DOS


Dodatki graficzne usprawniające pracę z systemem DOS. Umożliwiały one łatwiejsze w porównaniu do MS-DOSa wykonywanie zadań, wykonywanie wielu czynności jednocześnie oraz obsługiwało się ję za pomocą myszki i kilku prostych kliknięć w porównaniu do klawiatury i konieczności zaznajomienia się z komendami. Następcą tego rodzaju systemu stała się linia Windows 9x.

(1985-1995r.)

Windows 9x


Systemy stworzone dla każego domowego użytkownika PC. Oparty na archaicznym podsystemie (jąrdrze) MS-DOS. Aktualnie niewspierane, i niekompatybilne na nowym sprzęcie. Następcą rodziny systemów Windows 9x stała się nowa linia Windows NT, która bazowała na nowym jądrze, była bezpieczniejsza i mniej awaryjna.

(1995-2000r.)
Porzucone edycje Windows NT


Folder ten zawiera wszystkie porzucone i niewspierane systemy operacyjne. Instalacja owych systemów nie jest zalecana ze względu na utracone wsparcie techniczne, brak aktualizacji i zmniejszanie bazy sterowników, obsługiwanych urządzeń oraz nowych wersji programów. Używaj starszego systemu wtedy kiedy uznasz to za konieczne.

(2000-2009r.)
Porzucone edycje Windows Server


Tak jak w folderze obok, zostały tutaj zamieszczone wszystkie niewspierane i porzucone systemy serwerowe. Ich używanie jest niebezpieczne i zalecane jest jak najszybsze zaaktualizowanie do nowej wersji. Używanie starego i niewspieranego systemu może spowodować wszelkiej maści ataki, które mogą uszkodzić lub wykraść cenne dane z komputera. Potraktuj stary system jako ciekawostkę.

(1992- 2008r.)
Modyfikacje porzuconych wersji Windows


Odchudzona wersja niewspieranego systemu Windows. Tak samo jak obraz zmodyfikowanego i wspieranego Windowsa, zajmuje mniej RAMu, posiada mniej zbytecznych funkcji i ma zwiększoną szybkość działania. Idealny dla starszych i wolnych komputerów
Wersje rozwojowe Windows


Chcesz zobaczyć jak wyglądał system Windows w czasie jego tworzenia ?
Kliknij tutaj aby pobrać wersje BETA