Windows Server – nazwa grupy systemów operacyjnych firmy Microsoft przeznaczonych dla serwerów.

 

Windows Server 2011, to system operacyjny serwera domowego firmy Microsoft zaprojektowany dla małych biur / biur domowych i domów z wieloma podłączonymi komputerami, oferujący chronione przechowywanie plików, udostępnianie plików, automatyczne tworzenie kopii zapasowych komputerów, zdalny dostęp i zdalne sterowanie Komputery stacjonarne. Został wydany 6 kwietnia 2011 r. Po wydaniu dodatku Power Pack 3 dla jego starzejącego się poprzednika, Windows Home Server. Windows Home Server 2011 to ostatnia wersja systemu Windows Home Server, a jego następcą był Windows Server 2012 Essentials.

Windows Home Server 2011 jest oparty na Windows Server 2008 R2 i Windows 7 i wymaga procesorów x86-64 (64-bitowych), podczas gdy jego poprzednik działał również na starszej architekturze IA-32 (32-bitowej). W połączeniu z zasadniczymi zmianami w strukturze kopii zapasowych klientów i folderów współdzielonych nie ma jasnej metody migracji z poprzedniej wersji do Windows Home Server 2011.

 

Windows Home Server 2011 zawiera dodatkowe funkcje rozrywkowe oraz funkcję „dodawania” do sklepu z aplikacjami, w tym funkcje multimedialne oparte na sieci Web.

Wstępne spekulacje felietonistki technologii Mary Jo Foley podsyciły pomysł, że „Vail” zintegruje się z Windows Media Center. Funkcja łączenia woluminów Drive Extender, w której dwa dyski są używane jako jeden duży wolumin pamięci, jest dostępna za pomocą funkcji dysków dynamicznych, jak w każdej innej wersji systemu Windows Server.

Windows Server

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE ABY OBEJRZEC GALERIĘ

Szukaj w

Problemy z wyglądem strony ? Kliknij aby przejść  do starszej odsłony

Copyright by Mattronix72001

2019.